Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines pridajú nové linky do USA, pribudne Detroit a Seattle!

Turkish Airlines pridajú nové linky do USA, pribudne Detroit a Seattle!

Turkish Airlines odhalili plán pridať lety do ďalších dvoch miest v Spojených štátoch. Letecká spoločnosť tak reaguje na otvorenie hraníc s USA a pokračuje v rozširovaní svojej postpandemickej ponuky. Zatiaľ neboli poskytnuté žiadne ďalšie podrobnosti o nových linkách, stane sa tak zrejme o pár dní.

Reklama

Spoločnosť Turkish Airlines už má rozsiahlu leteckú sieť v Spojených štátoch. S týmito dvoma novými linkami (a linkou do Denveru) bude spoločnosť Turkish Airlines obsluhovať celkovo 14 miest v Spojených štátoch. Turecké aerolinky inak lietajú cez Istanbul do Atlanty, Bostonu, Chicaga, Dallasu, Houstonu, Los Angeles, Miami, New Yorku, Newarku, San Francisca a Washingtonu.

Seattle je výborným dopravným uzlom pre Alaska Airlines (skupina oneworld) a Delta Air Lines (SkyTeam) a ďalšie linky z Európy môže uľahčiť cestovanie našincov do celej Ameriky.

Turkish Airlines obnovili medzinárodné spojenie z Istanbulu od 10. júna. Od 18. júna pridali priame lety zo 16 miest v šiestich európskych štátoch do 14 tureckých miest, aerolinky sa následne vrátili aj do Viedne, kam lietajú dennodenne na krídlach obľúbeného Dreamlinera.

Pred koronakrízou mali Turkish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách. Všetky komerčné lety dopravcu boli pozastavené od polnoci 4. apríla. Medzinárodné lety boli zastavené ešte skôr, 28. marca.

Očakáva sa, že Turkish Airlines budú jedným z prvých dopravcov, ktorí sa vrátia ku kompletnému letovému poriadku. Významne tomu môže pomôcť vakcína a zaočkovanosť obyvateľstva. Za rok od vypuknutia pandémie už letecká spoločnosť prestavala väčšinu svojej siete trás.

Akciové letenky Turkish Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore