Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

17 TOP atrakcií v Dubaji. Zaži mesto snov a zarezervuj si svoj zážitok (formulár v článku)

17 TOP atrakcií v Dubaji. Zaži mesto snov a zarezervuj si svoj zážitok (formulár v článku)

Viete, že Dubaj je brutálny? Viete. Viete, že ponúka nekonečné množstvo neskutočných atrakcií? Viete. Viete, ktoré sú najlepšie? Nebuďte v rozpakoch, nikto to nevie. Rast tohto mesta nespočíva len v prekonávaní doterajších predstáv futurizmu, ale aj intenzívnom produkovaní stále novších a lepších programov pre turistov. Preto, rozhodovanie o tom, čo aktuálne patrí na zoznam TOP nevynechateľných vecí v Dubaji, nechajte na tých, ktorí vám okrem poskytnutia faktických informácií vedia porozprávať o tejto destinácii aj ako „kamoš na káve“. Sú to naši pelikánski experti, ktorí nasledovné atrakcie zažili na vlastnej koži.

Reklama

A aby sme nezabudli: tieto rozprávkovo-expertsko-fenomenálne atrakcie môžu byť súčasťou aj vášho repertoáru najkrajších cestovateľských zážitkov, stačí vyplniť formulár na konci tohto článku. Ale teraz už prejdime k podstate: k TOP 17 v Dubaji.

1. Burj Khalifa: na vrchole s krídlami

Poznáte tie fotky z dubajských dovoleniek pred krídlami namaľovanými na skle, v pozadí s úchvatným Dubajom zhora? Vrchol vrcholov, najvyššia veža na svete, čiže vyhliadka At The Top v Burj Khalifa je určite povinná zastávka počas akejkoľvek cesty v Spojených arabských emirátoch. Nemalo by byť teda otázkou, či sa zmestí do vášho dubajského itineráru, a pokiaľ môžete, pre tento zážitok si nájdite voľnú hodinku počas západu slnka. Bude to epické!

POZOR! Keďže ide o jednu z najpopulárnejších turistických atrakcií na svete, na kúpu lístkov by ste mali myslieť včas.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 1 hodina

2. Desert Safari: dobitie púšte pri západe slnka

Ak ste ešte nikdy nezažili dotyk piesku púštneho safari, váš výlet na Blízkom východe by veľkými pragmatickými cestovateľmi bol vyhodnotený ako neplnohodnotný. Nepredstavujte si to ako suchú exkurziu cudzej krajiny, Desert Safari má čo ponúknuť každému.

Večer v púšti začína tým, že vás vyzdvihne luxusné vozidlo priamo z hotela, zavezie vás na miesto činu, kde sa ihneď môžete odovzdať zimomriavkam z hodinovej vzrušujúcej jazdy na dunách. Až potom príde na rad prvý priamy kontakt s púšťou. Ponorte sa do piesku a zažite západ slnka, aký ste doteraz ešte nevideli. Ani hladní nezostanete. V beduínskom tábore vás čaká hostina spojená so spoznávaním tradičnej arabskej kultúry vrátane vodnej fajky alebo tetovania hennou.  

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 6-7 hodín

3. Rano v dunách: štart do nového dňa v púšti

Áno, stále tvrdíme, že Desert Safari bude magickým zážitkom počas „zlatej hodiny“, čiže pri západe slnka. Pokiaľ však túto alternatívu nijako nemôžete vmestiť so svojho plánu, na výber máte aj ranný výlet do púšte. Večeru si síce nedáte, ale hladní nezostanete, baterky si môžete nabiť menším občerstvením. Pre mnohých je ranná jazda po dunách lepšia aj kvôli nižšej frekventovanosti (menej áut). Navyše je aj finančne výhodnejšia v porovnaní s večerným termínom.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 3-4 hodiny

4. Luxusná púšť vintage károu

Snívali ste niekedy o tom, že pôjdete na púštnu expedíciu terénnym automobilom z 50. rokov minulého storočia? Mali by ste. Tento jedinečný zážitok bude okorenený aj návštevou chránenej rezervácie, okrem toho, dostanete príležitosť pozrieť si tradičnú výrobu arabského chleba a kávy. Majestátnym ukončením výletu bude prepychová večera pod hviezdami, samozrejme v púšti.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 5-6 hodiny

5. TOP 5 zážitkov v Dubaji za jeden deň

Nemusíte byť lenivým turistom alebo ľahostajným cestovateľom, ak sa rozhodnete využiť výlet, ktorý za vás zostavil niekto iný. A najmä ak je to v Dubaji. V tomto meste je toľko úžasných atrakcií, toľko zážitkov, ktoré nechcete vynechať, že sa vám občas zíde aj externá pomoc, a to konkrétne od vášho milovaného Pelikána. Navštívite krásnu Jumeirah Beach s ikonickým mrakodrapom Burj Al Arab, užijete si 30-minútovú plavbu v najväčšom umelom prístave sveta (Dubai Marina), uvidíte najväčšiu tancujúcu fontánu The Dubai Fountain, dáte si luxusnú večeru v hoteli Armani/Mediterraneo a pozriete sa na unikátnu panorámu jednej z najúžasnejších destinácií sveta z vtáčej perspektívy, z Burj Khalifa.

Otváracia doba: pondelky, stredy, soboty

Trvanie: 7-8 hodín

6. Zhmotnená fantázia (Dubai Parks and Resorts)

Predstavte si komplex parkov a rezortov na území veľkom 2,3 miliónov metrov štvorcových. Predstavte si, že toto miesto ponúka absolútny pocit blaha prostredníctvom hier, húsenkových dráh, toboganov, rozprávkových postáv, farebných parkov a podobných atrakcií s cieľom stopercentne zabudnúť na každodenné starosti niekoľko intenzívnych hodín. Predstavte si, že toto je realita. A kde inde by sa mohlo nachádzať takéto futuristické ihrisko ako v Dubaji? Legoland, Motion Gate so Sherkom alebo Kung Fu Pandou a náhľadom do Hier o život, Bollywood bude milovať každé dieťa a každý dospelý s dušou dieťaťa.

Otváracia doba: denne

Trvanie: celý deň

7. Wild Wadi park: Zábava na divokej vode

Vodný park Wild Wadi sa nachádza sa priamo pred ikonickým mrakodrapom Burj Al Arab a susedí so svetoznámou Jumeirah Beach Hotel. Ponúka blahodarnú zábavu pre celú rodinu vo forme rôznych vodných atrakcií, ktoré si zamilujú malí aj veľkí. 30 toboganov, najväčší vlnový bazén Blízkeho východu sú len ukážkovým zlomkom toho, čo tu nájdete.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: celý deň

Atlantis, The Palm nie je len hotel s majestátnym dizajnom a svetoznámou povesťou. V jeho vnútri sa ukrýva detská radosť, ale nie len v expresívnej rovine. V hmotnom svete to predstavuje najlepšie hodnotený vodný park Atlantis Aquaventure s toboganmi a atrakciami, ktoré sa zaraďujú medzi najlepšie na svete. Užijú si to deti, dospelí, starí mladí, veľkí, malí.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: celý deň

8. Návrat do života pred mrakodrapmi

To, čo teraz vidíte v Dubaji, ešte vonia po novote. Prepychová atmosféra a futuristická panoráma tohto mesta vyrástla z malého hluku osád v piesku. Dubaj by si trúfalo mohol dovoliť zabudnúť na túto svoju minulosť, ale pri budovaní luxusu si starostlivo stráži svoje spomienky na tradície.

Ak ste zvedaví na to, ako vyzeral dubajský svet pred mrakodrapmi, zverte sa do rúk sprievodcom Tourist Adventures v štvrti Bastakiya, ktorá je jednou z najstarších. V rámci zaujímavej exkurzie uvidíte minulosť počas prechádzok, návštevy múzea alebo aj plavby tradičným vodným taxi napríklad. Bude to čarovné.

Otváracia doba: denne okrem piatkov

Trvanie: 4-5 hodín

9. Ligotavá prechádzka metropolou

Tak, a teraz, že sme vás navnadili na precítenie atmosféry starého života, prijmite naše pozvanie na „Modern Dubai Tour“, čiže expedíciu pokrokových častí mesta. Pred týmto skúsenými sprievodcami vedeným výletom sa uistite o tom, že máte dosť voľného miesta vo foťáku, budete to potrebovať. Prevedú vás ikonickými metropolitnými časťami Dubaja, prejdete sa po nákupnom centre The Dubai Mall, jednom z najväčších na svete, navštívite slávne dubajské akvárium a podvodné zoo, zažijete obrovský prístav Dubai Marina, ponoríte sa do každodenného diania na nábreží Jumeirah Beach Residence a nevynecháte ani vznešený hotel The Palm alebo pulzujúci arabský trh Souk Madinat Jumeirah.

Otváracia doba: utorky, štvrtky, nedele

Trvanie: 7-8 hodín

10. Burj Al Arab: ligot o úroveň vyššie

Spomeňte si na tie iskričky pocitov luxusu, ktoré prepadli váš žalúdok pri čítaní predchádzajúceho odseku. Nič necítite? Možno potrebujete niečo viac. Expedíciu metropolitného Dubaja s mimoriadnym koncom môžete absolvovať s mimoriadnym vyvrcholením. Budú ním popoludňajší čaj, kulinárske špeciality a prvotriedne drinky priamo sedemhviezdičkovom Burj Al Arab.

Otváracia doba: utorky, štvrtky, nedele

Trvanie: 7-8 hodín

11. Kráľovský obed v najluxusnejšom hoteli

A od „Modern Dubai Tour“, ktoré bolo témou predchádzajúcich dvoch častí tohto článku, sa stále nedokážeme odtrhnúť. S Pelikánom sa môžete zúčastniť aj „Magical Dubai Tour“. Upgrade už aj tak bezočivo luxusného výletu v tomto prípade predstavuje kráľovský obed v honosnom duchu v Burj Al Arab.

Otváracia doba: utorky, štvrtky, nedele

Trvanie: 7-8 hodín

12. 20 minút v dubajských oblakoch

Dubaj je o zdolaní hraníc, občas až o prekonávaní zákonov fyzikálneho sveta. Tak čo by ste povedali na to, ak by ste toto mesto videli z oblakov? 20-minútový výlet vrtuľníkom vám ponúkne pohľad na najznámejšie atrakcie mesta a to buď v objatí slnečných lúčov alebo v sprievode svetla hviezd.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 12-22 minút

13. Adrenalínová hodina v púštnych oblakoch

Okrem letu helikoptérou môžete zažiť aj hodinový let teplovzdušným balónom nad púšťou. Tešte sa na úchvatný pohľad na hory Hajj, ale i na panorámu Dubaja zhora, no a samozrejme na obrovské piesočné duny. Adrenalínová jazda pokračuje potom na zemi, a to konkrétne vo vozidle Land Rover z 50. rokov, ktorý vás odvezie do beduínskeho tábora na gurmánske raňajky.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 1 hodina

14. Guinessový prelet nad svetom

Najdlhšia ľanová dráha (zipline) na svete bola postavená, prirodzene, v Dubaji. A potom ju v dĺžke krátko na to predbehol ďalší emirát – Ras Al Khaimah (Rás al-Chajmá). Trasa nad Jebel Jais so svojou dĺžkou 2,83 km sa dostala aj do Guinessovej knihy rekordov. V praxi predstavuje obrovský nával adrenalínu, ktorý začne na najvyššom bode Spojených arabských emirátov nachádzajúcom sa vo výše 1 680 metrom nad morom.

Otváracia doba: podľa dohody

15. Majstrovská úroveň romantiky

Pod slovným spojením Dhow Cruise sa ukrýva zážitok ako z rozprávky Tisíc a jednej noci. Ak vaše srdce prahne po prepychovom a zároveň pokojnom oddychu, počas svojej cesty v Dubaji si nájdite čas na magickú večeru v tradičnej drevenej lodi. Budete sa plaviť po krásnych častiach Dubaja zabalených do mesačného svitu a ochutnávať pri tom to najlepšie, čo vám arabská kuchyňa môže ponúknuť.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: 2 hodiny

16. Cirque do Soleil na dubajský spôsob

Le Perle je predstavenie fyzikálnych zázrakov, ktoré si právom zaslúži označenie „dychberúci“. Sánka vám v tomto divadle bude padať každú chvíľu, a to nielen vďaka high-tech technológiám, ale talentu 65 aktérov svetovej úrovne ovládajúcich gravitáciu.

Trvanie: 1,5 hodiny

17. Sánkovačka pri púšti?

Vedeli ste, že počas výletu v Dubaji sa môžete nadýchnuť aj vône snehu? Asi to znie neuveriteľne, ale v rezorte Ski Dubai vás čaká zimná krajina so zimnými aktivitami, napríklad lyžovačkou, snowboardom alebo len obyčajnou guľovačkou. Kvôli vybaveniu si nerobte starosti, k dispozícii budete mať všetko, čo potrebujete, a to vrátane zimného oblečenia.

Otváracia doba: každý deň

Trvanie: celý deň

Tak. A konečne sme sa dostali k tomu najdôležitejšiemu. Ak už naozaj máte dosť toho, že všetky tieto krásne miesta, mimoriadne atrakcie, nezabudnuteľné zážitky vidíte iba na fotkách a videách, tak teraz to môžete bez obáv zmeniť. Vyplnením tohto formulára spravíte prvý, no asi ten najdôležitejší krok na ceste realizácie cestovateľských snov.

Špecialisti na tie najlepšie zážitky na celom s vete z Pelikána vám zabezpečia bezproblémový vstup na atrakciu, ktorú si vyberiete. Vyhnete sa tak komplikáciám na mieste ako jazyková bariéra, veľké rady či vypredanie vstupeniek a podobne. Idete do toho? My sa na vás neskutočne tešíme. 🙂

Ideálne je, ak formulár so žiadosťou o vstup vyplníte najneskôr týždeň predtým, ako do Dubaja pricestujete. Pomôžete nám tak získať potrebný čas a hladký priebeh vybavovania nezabudnuteľných zážitkov.

[wpforms id=“1272585″ title=“false“]

Zdroj: Desert Adventures Tourist Guide

Zdroj fotiek: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   Prosím, ohodnoťte náš článok.
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore