Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

To najlepšie z Dallasu v jednom článku! (tipy na atrakcie)

To najlepšie z Dallasu v jednom článku! (tipy na atrakcie)

Jedno z najznámejších miest Texasu zlákalo aj nás, a tak sme sa rozhodli preskúmať ho počas horúcich septembrových dní. Nejde až tak o vyhľadávanú turistickú destináciu, nakoľko sa tu zväčša sústreďuje skôr obchodný ruch. Čo sa teda oplatí vidieť v Dallase?

Reklama

Odkiaľ je pekný výhľad?

Napriek tomu, že Dallas nemá žiadnu ikonickú budovu, ktorú by každý z nás poznal, môže sa pochváliť krásnou panorámou s mrakodrapmi. V meste sa nachádza niekoľko rooftop barov, ale aj platená vyhliadka.

Waterproof rooftop bar

Neponúka síce panoramatický výhľad, avšak drink v obklopení mrakodrapov pri západe slnka neodmietne snáď nikto. Bar sa nachádza na 19. Poschodí hotela The Statler, v centre mesta. Ceny sú veľmi prijateľné, a zodpovedajú kvalite. Miešaný drink stojí okolo 10$. Nečakaj žiadny fancy drink, či servis, avšak čo je obrovské plus tohto baru je, že má na streche bazén, to znamená, že ak sa sem rozhodneš zájsť počas horúcich dní, tak sa môžeš pokojne okúpať. Uteráky sú hosťom k dispozícií zdarma.

Viedeň 1 prestup Dallas 1 prestup Viedeň
Montreal Montreal
za 449 Rezervuj

Výhľad z Reunion Tower

V srdci downtownu sa nachádza vyhliadka na celý Dallas. Nájdeš tu aj bar s reštauráciou. Lístok na vyhliadku stojí 17$, za 22$ je v ponuke lístok, ktorý je na dva vstupy. Vieš si tak pozrieť panorámu Dallasu počas dňa, ale taktiež sa vrátiť na západ slnka a počkať kym sa úplne zotmie.

Panoramatický výhľad spoza rieky

Ďalšou alternatívou je prechádza mimo mesta. Ak si odkráčaš poriadny kus naskytne sa ti nádherný výhľad na najvyššie budovy Dallasu. Príjemná prechádzka je cez Margaret Hunt Hill Bridge.

Čo vidieť v Dallase?

Bishop Art District

Je považovaná za najkrajšiu štvrť Dallasu a ja musím len súhlasiť. Štvrť lemovaná malými obchodíkmi, kaviarničkami a samozrejme veľa vkusného street artu. Je tu naozaj veľký pokoj a omnoho menej ľudí, či áut ako v Downtowne. Nachádza sa tu údajne najlepšia zmrzlina v Dallase – Azur Ice Cream. (Ochutnali sme a veľmi nám chutila). Za zmienku stojí aj prevádzka Emporium Cake, ktorá ma v ponuke mnoho chutných koláčov. Túto štvrť jednoducho nesmieš vynechať. V jej blízkosti sa nachádza aj Texas Theathre.

Gastronómia

Veľmi zvláštnym faktom je to, že v Dallase množstvo podnikov a kaviarní zatvárajú medzi 17-18. hodinou, čo nás dosť prekvapilo. Ak však hľadáš rozmanitosť a máš rad miestné trhy, rozhodne odporúčam obľúbený Dallas Farmers Market. Príjemná tržnica so stánkami všetkých kuchýň, ale taktiež aj trhy s čerstvou zeleninou, či tekvicami. My sme akurát vychytali obdobie tekvíc a takto pekne to tam mali nazdobené.

Robot Sculptures

Roboti nachádzajúci sa v blízkosti štvrte Deep Ellum sú jednou z vecí, ktoré musíš vidieť. V Dallase nájdeš 3 robotov, pričom historka je celkom zaujímavá.

V septembri 2009 bola otvorená železničná stanica Deep Ellum. Zároveň bola postavená trojica sôch, ktoré nesú názov “The Travelling Man”. Ide o sochu robota a jeho vtačích priateľov. Prvá zo sôch symbolizuje prebudenie, ktoré zobrazuje len hlavu robota, ktorá je obklopená vtáčikmi. Ďalšia socha predstavuje čakania na vlak. Robota, ktorý sedí na zemi s gitarou v ruke a úsmevom na tvári. Poslednou sochou je Walking Tall. Socha ktorú sme navštívili aj my predstavuje obrovského stojaceho robota, ktorý je vysoký 38 metrov s vtákom na zapädzí. Ostatní sú okolo neho. Symbolizuje spojenie medzi Deep Ellum a železničnou traťou.

Thanksgiving Square

Námestie obkolesené zeleňou a kaskádovými fontánami slúži ako meditačná záhrada. Taktiež sa tu nachádza kaplnka, ktorá je verejná pre všetky náboženstvá. Návšteva kaplnky rozhodne stojí za to a určite sa ňou pokochajú aj neveriaci. Krásná mozaika v podobe Glory Window očarí každého.

Giant eye ball

10 metrov vysoké oko sa nachádza v záhrade 5 hviezdičkového hotela v centre Dallasu. Táto socha nemá žiaden špecifický význam, napriek tomu sa na záhrade skvelo vyníma. Autorov cieľ bolo vymyslieť niečo veľkolepé. Počas našej návštevy sa žiaľ v areáli konala súkromná akcia. Na záhradu tak nebolo možné vstúpiť .

Fountain place

Dallas nás príjemne prekvapil množstvom fontán a vodných sôch v celom meste. Fountain place je jeden z mrakodrapov, ktorý je obklopený množstvom malých fontán a vodopádov.

Pamätník Johna F. Kennedyho

Pamätník sa nachádza neďaleko Old Red museum a bol postavený na počesť JFK, ten bol zostrelený práve v blízkosti ulice, kde sa pomník nachádza.

Forth Worth- Water Gardens

Ak budeš mať na spoznávanie Texasu viac času, rozhodne si nenechaj újsť tento krásny park s obrovskými fontánami v mestečku Forth Worth. Park je vzdialený iba 30 minút (autom) od Dallasu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP roadtripy v USA: 6 najkrajších ciest naprieč Amerikou! https://t.co/KxpoZZOId1 #cestopisy13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Last minute dovolenka v Egypte s all inclusive, letenkami z Bratislavy a 4*hotelom za 383€ https://t.co/F5TvUvSIcU #dovolenky13 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 21€) https://t.co/Ct4I6MlmKp #cestopisy14 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Zadar tak príťažlivou destináciou + letenky na jeseň od 21€ https://t.co/o889GhIRFI #cestopisy14 hodín dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 129€ aj na budúci rok https://t.co/CAR6AsgMQd #cestopisy14 hodín dozadu
USA v novembri otvoria hranice pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie https://t.co/iHe6gLYSJY #novinky15 hodín dozadu
So službou FLEX zrušíte svoj pobyt bez udania dôvodu 14 dní pred odletom https://t.co/jHqMvwZEcr #dovolenky1 deň dozadu
USA pripravujú plán na otvorenie hraníc pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie. Hovorí sa už o novembri https://t.co/iHe6gMgu8y #novinky1 deň dozadu
Hotel Clover Patong: vyskúšali sme luxusný SHA+ hotel na slávnej pláži (recenzia) https://t.co/1YYwjxUXBh1 deň dozadu
Máš rád peckové ponuky? Vyplň minútový dotazník a daj nám vedieť, čo pre teba máme pripraviť na jeseň a zimu https://t.co/FOE8HXda5t #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore