Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Už si zažil všetko? Uvidíme. Tu sú najbizarnejšie reštaurácie sveta

Už si zažil všetko? Uvidíme. Tu sú najbizarnejšie reštaurácie sveta

Gastronómia je neodmysliteľnou súčasťou cestovania. Ak rád objavuješ netradičné reštaurácie, či dokonca zážitkovú gastronómiu určite ťa potešia tipy na tie najbizarnejšie reštaurácie vo svete. Stačí si už len vybrať.

Reklama

Cabbages and Condoms (Thajsko)

Napriek tomu, že názov aj myšlienka reštaurácie by na prvý pohľad mohli vyznieť divne, za celým konceptom je dobrá myšlienka. Majiteľ chcel upozorniť na to, aká potrebná je ochrana a plánované rodičovstvo. Preto v reštaurácií nájdeš množstvo dekorácií práve z kondómov. Najväčším tromfom je však čašník, ktorý ti prinesie jedlo s kondómom na hlave. A pri odchode? Nečakaj žuvačky, ako je zvykom..

Heart Attack (Las Vegas)

Reštaurácia kde pri vstupe podpisuješ súhlas, obliekaš nemocničný plášť a obslúžený budeš sestričkami a doktormi? Nie nejde o reštauráciu v nemocničnom štýle, ale o podnik kde ťa burger môže stáť život. A ak vážiš viac ako 168 kg, tak ho budeš mať zadarmo. Ako moc bizárne ti to pripadá?

Disaster Cafe (Španielsko)

Drž sa pevne! Okrem večere si môžeš v tejto reštaurácií vychutnať skutočné zemetrasenie. Znie to možno neuveriteľne, ale ak si niekedy premýšľal o tom, aké je to zažiť zemetrasenie, tu ti ten zážitok doprajú spolu aj s večerou.

Ilustračné video z reštaurácie

New Lucky (Ahmedabad,India)

Reštaurácia postavená na bývalom území moslimského cintorína? To znie ešte celkom „normálne“, avšak majiteľ reštaurácie New Lucky v Indií sa rozhodol, že v reštaurácií ponechá staré hrobky.

Modern Toilet (Tokyo)

Tématická reštaurácia, kde si myslím, že netreba veľa slov. Určite to nie je pre každý žalúdok, ale bizárne je to teda poriadne. Podobne tématicky ladený podnik vieš navštíviť aj v Soule.

Dans le Noir

Napadlo by ti niekedy, že ľudia dobrovoľne idú do reštaurácie kde je úplná tma a oni nevidia nič? Alebo ako sa asi cítia ľudia, ktorí sú slepí? Tento gastro zážitok si vieš vychutnať vo viacerých mestách vo svete. Ješ za stolom s ľuďmi, ktorých si nikdy nevidel, ješ jedlo, ktoré nevieš ako vyzerá a počúvaš príbehy o slepote. A jedlo? To je servírované slepými čašníkmi.

Ninja Restaurant (New York)

Čo by si povedal na to, keby ťa pri večeri obslúžil pravý Ninja? V tejto New Yorskej reštaurácií budeš počas celej svojej večeri vystavený Ninjovskému umeniu, čo je veľmi zábavné, avšak slabšie povahy to môže skutočne vystrašiť. Ide o komplexný zážitok nakoľko aj jedlo je na veľmi vysokej úrovni. Ako sa na stránke píše- prekvapenie ťa tu počká na každom rohu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

  Hore