Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Jordánsko sa čoskoro otvorí 22 krajinám. Slovensko medzi nimi zatiaľ nie je

Jordánsko sa čoskoro otvorí 22 krajinám. Slovensko medzi nimi zatiaľ nie je

Jordánsko sa 5. augusta otvorí vybraným krajinám. Prebúdza sa tak z jednej z najprísnejších karantén na Blízkom východe. Hranice a medzinárodné letiská v Jordánsku boli zatvorené od marca.

Reklama

Aj Jordánsko používa tzv. semafor na indikovanie, ktoré krajiny sú viac a ktoré menej rizikové. Zatiaľ zaradí krajina medzi zelené Rakúsko, Kanadu, Čínu, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Gruzínsko, Nemecko, Island, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litvu, Malajziu, Maltu, Monako, Nový Zéland, Nórsko, Švajčiarsko, Taiwan a Thajsko. Zoznam sa však môže meniť. O pridávaní či odoberaní krajín rozhoduje miestne Ministerstvo zdravotníctva a aktualizácia prebehne každé dva týždne, uvádza Lonely Planet.

Keďže Jordánsko reagovalo veľmi rýchlo, zaznamenalo najmenej prípadov v regióne, aktuálne (dáta z 30. 7. 2020) je v krajine 185 aktívnych prípadov. Krajina vyžaduje od cestovateľov podstúpiť test na COVID-19 najneskôr 72 hodín pred odletom a druhý test podstúpia pri príchode. Ak všetko pôjde dobre, je možné, že sa povinnosť druhého testu zruší.

Historické pamiatky je možné navštíviť od júna, rúška sú povinné a návštevníci musia dodržiavať social distancing. Turizmus v Jordánsku tvorí takmer 5 percent HDP. V minulom roku krajinu navštívilo 5,3 miliónov turistov, čo bolo rekordné číslo.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO13 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky15 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky15 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky17 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky18 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky19 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore