Nájdeš nás aj na:

Novinky

Wizz Air chce urýchliť spustenie vlastných aeroliniek v Emirátoch

Wizz Air chce urýchliť spustenie vlastných aeroliniek v Emirátoch

Napriek tomu, že sa globálna letecká doprava prakticky zastavila, spoločnosť Wizz Air plánuje urýchliť spustenie svojich nových lowcost aeroliniek v Abu Dhabi (Abú Zabí).

Reklama

Maďarský lowcost informoval, že sa tento rok pokúsi spustiť projekt Wizz Air Abu Dhabi skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Aerolinky potvrdili, že majú dostatok finančných prostriedkov aj v tejto neľahkej situácii.

Wizz Air má podľa svojich predstaviteľov finančné zdroje na 18 mesiacov Tie im majú pomôcť prekonať súčasnú krízu a tiež naštartovať nové aerolinky na Blízkom východe.

Wizz Air má ambiciózne plány tento rok

Wizz Air už včera naznačil, že sa nenechá odradiť rozsiahlymi reštrikciami a zastavením leteckého priemyslu. Zatiaľ čo letecká spoločnosť operuje iba na troch percentách svojej štandardnej kapacity, generálny riaditeľ József Váradi zostáva optimistický, pokiaľ ide o blízku budúcnosť.

Lowcostové aerolinky chcú postupne obnovovať zastavené európske linky už začiatkom mája. Do prevádzky najprv zaradia 10 percent svojej flotily, po dvoch až troch mesiacoch môže tento podiel dosiahnuť 30 percent, uviedol šéf nízkonákladovej leteckej spoločnosti.

V Emirátoch začínajú od nuly

Nová nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air Abu Dhabi mala začať poskytovať svoje služby na jeseň tohto roku. Firma sa však pokúsi o štart ešte pred tretím štvrťrokom 2020. Keď tak urobí, bude prevádzkovať množstvo európskych liniek na medzinárodné letisko v Abu Dhabi.

Wizz Air chce obsluhovať linky aj v rámci Blízkeho východu, Ázie a Afriky. Spoločnosť na to zatiaľ vyčlenila tri Airbusy A321neo. Šéf Wizz Air okrem toho plánuje do roku 2030 získať flotilu päťdesiatich modelov A321neo.

Podľa dostupných informácií sa očakáva, že Wizz Air spustí nový projekt do troch mesiacov, teda približne počas letnej sezóny 2020.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore