Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Singapur bude mať hotel pre biznis cestovateľov bez karantény

Singapur bude mať hotel pre biznis cestovateľov bez karantény

V Singapure otvorili prvý hotel a biznis centrum bez karantény svojho druhu na svete. Jeho príprava trvala štyri mesiace. Vďaka nasadeniu prísneho testovacieho režimu, stratégií včasnej detekcie, automatického sledovania kontaktov a vzduchotesných priečok spoločnosť otvárajúca hotel dúfa, že poskytne obchodným cestujúcim bezpečné prostredie na osobné stretnutia.

Reklama

Zariadenie otvorili zatiaľ so 150 izbami a 40 meetingovými miestnosťami. Najmenšie z nich majú priestor pre 4 ľudí, najväčšie pre 22 ľudí. Keď projekt uzavrú, mal by mat byť schopný ubytovať 1 300 biznis cestovateľov v 660 izbách a 170 meetingových miestnostiach.

„Bez takéhoto zariadenia má cestovanie v podstate len dve možnosti – ostaňte doma alebo leťte a vydržte dlhé karantény,“ povedal Robin Hu, vedúci Udržateľnosti a správy spoločnosti Temasek, ktorá orem iného vlastní aj letisko Changi.

Testovanie na pri príchode aj v hoteli

Unikátny hotel a biznis centrum boli postavené v priestoroch bývalého singapurského Expo. Aby sa záujemcovia mohli ubytovať, musia na letisku Changi podstúpiť PCR test. Následne ich transfer privezie k vchodu do hotela. Odmerajú im teplotu a potom musia zostať vo svojej izbe 6 hodín, pokiaľ obdržia výsledky testu. Ak je negatívny, môžu sa voľne pohybovať po hoteli. Ak by bol test pozitívny, premiestnia ich na kliniku, uvádza Simple Flying.

Testovanie pri prílete však nie je všetko. Ďalšie testy musia hostia podstúpiť na tretí, siedmy a štrnásty deň. Termíny si môžu rezervovať cez hotelovú aplikáciu.

Testovaním to nekončí

Pre bezpečnosť hostí a zamestancov je v zariadení zavedených niekoľko opatrení. Testuje sa napríklad aj odpadová voda, hotel je pripravený okamžite vyhľadať kontakty nakazenej osoby v rámci zariadenia, rýchlotestovanie je na mieste tiež.

Lokálni denní hostia sa testovať nemusia. Hotel má samostatné vchody a východy a dokonca aj rôzne vetracie systémy pre miestnych návštevníkov a tých zo zahraničia. Meetingové miestnosti budú mať samoobslužný systém, aby sa obmedzil kontakt medzi hosťami a zamestnancami. Jedlo objednané na jednotlivé izby bude umiestnené v skrinkách pred dverami.

Hostia budú mať prístup do hotelového fitness centra, ktoré si takisto môžu rezervovať cez hotelovú aplikáciu.

Celý projekt je považovaný za pilotný pre hotely a centrá v Singapure.

Zdroj foto: Simpleflying/ Connect@Changi

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky10 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky12 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky16 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy16 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky17 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky17 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky17 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy17 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky17 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky17 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore