Nájdeš nás aj na:

Novinky

Wizz Air chce urýchliť spustenie vlastných aeroliniek v Emirátoch

Wizz Air chce urýchliť spustenie vlastných aeroliniek v Emirátoch

Napriek tomu, že sa globálna letecká doprava prakticky zastavila, spoločnosť Wizz Air plánuje urýchliť spustenie svojich nových lowcost aeroliniek v Abu Dhabi (Abú Zabí).

Reklama

Maďarský lowcost informoval, že sa tento rok pokúsi spustiť projekt Wizz Air Abu Dhabi skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Aerolinky potvrdili, že majú dostatok finančných prostriedkov aj v tejto neľahkej situácii.

Wizz Air má podľa svojich predstaviteľov finančné zdroje na 18 mesiacov Tie im majú pomôcť prekonať súčasnú krízu a tiež naštartovať nové aerolinky na Blízkom východe.

Wizz Air má ambiciózne plány tento rok

Wizz Air už včera naznačil, že sa nenechá odradiť rozsiahlymi reštrikciami a zastavením leteckého priemyslu. Zatiaľ čo letecká spoločnosť operuje iba na troch percentách svojej štandardnej kapacity, generálny riaditeľ József Váradi zostáva optimistický, pokiaľ ide o blízku budúcnosť.

Lowcostové aerolinky chcú postupne obnovovať zastavené európske linky už začiatkom mája. Do prevádzky najprv zaradia 10 percent svojej flotily, po dvoch až troch mesiacoch môže tento podiel dosiahnuť 30 percent, uviedol šéf nízkonákladovej leteckej spoločnosti.

V Emirátoch začínajú od nuly

Nová nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air Abu Dhabi mala začať poskytovať svoje služby na jeseň tohto roku. Firma sa však pokúsi o štart ešte pred tretím štvrťrokom 2020. Keď tak urobí, bude prevádzkovať množstvo európskych liniek na medzinárodné letisko v Abu Dhabi.

Wizz Air chce obsluhovať linky aj v rámci Blízkeho východu, Ázie a Afriky. Spoločnosť na to zatiaľ vyčlenila tri Airbusy A321neo. Šéf Wizz Air okrem toho plánuje do roku 2030 získať flotilu päťdesiatich modelov A321neo.

Podľa dostupných informácií sa očakáva, že Wizz Air spustí nový projekt do troch mesiacov, teda približne počas letnej sezóny 2020.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO13 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky15 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky17 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky18 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky18 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky19 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore