Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čarovné Airbnb: Zaži noc vo svete Harryho Pottera

Čarovné Airbnb: Zaži noc vo svete Harryho Pottera

Nie je veľa (ak vôbec nejaké) filmových miest z Harryho Pottera, kde môžeš stráviť noc. Zažiť potterovskú chvíľu môžeš napríklad vďaka rýchlemu odpočinku v “Rokfortskom exprese” (známeho aj ako Jacobite Steam Train) na ceste medzi škótskou Fort William (Pevnosť William) a prístavom Mallaig. Nebuď však smutný, svojho vnútorného Rona, Hermionu či Harryho môžeš prebudiť aj na iných miestach. Ak si pravý Harry Potter fanúšik, za víkend by jednoznačne stáli.

Úmyselne či neúmyselne, niekoľko majiteľov nehnuteľností vytvorilo útočiská, ktoré dokonale zapadajú do magického sveta. Vo svete tak nájdeš Airbnb v podobe Hagridovej chatrče či apartmánu neďaleko základne Fénixovho rádu. Určite sa radia medzi najzaujímavejšie Airbnb nocľahy.

Tu je niekoľko skvelých tipov na čarovné ubytovanie v štýle Harryho Pottera:

zdroj: Charlotte Graham

Saltburn-by-the-Sea, Anglicko

Hagridova kúpeľna by asi vyzerala trocha inak, no upgrade v North Shire má rozhodne niečo do seba (aj keď Hragrid by sa do tejto vane pravdepodobne ani nezmestil). Zvonku je dvoj-izbový domček takmer identický s chatrčou priateľskédo poloobra, ktorú poznáme z filmov. Hoci na tomto prevedení nájdeš vitrážové okná a žiadneho hipogrifa vnútri 😉

Kamenný exteriér, rustikálne drevené priečky, panvice a hrnce visiace zo stropu vnútri udržujú čaro potteroviek nažive. Ak tvoji spolucestovatelia preferujú Gandalfa či Dumbledora, žiaden problém. Farma, na ktorej sa nachádza Hagridova chatrč (vzdialená asi 1,5 hodiny severne od Leeds) ponúka na prenájom aj hobitie domčeky. Vďaka nim sa prenesieš aspoň na pár dní do sveta obľúbených príbehov.

zdroj: Courtesy Airbnb

Edinburg, Škótsko

Jednoizbový apartmán v Starom meste v Edinburgu s portrétovou stenou (hoci nemôžeme sľúbiť, že postavy v obrazoch sa budú hýbať) a spáľna s témou zakázaného lesa je na zozname Airbnb Plus. Znamená to, že bola posúdena kvalita dizajnu apartmánu a niektoré ďalšie požiadavky ako pohodlné matrace, jednoduchý check-in, kávovar a iné.

zdroj: Courtesy Airbnb

Londýn, Anglicko

Hoci tento apartmán na prvý pohľad nezapadá medzi ostatné, unikátna je jeho poloha. Nachádza sa totiž len jeden blok od miesta (Claremont Square), ktoré bolo vo filme označené za domov Fénixovho rádu a Siriusa Blacka. V skutočnosti samotný exteriér tohto Airbnb Plus (je na rovnakom zozname ako apartmán v Edinburgu) je veľmi podobný základni Fénixovho rádu. Poznámka: Hoci nemusíš prekonať rôzne magické nástrahy a nepríjemných domácich škriatkov, budeš musieť vyjsť po schodoch.

zdroj: Courtesy Airbnb

La Flocellière, Francúzsko

Tento hrad nachádzajúci sa v západnom Francúzsku, asi 4 hodiny od Paríža, je ďaleko od Rokforfu v škótskych vysočinách. No eklektická, kamenná architektúra s mnohými poschodiami a klenutá spálňa s tapetovým stropom, ktorý vyzerá takmer ako nočná obloha, sa približujú asi najviac, ako sa dá k čarodejníckej škole bez pomoci počítačových efektov. Uži si prechádzky stredovekými záhradami, večeru pri pôsobivom kozube a vyber sa po žulových schodoch do žalára. Riziko stretnutie trolov je nulové.

Zdroj: cntraveler.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Neodoberáš náš newsletter? Aha o čo prichádzaš! https://t.co/dRtQFWQQ4Z2 hodiny dozadu
HAVAJ s batožinou z Viedne za 769€! https://t.co/2gOZvRztL44 hodiny dozadu
NICE na jeseň od 28€! https://t.co/tOlBbsBbXA4 hodiny dozadu
Obľúbené letenky na Kubu sú späť! Leť od 439€ https://t.co/RcVBsdCZQ45 hodín dozadu
Veľmi lacný Tel Aviv počas zimných mesiacov: https://t.co/UWEFXYO8zn5 hodín dozadu
Nórske fjordy za pár eur: https://t.co/WVMRi6iZJU5 hodín dozadu
Ako vyzerá mesiac na Filipínach s batohom na chrbte? Takto: https://t.co/VnPMMlGb0q5 hodín dozadu
ALL INCLUSIVE DOVOLENKA NA DJERBE za 454€! https://t.co/pfWnAS8Ih61 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore