Nájdeš nás aj na:

Európa

Wizz Air v druhom štvrťroku spustil 200 liniek, aj tak však stratil 108 miliónov eur

Wizz Air v druhom štvrťroku spustil 200 liniek, aj tak však stratil 108 miliónov eur

Výsledky spoločnosti Wizz Air za prvý štvrťrok nie sú prekvapujúce. Všetky aerolinky na svete zažívajú kvôli koronakríze mimoriadne ťažké časy. Treba však povedať, že napriek tomu, že maďarské aerolinky zaznamenali stratu 108 miliónov eur, neprestali chŕliť nové linky a objednávať nové lietadlá. Napokon, hotovosť leteckej spoločnosti v bankách aktuálne dosahuje viac ako 1,6 miliardy eur, všíma si portál SimpleFlying.

Reklama

Príjmy z leteniek klesli v prípade Wizz Air o 92,2% a doplnkové príjmy o 80,3%, čo viedlo k celkovým výnosom len 90,8 milióna EUR. Ak sa vám to zdá veľa, porovnajte si to s rovnakým štvrťrokom minulého roka, keď príjmy Wizz Air dosiahli 691,2 milióna EUR.

Napriek ťažkým časom je však spoločnosť Wizz Air v poslednom štvrťroku jednou z najodvážnejších leteckých spoločností v Európe, myslí si Simple Flying. Aerolinky spustili viac ako 200 nových trás a založilu svoju základňu v Abu Dhabi pred začatím činnosti novej dcérskej spoločnosti.

Akciové letenky Wizz Air

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO14 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky15 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky16 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky17 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky19 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky19 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore