Nájdeš nás aj na:

Afrika

Seychely zrýchlili v očkovaní a môžu predbehnúť aj Izrael. Kolektívnu imunitu dosiahnu už v marci

Seychely zrýchlili v očkovaní a môžu predbehnúť aj Izrael. Kolektívnu imunitu dosiahnu už v marci

Ostrovný raj v Indickom oceáne čoskoro dosiahne kolektívnu imunitu proti koronavírusu a stane sa jednou z najbezpečnejších destinácií sveta. Prezident Seychel pred pár dňami vyhlásil, že zaočkovanosť v krajine čoskoro dosiahne 70-tisíc obyvateľov, čo je 70% celkovej populácie ostrovov. Ku koncu februára Seychely hlásili zaočkovanosť svojich občanov 44% oboma dávkami proti koronavírusu.

Reklama

Podľa údajov Global Coronavirus Vaccine Tracker od NYTimes, sú Seychely momentálne druhou najzaočkovanejšou krajinou po Izraeli. Momentálne je tak toto súostrovie najbezpečnejšou krajinou (z epidemiologického hľadiska), ktorá je otvorená cestovateľom.

Málo prípadov a vysoká zaočkovanosť

Kolektívna imunita je dôležitá v boji proti koronavírusu a umožní ostrovom zrušiť väčšinu opatrení proti šíreniu COVID-u v krajine. Ako píše agentúra AP, odborníci z celého sveta hovoria o kolektívnej imunite krajiny vtedy, keď sa dosiahne zaočkovanosť populácie minimálne na 70%.

Od začiatku pandémie mali Seychely podľa afrických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb 2 592 potvrdených prípadov COVID-19 vrátane 11 úmrtí.

Dobrou správou je, že aj sedemdňový kĺzavý priemer denných nových prípadov na Seychelách za posledné dva týždne výrazne poklesol. Podľa údajov z Univerzity Johns Hopkins University sa znížil zo 49 nových prípadov na 100 000 ľudí 15. februára na 32 nových prípadov na 100 000 ľudí 1. marca.

Na Seychelách očkujú vakcínou Sinopharm, ktorú ostrovnému raju venovali Spojené arabské Emiráty. Rovnako tak krajina získala darom od Indie desiatky tisíc dávok vakcíny AstraZeneca.

Vakcíny sú na Seychelách dobrovoľné a bezplatné. Očkovanie oboma dávkami už dostali vysokí úradníci vrátane prezidenta, ako aj pracovníci v zdravotníctve a cestovnom ruchu v krajine, kde cestovný ruch predstavuje podľa údajov Svetovej banky asi 30% HDP.

Seychely otvorené pre všetkých od 25. marca

Seychely sa v januári plne otvorili pre tých turistov, ktorí sa už nechali zaočkovať proti covidu-19. Na exotické súostrovie sa tak už nejaký čas bez problémov dostanú dovolenkári, ktorí absolvovali obe dávky očkovania na koronavírus, k vstupu im postačí negatívny PCR test a dôkaz o očkovaní.

Pre ostatných (nezaočkovaných) turistov sa Seychely otvoria od 25. marca, kedy k vstupu postačí už len negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Kompletné podmienky vstupu na Seychely rozoberáme v špeciálnom článku.

Akciové letenky na Seychely

Návrat zo Seychel

Seychely patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny. Neznamená to, že tam nemôžeme cestovať, ale po návrate sa treba registrovať, absolvovať domácu izoláciu a najskôr na 8. deň bezplatný test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí.

A prečo ísť na Seychely? Dôvodov je milión

Seychely sú jeden z posledných exotických rajov na našej planéte. Ako dôkaz pripájame naše tri najlepšie články o týchto výnimočných ostrovoch:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    3.4/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1073€ https://t.co/IkPhU8eQmg #dovolenky6 hodín dozadu
Silvester v New Yorku: letenky od 377€ vo sviatočných termínoch https://t.co/8iI4nIKYv56 hodín dozadu
Austrian Airlines už spustili svoju novú najdlhšiu linku: Viedeň – Cancún https://t.co/GaFCSkdPVO #letenky7 hodín dozadu
Chaty, chalupy a apartmány. Lacné ubytovanie na Slovensku a 8 dôvodov, prečo sa v roku 2021 oplatí https://t.co/GqCQ6NUMSm #dovolenky7 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 36€ spiatočne! https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky8 hodín dozadu
Gdansk so zľavou od 29€! Zaži unikátne poľské mesto https://t.co/UiCWvxv5vr #letenky8 hodín dozadu
LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 239€! https://t.co/PzfzAdgqRQ #letenky8 hodín dozadu
Leť na rozprávkový Zanzibar s Turkish Airlines od 449€! https://t.co/zRKxV4Um78 #letenky8 hodín dozadu
Londýn a Edinburgh majú nové low-costové vlakové spojenie. Okrem cien má znížiť aj uhlíkovú stopu https://t.co/YdaWRL36gP #letenky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore