Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čarovné Airbnb: Zaži noc vo svete Harryho Pottera

Čarovné Airbnb: Zaži noc vo svete Harryho Pottera

Nie je veľa (ak vôbec nejaké) filmových miest z Harryho Pottera, kde môžeš stráviť noc. Zažiť potterovskú chvíľu môžeš napríklad vďaka rýchlemu odpočinku v „Rokfortskom exprese“ (známeho aj ako Jacobite Steam Train) na ceste medzi škótskou Fort William (Pevnosť William) a prístavom Mallaig. Nebuď však smutný, svojho vnútorného Rona, Hermionu či Harryho môžeš prebudiť aj na iných miestach. Ak si pravý Harry Potter fanúšik, za víkend by jednoznačne stáli.

Úmyselne či neúmyselne, niekoľko majiteľov nehnuteľností vytvorilo útočiská, ktoré dokonale zapadajú do magického sveta. Vo svete tak nájdeš Airbnb v podobe Hagridovej chatrče či apartmánu neďaleko základne Fénixovho rádu. Určite sa radia medzi najzaujímavejšie Airbnb nocľahy.

Tu je niekoľko skvelých tipov na čarovné ubytovanie v štýle Harryho Pottera:

zdroj: Charlotte Graham

Saltburn-by-the-Sea, Anglicko

Hagridova kúpeľna by asi vyzerala trocha inak, no upgrade v North Shire má rozhodne niečo do seba (aj keď Hragrid by sa do tejto vane pravdepodobne ani nezmestil). Zvonku je dvoj-izbový domček takmer identický s chatrčou priateľskédo poloobra, ktorú poznáme z filmov. Hoci na tomto prevedení nájdeš vitrážové okná a žiadneho hipogrifa vnútri 😉

Kamenný exteriér, rustikálne drevené priečky, panvice a hrnce visiace zo stropu vnútri udržujú čaro potteroviek nažive. Ak tvoji spolucestovatelia preferujú Gandalfa či Dumbledora, žiaden problém. Farma, na ktorej sa nachádza Hagridova chatrč (vzdialená asi 1,5 hodiny severne od Leeds) ponúka na prenájom aj hobitie domčeky. Vďaka nim sa prenesieš aspoň na pár dní do sveta obľúbených príbehov.

zdroj: Courtesy Airbnb

Edinburg, Škótsko

Jednoizbový apartmán v Starom meste v Edinburgu s portrétovou stenou (hoci nemôžeme sľúbiť, že postavy v obrazoch sa budú hýbať) a spáľna s témou zakázaného lesa je na zozname Airbnb Plus. Znamená to, že bola posúdena kvalita dizajnu apartmánu a niektoré ďalšie požiadavky ako pohodlné matrace, jednoduchý check-in, kávovar a iné.

zdroj: Courtesy Airbnb

Londýn, Anglicko

Hoci tento apartmán na prvý pohľad nezapadá medzi ostatné, unikátna je jeho poloha. Nachádza sa totiž len jeden blok od miesta (Claremont Square), ktoré bolo vo filme označené za domov Fénixovho rádu a Siriusa Blacka. V skutočnosti samotný exteriér tohto Airbnb Plus (je na rovnakom zozname ako apartmán v Edinburgu) je veľmi podobný základni Fénixovho rádu. Poznámka: Hoci nemusíš prekonať rôzne magické nástrahy a nepríjemných domácich škriatkov, budeš musieť vyjsť po schodoch.

zdroj: Courtesy Airbnb

La Flocellière, Francúzsko

Tento hrad nachádzajúci sa v západnom Francúzsku, asi 4 hodiny od Paríža, je ďaleko od Rokforfu v škótskych vysočinách. No eklektická, kamenná architektúra s mnohými poschodiami a klenutá spálňa s tapetovým stropom, ktorý vyzerá takmer ako nočná obloha, sa približujú asi najviac, ako sa dá k čarodejníckej škole bez pomoci počítačových efektov. Uži si prechádzky stredovekými záhradami, večeru pri pôsobivom kozube a vyber sa po žulových schodoch do žalára. Riziko stretnutie trolov je nulové.

Zdroj: cntraveler.com

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
10:27 | 389 eur za 8-dňový all-inclusive v Turecku? Sprav si leto už budúci týždeň.
8:41 | Bezkonkurenčná ponuka na Rio de Janeiro! Letenky z Prahy s návratom do Viedne za 479 eur.
8:06 | Nádherná a dobrodružná Keňa za 439 eur: Objavili sa lacné letenky Ethiopian Air Lines.

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
1 2 3 43

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore