Nájdeš nás aj na:
sri lanka

Video

Čajové plantáže a nádherná príroda. Precestuj Srí Lanku vďaka tomuto videu

Čajové plantáže a nádherná príroda. Precestuj Srí Lanku vďaka tomuto videu

Matejovi sa podarilo ešte tento rok v marci spolu s manželkou navštíviť Srí Lanku. Strávili tu 16 dní a navštívili miesta: Negombo, Kandy, Sigiriya, Dambulla, Ella, Haputale, Tangalle, Unawatuna, Galle a Colombo.

Reklama

Najviac im učarovala Ella s čajovými plantážami. Veľkým zážitkom bola aj jazda vlakom, počas ktorej sa kochali panoramatickými výhľadmi a plantáže na juhu v okolí Tangalle.

Prekvapením bol napríklad street food, ktorý je známy z iných ázijských krajín, no na Srí Lanke prakticky neexistuje. Alkohol sa dá kúpiť iba v reštauráciách a špecializovaných obchodoch. Hoci čakali preplnené pláže, zrejme aj kvôli korone privítala Srí Lanka Mateja a jeho manželku poloprázdnom.

Takto zachytil Matej Srí Lanku a jej farby na videu.

COLOURS OF SRI LANKA from MODERNE on Vimeo.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (3 votes)
  Komentáre

  Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

  Hore