Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Spoznaj s nami hlavné mesto Texasu: Austin

Spoznaj s nami hlavné mesto Texasu: Austin

Texas je po Aljaške druhým najväčším štátom USA. Druhé miesto obsadil aj v počte obyvateľov, ktorých tu žije takmer 28 miliónov. Nedávno si si mohol prečítať článok o Dallase, ktorý patrí k najväčším mestám v Texase. Dnes však venujeme pozornosť hlavnému mestu – Austinu.

Reklama

Austin je moderné mesto s množstvom mrakodrapov, podobne ako Dallas. Väčšina z nich prevyšuje 200 metrov. Avšak oproti Dallasu, Austin na mňa pôsobil omnoho príjemnejšie a živšie. Veľmi obľúbené sú tu stánky s jedlom – foodtrucky, ktoré nájdeš naozaj na každom rohu. Či ide o raňajky, večeru, alebo drobný snack. Okrem dobrého jedla a hudobných predstavení však Austin ponúka omnoho viac.

Skvelý Foodtruck- Paperboy

Čo vidieť v Austine

Kapitol

Kapitol je jedna z hlavných čŕt Austinu spolu so scenériou výškových budov a rieky Colorado. Je to sídlo vlády štátu Texas. Okrem toho, že ide o druhý najväčší Kapitol v USA, patrí dokonca medzi tie najvyššie. Interiér je pozoruhodný, na stenách sú zavesené portréty všetkých guvernérov Texasu. Prehliadka so sprievodcom je zdarma, bola by veľká škoda nevyužiť to.

Blanton Museum of Art

Jedna z najväčších umeleckých galérií v USA. Nachádza sa tu približne 18 tisíc diel. Nás najviac zaujala kaplnka, ktorú daroval umelec Ellsworth Kelly priamo múzeu. Kaplnka má v návštevníkoch evokovať radosť a je spomienkou na jedného z amerických umelcov. Kaplnku rozhodne neprehliadneš, na bielej fasáde sa vynímajú farebné sklá, ktoré vytvárajú vo vnútri kaplnky úžasnú atmosféru.

Lady Bird Lake

Ak chceš újsť pred ruchmi Austinu a vzdialiť sa k zeleni, Lady Bird Lake je najlepšia voľba. Nájdeš tu aj upravené mólo na vode, ktoré ako bonus ponúka výhľad na downtown. Túto prechádzku nesmieš vynechať!

Streetart

Aj Austin je mestom streetartu, takže o krásne pomaľované steny tu rozhodne nie je núdza. Nás najviac zaujala maľba na vysokej budove, ktorá vytvárala krásnu ilúziu. Na mapách ju nájdeš pod názvom Tau Ceti.

Pozorovanie netopierov

Pozorovanie netopierov pri západe slnka je jedna z obľúbených činností v Austine, či už pre domácich alebo turistov. V roku 1980 sa pri rekonštrukcií stalo z Congress Bridge ideálne útočisko pre netopierov. Tých tam bolo stále viac a viac. Z počiatku obyvatelia z netopierov neboli príliš nadšení, ale po pár rokoch si na nich zvykli a prijali ich za svojich susedov. Každý večer robia úžasnú nočnú show. Najlepší čas na pozorovanie netopierov v Austine je koncom marca až začiatkom jesene. Je to krásne divadlo pri západe slnka.

Výlety v okolí Austinu

Jacob’s well

Najvyhľadávanejšou atrakciou na území Jacob’s Well Natural Area je hlboká studňa, ktorá láka denne stovky návštevníkov. Studený prameň s osviežujúcou ľadovou vodou je skvelým miestom na relax, ale na svoje si prídu aj milovníci adrenalínu. Niektorí odvážlivci totiž skáču zo skál do hlbokej studne. Skákanie je povolené, avšak na vlastnú zodpovednosť. Na návštevu je nutná rezervácia a vstupné stoji 9$ na 2 hodiny.

Hamilton Pool preserve

Hamilton Pool preserve ja ďalšia z prírodných vodných dier v Texase. Čarovný je najmä vodopád, ktorý nikdy úplne nevyschne. V suchých obdobiach však tečie omnoho pomalšie. V rezervácií sa nachádza množstvo pozoruhodných zvierat a rastlín. Odporúča sa rezervácia, najmä počas teplejších mesiacov (máj-september). Vstupné stojí 15$/auto + rezervačný poplatok 11$.

Mount Bonnell

Je považovaný za najvyšší bod Austinu, no vystúp sem zvládne naozaj každý. Odmenou ti bude krásny výhľad na okolie.

Akciové letenky

Nočný život

Odísť z Austinu bez poriadnej párty by bola škoda. Kde nájdeš zaručenú zábavu počas celého týždňa? Sixth Street, kde to údajne najviac žije práve vo štvrtky. My sme Sixth Street zažili len počas zotmievania a musím povedať, že už vtedy sa to tam hemžilo davmi ľudí a hudbu bolo počuť z každého rohu. Som si preto istá, že na tejto ulici si každý nájde „ten pravý bar pre seba“.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.