Nájdeš nás aj na:
koh tao thajsko

Cestopisy

Ako si užiť Koh Tao? Týchto 5 aktivít určite nevynechaj

Ako si užiť Koh Tao? Týchto 5 aktivít určite nevynechaj

Ostrov Koh Tao, v thajčine doslova korytnačí ostrov, je síce rozlohou pomerne malý, ale množstvom nádherných miest a aktivít, ktoré sa tu dajú zažiť, môže konkurovať kdejakému väčšiemu územiu. Spoločne s Koh Phangan a Koh Samui vytvára cestovateľovi často vyhľadávanú trojicu ostrovov.

Reklama

Milovníkom potápania asi nemusíme zdôrazňovať, za akým cieľom sa sem väčšinou cestuje. Ostrov je totiž vďaka svojmu nádhernému podmorskému svetu a širokej ponuke potápačských škôl jedným z hlavných potápačských výukových centier. Na svoje si tu prídu aj dobrodruhovia, obdivovatelia krásnych pláží, západov slnka či nočné živly. Poď sa s nami pozrieť, ako si na Koh Tao užiť toto všetko a možno ešte niečo naviac.

1. Potápanie alebo šnorchlovanie nesmieš vynechať

Už z úvodu si asi pochopil/a, že potápanie je na Koh Tao aktivitou číslo jeden. Nájdeš tu obrovskú potápačskú komunitu, ktorá pomáha dotvárať tunajšiu pohodovú atmosféru. Potápačských škôl je na ostrove nespočet, takže si môžeš vybrať presne podľa svojho gusta. Dokonca aj začiatočníci si tu prídu na svoje – kurzy majú naozaj dobrú povesť a hlavne ich zaobstaráš za veľmi prívetivú cenu.

Koh Tao

Vyhľadávanými lokalitami sú Chumphon Pinnacle, White Rock, Green Rock alebo Southwest Pinnacle.

Ani so šnorchlom nešliapneš vedľa. Veľa pláží je tvorených skalnými útvarmi a útesmi, ktoré poskytujú skvelé podmienky na šnorchlovanie hneď pri pevnine. Medzi obľúbené miesta patria napríklad Tanote Beach, Mango Bay, Shark Bay alebo Aow Leuk.

Koh Tao

2. Zbaľ plavky a vyraz na pláž

Plážoví povaľači budú na Koh Tao určite spokojní, je tu pre nich pripravených hneď niekoľko veľkolepých miest s krištáľovo čistou vodou. Na rebríčku top pláží sa väčšinou umiestňuje Sairee Beach, ktorá rozhodne stojí za návštevu. Okrem parádneho kúpania môžeš stráviť aj príjemný čas v tunajších baroch a reštauráciách.

Ak preferuješ pokojnejšie miesta, nie je problém. Na juhu ostrova leží Freedom Beach, prípadne si na zoznam zapíš Sai Nuan Beach, ktorá tiež patrí medzi tie menej preplnené.

Koh Tao
Sai Nuan Beach

3. Vyber sa na vyhliadku

John-Suwan Viewpoint je jednoznačne tou najnavštevovanejšou vyhliadkou na Koh Tao. Ako na väčšinu vyhliadok, aj sem sa dostaneš pešo. Nejedná sa o nejaký celodenný trek, z parkoviska počítaj zhruba 15-20 minút. Pri vstupe potom bude nutné zaplatiť aj malý poplatok.

Zamilované duše bude ale zrejme o niečo viac zaujímať Love Koh Tao Viewpoint. Romantická kaviareň s terasou a výhľadom na Tanote Bay je po ceste na vrchol skvelou odmenou.

Ďalším príjemným miestom, ktoré je vzdialené cca 10 minút chôdze z parkoviska, je Sunset Point View. Návštevníkom sľubuje nezabudnuteľný západ slnka, len si nezabudni čelovku, keď sa budeš potme vracať späť.

Ak si vo výhľadoch skutočne vyžívaš, zapamätaj si ešte Mango Viewpoint alebo The West Coast View Point.

Koh Tao
Výhľad z John-Suwan Viewpoint

4. Navštív Koh Nang Yuan

Na toto malé súostrovie na severozápade Koh Tao sa dostaneš za zhruba 15 minút jazdy loďou. Odporúčame si to sem namieriť skoro ráno, aby si si stihol/a užiť všetky tunajšie tromfy. Keď už sme písali o vyhliadkach, aj tu na teba jedna čaká. Ako ďalšiu aktivitu si naplánuj šnorchlovanie alebo potápanie. Okolité vody sú plné nádherných koralov, takže ťa čaká niečo úžasné.

Koh Tao

5. Spoznaj nočnú tvár Koh Tao

Ak chceš nakuknúť pod pokrievku nočného života, namier si to na Sairee Beach. Takmer každý večer sa tu organizuje niekoľko podujatí. Prejdi sa pozdĺž plážových barov, klubov a reštaurácií a vyber si, kde stráviš večer.

Často skloňovaným miestom je Fishbowl Beach Bar. Stretneš tu miestnych aj turistov vychutnávajúcich si zábavu a príjemnú atmosféru až do neskorých hodín. Rovnako je skvelým miestom na pozorovanie zapadajúceho slnka.

Koh Tao

Podmienky vstupu do Thajska

Thajsko 1. februára opäť spustilo program Test & Go, v rámci ktorého sem môžeme pricestovať bez povinnej niekoľkodňovej karantény. Ďalšou možnosťou je model Sandbox alebo tzv. Alternatívna karanténa. Prečítaj si o aktuálnych podmienkach vstupu v našom samostatnom článku TU.

Podmienky návratu na Slovensko zo zahraničia nájdeš TU.

Akciové letenky do Thajska

Nezabudni na poistenie

Poistenie STORNO najnovšie pokrýva v prípade pozitívneho RT-PCR testu na COVID pred cestou 80% stornopoplatkov. Taktiež sú v tomto poistení zahrnuté náklady na zmenu spiatočnej cesty v prípade ochorenia v destinácií. Poistenie ISTOTA potom zahŕňa obe spomínané situácie a pridáva aj liečebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinácií. Poistenie je platné pre všetky krajiny sveta a to bez ohľadu na farbu v cestovateľskom semafore resp. ich epidemiologickú situáciu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Hore