Nájdeš nás aj na:

Letenky

Výpredaj: Hongkong, Taipei a Macau za 419 eur

Ako vyzerá výpredaj leteckej spoločnosti Air China? Spiatočné letenky z Viedne do miest ako Hongkong, Taipei alebo Macau máme teraz v ponuke za skvelých 419 eur! Tak ktoré z nich si vyberiete? Možno vám s rozhodovaním pomôžu nasledujúce riadky a fotografie.

Reklama

Výpredaj Air China spustený!

Viedeň – Hongkong – Viedeň za 419 eur

Rezervuj TU

Viedeň – Taipei – Viedeň za 419 eur

Rezervuj TU

Viedeň – Macau – Viedeň za 419 eur

Rezervuj TU

Hongkong, alebo po čínsky voňavý prístav, pozostáva z vyše 200 ostrovov. Je to jedno z najľudnatejších miest na svete, a preto sa mesto rozhodlo preľudnenie vyriešiť stavbou mrakodrapov, ktorých je tu toľko, že Hongkong patrí k mestám s najväčšou koncentráciou výškových budov na svete na km2! Práve z týchto mrakodrapov sú najkrajšie výhľady – veď najvyšší z mrakodrapov má 484 metrov! Okúpať sa v mori, skúsiť miestnu turistiku, nakúpiť najnovšie módne výstrelky či zažiť typickú nočnú párty. To všetko ste schopní stihnúť za jeden deň. Navyše každý večer o ôsmej začína show symfónie svetiel – svietiace a blikajúce mrakodrapy vám predstavia energiu, ducha a rozmanitosť tohto mesta. V bedekroch sa dočítate, že najkrajší výhľad je z Viktoria Peak. Nič moc, však? Také je najvertikálnejšie mesto na svete.

Hong Kong výškové budovy

Untitled-1

shutterstock_144116347

Malý ostrov v Juhočínskom mori ukrýva zatiaľ turistami nie príliš objavený poklad. Taipei. Mesto obklopené sýto zelenými horami a obývané siedmimi miliónmi obyvateľov, rovnako ako Hongkong. Nech už sa v tomto meste zatúlate kdekoľvek, najspoľahlivejším orientačným bodom pre vás bude Taipei 101. Slávny mrakodrap, ktorý bol donedávna najvyššou budovou sveta, kým tento titul neprevzal dubajský Burj Khalifa. Vyviesť sa najrýchlejším výťahom na svete a pozrieť si výhľad z Taipei 101 je jeden z najsilnejších momentov, ktoré toto mesto ponúka. Ale zďaleka to nie je všetko. Je tu skvelé a lacné jedlo, polnočné trhy, milí ľudia. Zaujímavosťou je, že Taiwan má vlastnú vládu, aj prezidenta, no Čína ho stále považuje za jednu zo svojich provincii a neuznáva jeho samostatnosť.

shutterstock_203511919-min

shutterstock_364825031-min

shutterstock_274774646-min

Zabudnite na Las Vegas, hlavné mesto hazardu sa nachádza v Číne a volá sa Macau. Že to nie je len nejaká slovná hračka potvrdzuje aj tento údaj: 7-krát vyššie tržby z hazardu ako povestné Las Vegas! Ale bol by to hazard zaškatuľkovať Macau tak rýchlo. Toto mesto patrilo vyše 500 rokov Portugalsku a od roku 1999 je administratívnou oblasťou Číny. Aj preto možno v meste vidieť akýsi čínskoportugalský mix dvoch kultúr. Macau je síce súčasťou Čínskej ľudovej republiky, no je oslobodené od víz a to sa vám pri potulkách juhovýchodnou Áziou môže náramne hodiť. Zaujímavosťou Macau je napríklad aj pristávacia dráha vybudovaná priamo na mori. A priamo v meste nájdete obchodné centrum Venetian postavené v benátskom štýle a verte-neverte premávajú tadiaľto aj gondolieri. P.S.: Návštevu Macau môžete pokojne spojiť aj s návštevou Hongkongu, ktorý je vzdialený loďou alebo vrtulníkom len 70 km!

shutterstock_203026618-min

shutterstock_274774646-min

shutterstock_389756914-min

Prečo cestovať s Air China

Barcelona z Viedne za 100 eur

Lety Air China z Budapešti sú prevádzkované Airbusom A330, teda lietadlom, s ktorým sa najčastejšie stretnete len na diaľkových letoch. V praxi to znamená, že poletíte komfortne – každý pasažier má vlastný televízor, ergonomické sedadlá, počas letu sa podáva hlavné jedlo aj nápoje a v cene letenky je zahrnutá aj 23kg batožina.

V súčasnosti Air China disponuje viac ako 260-timi lietadlami a operuje lety na viac ako 150 medzinárodných linkách. Rozsiahla sieť vnútroštátnych liniek pokrýva takmer 100 destinácií v rámci Číny, medzinárodné linky sú prevádzkovaé hlavne do štátov Ázie, Austrálie, Európy, a do niektorých vybraných destinácií v Južnej Afrike a Spojených Štátoch. V našom okolí je možné využiť lety z Viedne či Budapešti.

Letecká spoločnosť bola oficiálne založená v roku 1988. Air China je evidovaná ako národná spoločnosť Číny so sídlom v Pekingu a od roku 2007 je členom aliancie leteckých prepravcov Star Alliance. Air China je jedna z mála čínskych leteckých spoločností, ktoré lietajú do destinácií v Ázii, Austrálii, Európe, Severnej a Južnej Amerike. Na logu leteckej spoločnosti je zobrazený ohnivý vták Fénix, po ktorom je pomenovaný aj míľový program aerolinky PhoenixMiles.

pelipecky_instagram

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky1 deň dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky2 dni dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky2 dni dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky2 dni dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky2 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky3 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky3 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore