Nájdeš nás aj na:

Novinky

Turkish Airlines majú novú super luxusnú biznis triedu (foto v článku)

Štýlová, elegantná a priestranná – taká bude nová biznis trieda tureckého národného dopravcu. Tvoria ju mini apartmány alebo suity, ktoré cestujúcim poskytujú dokonalé pohodlie a, čo  je najdôležitejšie, najmä súkromie. Samozrejmosťou je aj väčší priestor na nohy a samostatný úložný priestor pre každého pasažiera.

Reklama

Mení sa aj usporiadanie sedadiel. Zo súčasného rozloženia 2-2-2, resp. 2-3-2 prechádza Turkish Airlines na rozloženie 1-2-1. Pohodlie je totiž to, na čom leteckej spoločnosti záleží najviac. Rozmer sedadiel bude veľkorysý – až 111 centimetrov. Pasažieri tiež budú môcť nerušene sledovať filmy na 18 palcovej HD obrazovke. A nebol by to Turkish Airlines, keby svoju najnovšiu pýchu nezostavil z prvotriednych materiálov – rovnakých, aké sa používajú v interiéroch luxusných áut.

Nová biznis trieda sa však bude týkať len lietadiel novej letky, konkrétne Boeingu 787-9 Dreamliner a Airbusu A350-900. Tie sa vo vzduchu začnú objavovať už tento rok a v roku 2020. Darček v podobe vynovenej biznis triedy nie je náhodný. Spoločnosť ho sebe aj cestujúcim venovala na 85. Výročie pôsobenia na trhu.

Ďalšou novinkou, ktorú si už cestujúci užívajú a písali sme o nej nedávno, sú uniformy. Posádka po novom nosí tmavosivé a sýtočervené kúsky od talianskeho návrhára Ettoreho Billota, ktorý sa pri tvorbe inšpiroval najmä Istanbulom.

Zdroj fotografií – Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore