Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ostrov Skiathos: Spoznáte ho vďaka filmu Mamma Mia a skvelému vínu

Ostrov Skiathos: Spoznáte ho vďaka filmu Mamma Mia a skvelému vínu

Elegantné kláštory, ukryté kostoly, turistické chodníčky aj krásne pláže. Taký je grécky ostrov Skiathos obklopený Egejským morom. Často ho prezývajú aj párty ostrovom severného Grécka. Ľudia ho vyhľadávajú kvôli vodným aktivitám, historickým prehliadkam aj nákupom. Vyzerá to tak, že na Skiathose zažiješ naozaj všetko.

Reklama

Krásna čistá voda, olivové stromy a taverny sú dôkazom peckovej dovolenky v Grécku. Ak si prišiel(a) za plážami, bude si z čoho vyberať. Je ich tu vraj viac ako 60. Medzi najznámejšie patrí napríklad Koukounariés, ocenená ako tretia nakrajšia pláž v Stredomorí. Ďalšou vyhľadávanou je pláž Banana.

Ak si fanúšikom filmu Mamma Mia, máme pre teba dobrú správu! Film sa natáčal práve tu a na neďalekom ostrove Skopelos, kam si môžeš urobiť zo Skiathosu výlet. Na ostrove Skiathos sa odohrala napríklad slávna scéna, keď sa stretávajú traja potenciálni Sofiiny otcovia. No a na ostrove Skopelos sa zasa odohrala svadobná scéna z filmu. Z televíznej obrazovky môžeš však spoznať aj prístav či kostol svätého Nicholasa na Skiathose.

Kostol Agios Ioannis na ostrove Skopelos, kde sa odohrávala svadba

Ostrov Skiathos je tiež známy množstvom zelene a aktivít pre všetky vekové kateorie. Určite by si nemal(a) vynechať potápanie či vodné lyže. Nádherné borovicové lesy a chránené oblasti poskytujú ideálny útek pred ruchom veľkomiest.

Navštív hlavné mesto Skiathos, známe aj ako Chora, s tradičnými bielymi domami s modrými dverami. Skrášľujú ho pestré záhrady a typické taverny či zlatníctva. Ďalším krásnym miestom, ktorý by si mal(a) určite vidieť, je malý polostrov Bourtzi. Ten rozdeľuje skiathoský prístav na dva. Kedysi tu dokonca stála Benátska pevnosť. Dnes sa tu koná množstvo kultúrnych podujatí.

Zaujímavým pohľadom do lokálnej kultúry sú ortodoxné kostoly. Chýry o ich pôvabe sa tradujú široko-ďaleko. Dobrým príkladom je napríklad kostol Agia Nicholaa, ochránca námorníkov.

Skiathos je pestovateľom rôznych pochutín ako napríklad orechov, olív, medu či vína. To lokálne sa nazýva Alypiakos, v preklade „bez bolesti“.

Dovolenka na Skiathose od 329€

  • obojsmerná letenka
  • ubytovanie v hoteli Skiathos Palace****
  • raňajky
  • letiskový transfer
  • všetky povinné poplatky

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky23 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore