Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Švédsko: 7 nocí v 7 unikátnych domčekoch na strome

Švédsko: 7 nocí v 7 unikátnych domčekoch na strome

Zunovali sa ti štandardné hotely v metropolách a rád by si vyskúšal niečo iné? Poriadny oddych v srdci prírody a k tomu naozaj netradičné ubytovanie nájdeš vo Švédsku. Špeciálny projekt má spojiť prenocovanie v lese s autentickými zážitkami ušitými na mieru.

Reklama
Medi mestami Sundsvall a Lulea

Itinerár s názvom „Sedem nocí, sedem izieb“ má svoj základ v Treehotel vo švédskom meste Lulea. Vyskúšať si ho môžeš od augusta do novembra. Každý z domov na strome má svoj špecifický dizajn a umiestnenie. Ku každej noci prináležia i špeciálne aktivity a stravovanie.

Pre hostí sú pripravené viacchodové pokrmy s pozorne vybraným vínom. Naučia sa niečo o lokálnej saamskej kultúre a zažijú všetko, čo okolitý les ponúka. To zahŕňa hľadanie potravín, omladzujúce wellness kúry, polárnu žiaru i nádherné nebo posiate hviezdami.

V znamení hmyzu i šišiek

Dobrodružstvo v korunách stromov začína vo Vážke, s hrdzavo hnedým kovovým exteriérom a dreveným interiérom. Domček vyzerá ako hmyz vytŕčajúci spomedzi borovíc.

Vážka. Zdroj: Ragnar Sigurdson

Druhú noc hostia strávia v Modrej šiške, ktorou je trocha nečakane červený drevený domček. Vedie k nemu most z neďalekého kopca. Tretia noc je v Ufe, príbytku v guľatom tvare vyrobeného zo zliatiny odolného materiálu. Táto noc je doplnená o pozorovanie hviezd a gastronomický zážitok.

Modrá šiška. Zdroj: Off the Map Travel
UFO. Zdroj: Off the Map Travel

V odraze stromov a obriom hniezde

Zrkadlová kocka je nezvyčajným úkrytom medzi stromami, ktorý poslúži ako útulný príbytok počas štvrtej noci. Tvoria ju zrkadlové steny, v ktorých sa odráža všetko navôkol. Šesť panoramatických okien ponúka nádherný výhľad. Na piatu noc je naplánovaný jedinečný domček, ktorý vyzerá ako obrovské vtáčie hniezdo. Exteriér pokrývajú konáre a vnútro tvoria drevené steny. Prístup je možný vďaka vysúvacím schodom.

Zrkadlová kocka. Zdroj: Off the Map Travel
Vtáčie hniezdo. Zdroj: The Bird’s Nest

Chatrč s terasou na streche a Siedma izba

Po lesnej túre na ceste za miestnym divokým životom, vidiekom, lesnými plodmi a po pohodovom večere prichádza šiesta noc v Chatrči so strešnou terasou. Vďaka nej môžete obdivovať nočnú polárnu oblohu. Pred poslednou nocou čaká turistov sedemchodová večera z lokálnych ingrediencií, inšpirovaná každou z izieb. Ubytovanie má príznačný názov Siedma izba. Nachádza sa vysoko v korunách stromov a cez panoramatické okná je vidno rieku Lule i polárnu žiaru.

Chatrč. Zdroj: Off the Map Travel
Siedma izba. Zdroj: Off the Map Travel

Tento čarovný itinerár bol navrhnutý odborníkmi na cestovanie Off the map Travel. Cena sa pohybuje približne od 1 321 eur na osobu.

zdroj info: lonelyplanet.com

Mohlo by ťa zaujímať:

Štokholm ti učaruje už za jeden deň
Čarovné Airbnb: Zaži noc vo svete Harryho Pottera
Schody do nekonečna či labyrint. Vitajte v čínskom hoteli ilúzií

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Linky Slovak Lines do Viedne a Budapešti sú stopnuté do 30. apríla https://t.co/rPr1QPmLQ0 #novinky12 hodín dozadu
Priama linka Thai Airways z Viedne do Bangkoku je zrušená do októbra https://t.co/aNjo8JavYj #novinky12 hodín dozadu
British Airways stopli všetky lety z Gatwicku, 80% zamestnancov dostane voľno https://t.co/XfXLagzpiS #novinky12 hodín dozadu
Kvôli prerušeniu leteckej dopravy bude počasie menej predvídateľné, obáva sa WMO https://t.co/6F0ArwzfsT #novinky13 hodín dozadu
Koronavírus: Madridčania hrajú so susedmi balkónové Bingo https://t.co/qKrlilbhdh #novinky14 hodín dozadu
Aeroflot predstavil svoj prvý Airbus A350 a boli sme pri tom (reportáž) https://t.co/CDPM1RGo4e #novinky14 hodín dozadu
Od Petrohradu až po Tahiti: s Aeroflotom od 213 eur https://t.co/xxDey8b8Z4 #letenky14 hodín dozadu
Aeroflot má Bangkok v hlavnej sezóne za 499 € (krátky prestup, podpalubná batožina v cene) https://t.co/daHyXhoMxX #letenky14 hodín dozadu
Yukon: Uteč do krásnej kanadskej divočiny https://t.co/BYZwnLsbEF #cestopisy16 hodín dozadu
Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov https://t.co/DcMFcAJYlX #novinky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore