Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Jordánska: od dnes nie je potrebný test pred ani po prílete

Cestovanie do Jordánska: od dnes nie je potrebný test pred ani po prílete

Jordánska vláda vyhlásila, že od 1. marca nebude od prichádzajúcich zahraničných turistov vyžadovať preukázanie sa negatívnym PCR testom vykonaným pred odletom a nebudú potrebovať podstúpiť test ani po prílete do krajiny.

Reklama

Návštevníci budú musieť aj naďalej podstúpiť test po príchode v prípade, že pociťujú príznaky koronavírusu, a súhlasiť so samoizoláciou, ak sa nakazia COVID-19.

Všetci cestujúci musia pred odletom vyplniť zdravotný formulár, trackovaciu aplikáciu AMAN Aman a formulár, ktorý im vygeneruje QR kód. Bez neho im nebude umožnený nástup do lietadla. Deti do 5 rokov nemusia byť registrované.

Je potrebné mať uzatvorené cestovné poistenie s pokrytím nákladov na ochorenie COVID-19, toto neplatí pre tých, ktorí cestujú do Jordánska zo zdravotných dôvodov.

Poskytnutie akýchkoľvek nepravdivých údajov môže byť sankciované pokutou vo výške 10.000 JOD.

Akciové letenky do Jordánska

Zdroj: MZV


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore