Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Qatar Airways uvádza plne bezdotykový zábavný systém IFE. Spárovať možno aj vlastné Bluetooth slúchadlá

Qatar Airways uvádza plne bezdotykový zábavný systém IFE. Spárovať možno aj vlastné Bluetooth slúchadlá

Cestujúci spoločnosti Qatar Airways budú mať čoskoro prístup k multimediálnemu zábavnému systému počas letu bez toho, aby sa dotýkali obrazovky. Novinkou zábavného systému bude tiež možnosť spárovať Bluetooth slúchadlá cestujúceho so systémom IFE. Koncom týždňa o tom informovali katarské aerolinky.

Reklama

Oceňovaný multimediálny zábavný systém Oryx One tak získa ďalší hodnotný benefit v porovnaní s konkurenciou, všíma si SimpleFlying. Nová funkcionalita umožní pomocou QR kódu prevziať kontrolu nad obrazovkou cez smartfón alebo tablet cestujúceho.

Ovládanie multimediálneho pribudne spočiatku do modelov lietadiel Airbus A350. Ten sa v prípade Qatar Airways používa najmä na diaľkové lety do exotiky. Spoločnosť Qatar Airways chce novinkou zabrániť prípadnému prenosu ochorení dotykom a chrániť tak zdravie cestujúcich.

Novinkou zábavného systému bude tiež možnosť spárovať Bluetooth slúchadlá cestujúceho so systémom IFE. Táto novinka sa má objaviť najprv v lietadlách Boeing 787-9 Dreamliner.

Do exotiky s Qatar Airways

Zdroje fotiek: qatarairways.com, navjot-singh.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore