Nájdeš nás aj na:

Amerika

USA rušia povinnosť preukazovať sa očkovaním pred vstupom do krajiny

USA rušia povinnosť preukazovať sa očkovaním pred vstupom do krajiny

Spojené štáty americké majú od 11. mája ukončiť povinnosť preukazovať sa očkovaním proti COVID-19 pri vstupe do krajiny. Mal o tom informovať Biely dom, píše Reuters.

Reklama

Zrušenie povinnosti preukázať sa očkovaním sa vzťahuje na zamestnancov federálnych úradov, osoby pracujúce pre federálnu vládu a zahraničných cestujúcich v leteckej doprave. Biely dom tiež uviedol, že počty úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19 od januára 2021 klesli o 95 percent.

Podmienky vstupu do USA platné do 11. mája

V súčasnosti musia dospelí návštevníci Spojených štátov amerických, ktorí nie sú občanmi alebo osobami s trvalým pobytom, pred nástupom na palubu lietadla, až na niektoré obmedzené výnimky, predložiť doklad o očkovaní.

Od 12. júna 2022 bola zrušená povinnosť preukázať sa pri príchode do USA negatívnym testom na koronavírus.

Ktoré vakcíny USA uznáva pri vstupe do krajiny?

Za plne zaočkované osoby sa považujú tie, ktoré majú minimálne 2 týždne od druhej dávky vakcíny Pfizer alebo Moderna alebo od jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávajú aj očkovanie vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA pri vstupe akceptuje očkovanie od týchto výrobcov vakcíny:

 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech
 • Sinopharm
 • Sinovac

Do USA teda nemôžu cestovať s potvrdením o očkovaní tí cestujúci, ktorí dostali ruskú očkovaciu látku Sputnik alebo indickú Covaxin.

Akciové letenky do Ameriky

Zdroj: Skift


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (8 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore