Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najrozprávkovejšie miesta sveta

Posledný júnový piatok tohto roka bol niečím iný, výnimočný. I keď u nás sa na tento „sviatok“ zabúda, Medzinárodný deň rozprávok je dňom, kedy ožívajú zúbkové víly a stromy sa v lese chichocú. Existuje mnoho národných či medzinárodných festivalov na potešenie detskej duše každého človeka po celom svete, sú tu však i miesta, kde sa do snovej krajiny môžete ponoriť počas celého roka. Prečítajte si náš článok a objavte s nami tie najrozprávkovejšie miesta sveta.

Reklama

Marburg, Nemecko

Na prvý pohľad nie príliš veľké, no útulné univerzitné mestečko v nemeckej spolkovej krajine Hesensko. Čo ho teda spája s rozprávkovým svetom? Jeho história. V Maburgu študovali bratia Grimmovci, autori príbehu o  Červenej čiapočke či Šípkovej Ruženke. Práve tam sa začala ich fascinácia nemeckým folklórom, ktorá sa rozrástla v celoživotné zasvätenie zhromažďovania nemeckých národných rozprávok. V tomto meste nájdete krásny kostol sv. Alžbety. V mestečku Amönau, na skok od Marburgu, dokonca objavíte i vežu Rapunzel, hlavnej hrdinky rozprávky Najdlhšie vlasy na svete. Marburg si celkovo zachováva svoj historický vzhľad, nájdete v ňom mnoho odkazov na príbehy tejto nemeckej dvojice autorov, viacero výborných reštaurácií či malých kaviarničiek. Ak náhodou nie ste fanúšikom „Grimmovského“ sveta, toto miesto vás zaručene nenechá chladným.

shutterstock_401800117-min

Sintra, Portugalsko

Láska portugalského kráľa Ferdinanda II. k jeho manželke Márii sa zhmotnila v palác Palacio de Pena. Tento skvost mnohých architektonických štýlov, farieb a materiálov je od roku 1995 zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO. A právom. Nezabudnite sa tiež pozrieť do národného parku Sintra-Cascais, kde vás jeho príroda zahrnie nekonečným pokojom. Okrem tohto miesta zájdite určite do centra, osviežte sa v jednej z živých kaviarničiek a pokračujte na miesto s názvom Quinta de Regaleira, kde nájdete romantický palác, kaplnku, fontány, jazierka, lavičky či čarovné studne.

shutterstock_219148864-min

Angkor Wat, Kambodža

Angkor Wat znamená po slovensky mestský chrám. Toto najväčšie a zároveň jediné náboženské centrum Ázie sa nachádza na severozápade krajiny. Najskôr bolo zasvätené hinduizmu, neskôr budhistickému náboženstvu. Postavené v 12. storočí pre kráľa Súrjavarmana II., mu slúžilo ako jeho chrám i hlavné mesto. V khmérskom stavebnom štýle sa vyníma ako symbol Kambodže, je dokonca súčasťou i jej vlajky. Obkolesený vodnou priekopou, v zajatí obrovských koreňových systémov nechá každého svojho návštevníka v nemom úžase.

shutterstock_167952836-min

Dark Hedges, Severné Írsko

Najfotografovanejšie miesto Severného Írska je práve tento krásny a zároveň temný stromový tunel. Objavil sa i v scéne populárneho seriálu Game of Thrones. Jeho čaro objavíte v okamihu, keď vyjdete z auta. Buky pri tejto cestičke boli vysadené v 18. storočí Stuartovcami. Mali zapôsobiť na príchodzích návštevníkov ich domu. Príroda je predsa najväčší čarodej, a tak sa tieto stromy v priebehu stáročí spojili a dnes tvoria túto malebnú, neopakovateľnú scenériu.

shutterstock_438393610-min

pelipecky_instagram

Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Linky Slovak Lines do Viedne a Budapešti sú stopnuté do 30. apríla https://t.co/rPr1QPmLQ0 #novinky10 hodín dozadu
Priama linka Thai Airways z Viedne do Bangkoku je zrušená do októbra https://t.co/aNjo8JavYj #novinky10 hodín dozadu
British Airways stopli všetky lety z Gatwicku, 80% zamestnancov dostane voľno https://t.co/XfXLagzpiS #novinky11 hodín dozadu
Kvôli prerušeniu leteckej dopravy bude počasie menej predvídateľné, obáva sa WMO https://t.co/6F0ArwzfsT #novinky11 hodín dozadu
Koronavírus: Madridčania hrajú so susedmi balkónové Bingo https://t.co/qKrlilbhdh #novinky12 hodín dozadu
Aeroflot predstavil svoj prvý Airbus A350 a boli sme pri tom (reportáž) https://t.co/CDPM1RGo4e #novinky13 hodín dozadu
Od Petrohradu až po Tahiti: s Aeroflotom od 213 eur https://t.co/xxDey8b8Z4 #letenky13 hodín dozadu
Aeroflot má Bangkok v hlavnej sezóne za 499 € (krátky prestup, podpalubná batožina v cene) https://t.co/daHyXhoMxX #letenky13 hodín dozadu
Yukon: Uteč do krásnej kanadskej divočiny https://t.co/BYZwnLsbEF #cestopisy14 hodín dozadu
Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov https://t.co/DcMFcAJYlX #novinky14 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore