Nájdeš nás aj na:

Novinky

Londýn má nový 7-metrový Mars. V Hyde parku vyrastie panoramatický kopec

Londýn má nový 7-metrový Mars. V Hyde parku vyrastie panoramatický kopec

Natural History Museum (Prírodopisné múzeum) v Londýne odhalilo obrovskú repliku Marsu, pri príležitosti nedávneho pristátia NASA roveru Preseverance na červenej planéte.

Reklama

Umelecké dielo s priemerom 7 metrov visí zo stropu v miestnosti múzea s názvom Hintze Hall. Vytvoril ho anglický umelec Luke Jerram. Rover pristál minulý týždeň na Marse po 7-mesačnej ceste zo Zeme.

zdroj:  Trustees of the Natural History Museum

Londýn bude mať tiež novú dočasnú inštaláciu. Postavená má byť v lete v blízkosti Buckinghamskému palácu.

Cieľom je priniesť novú perspektívu na známy Hyde park a Mramorový oblúk. Názov turistickej atrakcie je Kopec mramorového oblúku, má byť vysoký 25 metrov a má poskytnúť nové výhľady na spomínané miesta a ich okolie.

Marble Arch Hill bude mať ako základ štruktúru lešenia, ktorá má podporovať preglejkové a pôdne vrstvy potrebné pre rast vrchnej vrstvy trávy. Inštalácii budú okrem toho dominovať stromy, píše Lonely Planet.

zdroj: MVRDV

Návštevníci budú môcť vyjsť na vrch kopca cez vybudovanú cestičku a naskytne sa im krásny výhľad, následne zídu do srdca kopca, ktoré bude priestorom pre výstavy a iné podujatia. Podľa dizajnárov má inštalácia zväčšiť Hyde Park a posilniť spojenia medzi Oxford Street, parkom a Mramorovým oblúkom.

„Projekt je skvelou možnoťou dať impulz známej časti Londýna,“ povedal Winy Maas zo spoločnosti, ktorá Marble Arch Hill pripravuje. „Je to miesto plné protikladov a náš dizajn to zvýrazní...“

Akciové letenky na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore