Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Švajčiarsko bez testu a karantény: krajina zrušila všetky obmedzenia pre turistov pri vstupe

Švajčiarsko bez testu a karantény: krajina zrušila všetky obmedzenia pre turistov pri vstupe

Švajčiarsko sa 17. februára 2022 stalo ďalšou krajinou, ktorá ruší všetky všetky vstupné požiadavky súvisiace s koronavírusom. Európska krajina známa svojou famóznou čokoládou a malebnými výhľadmi na hory už tak nepovažuje COVID viac za hrozbu a vracia sa späť k normálu.

Reklama

Švajčiarsko je iba štvrtou krajinou na svete, ktorá prijala takéto opatrenia. Aktuálne rovnakú politiku uplatňuje dlhodobo Mexiko, a nedávno sa pridali krajiny ako Salvádor a Nórsko.

Pri vstupe do Švajčiarska už nie je potrebné viac predkladať doklad o očkovaní, uzdravení alebo negatívny test a netreba vypĺňať ani vstupný formulár.

Okrem požiadavky nosiť rúško či respirátor v špecifických situáciách Švajčiarsko zachová aj povinnú päťdňovú izoláciu tých, ktorí boli pozitívne testovaní na vírus do konca marca. Prezident krajiny Ignazio Cassis tiež varoval, že jeho vláda bude pripravená znovu zaviesť obmedzenia súvisiace s Covid-19, ak si to situácia v krajine vyžiada.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore