Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ostrov Skiathos: Spoznáte ho vďaka filmu Mamma Mia a skvelému vínu (letenky od 29€)

Ostrov Skiathos: Spoznáte ho vďaka filmu Mamma Mia a skvelému vínu (letenky od 29€)

Elegantné kláštory, ukryté kostoly, turistické chodníčky aj krásne pláže. Taký je grécky ostrov Skiathos obklopený Egejským morom. Často ho prezývajú aj párty ostrovom severného Grécka. Ľudia ho vyhľadávajú kvôli vodným aktivitám, historickým prehliadkam aj nákupom. Vyzerá to tak, že na Skiathose zažiješ naozaj všetko.

Reklama

Krásna čistá voda, olivové stromy a taverny sú dôkazom peckovej dovolenky v Grécku. Ak si prišiel(a) za plážami, bude si z čoho vyberať. Je ich tu vraj viac ako 60. Medzi najznámejšie patrí napríklad Koukounariés, ocenená ako tretia nakrajšia pláž v Stredomorí. Ďalšou vyhľadávanou je pláž Banana.

Ak si fanúšikom filmu Mamma Mia, máme pre teba dobrú správu! Film sa natáčal práve tu a na neďalekom ostrove Skopelos, kam si môžeš urobiť zo Skiathosu výlet. Na ostrove Skiathos sa odohrala napríklad slávna scéna, keď sa stretávajú traja potenciálni Sofiiny otcovia. No a na ostrove Skopelos sa zasa odohrala svadobná scéna z filmu. Z televíznej obrazovky môžeš však spoznať aj prístav či kostol svätého Nicholasa na Skiathose.

Kostol Agios Ioannis na ostrove Skopelos, kde sa odohrávala svadba

Ostrov Skiathos je tiež známy množstvom zelene a aktivít pre všetky vekové kateorie. Určite by si nemal(a) vynechať potápanie či vodné lyže. Nádherné borovicové lesy a chránené oblasti poskytujú ideálny útek pred ruchom veľkomiest.

Akciové letenky

Navštív hlavné mesto Skiathos, známe aj ako Chora, s tradičnými bielymi domami s modrými dverami. Skrášľujú ho pestré záhrady a typické taverny či zlatníctva. Ďalším krásnym miestom, ktorý by si mal(a) určite vidieť, je malý polostrov Bourtzi. Ten rozdeľuje skiathoský prístav na dva. Kedysi tu dokonca stála Benátska pevnosť. Dnes sa tu koná množstvo kultúrnych podujatí.

Zaujímavým pohľadom do lokálnej kultúry sú ortodoxné kostoly. Chýry o ich pôvabe sa tradujú široko-ďaleko. Dobrým príkladom je napríklad kostol Agia Nicholaa, ochránca námorníkov.

Skiathos je pestovateľom rôznych pochutín ako napríklad orechov, olív, medu či vína. To lokálne sa nazýva Alypiakos, v preklade “bez bolesti”.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 dôvodov, prečo navštíviť Baku + letenky od 60€! https://t.co/vGEBUYY6gf #letenky39 minút dozadu
Azerbajdžan otvorí hranice 5. augusta. Ku vstupu treba očkovanie alebo imunitu na COVID a tiež negatívny test https://t.co/M0S8FnuzBN #letenky45 minút dozadu
Emirates budú v auguste lietať s dvojpodlažným Airbusom A380 už aj na Maurícius https://t.co/YfTOgG20TC #novinky1 hodinu dozadu
Krásne Porto za výbornú cenu od 33€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky2 hodiny dozadu
Rím z Viedne alebo Bratislavy za super ceny od 29€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky2 hodiny dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy21 hodín dozadu
Najkrajšie ubytovanie na Slovensku? Björnsonka a jej Tree Houses ponúkajú skutočne výnimočný zážitok https://t.co/0stCxQbgLQ #dovolenky23 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 19€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy1 deň dozadu
Barcelona volá! Leť z Viedne v septembri od parádnych 31€ https://t.co/RB0m4l4L2b #letenky1 deň dozadu
Idete do Chorvátska autom či letecky? Nezabudnite vyplniť online formulár https://t.co/vgw8PNxmQI #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore