Nájdeš nás aj na:

Afrika

Cestovanie na Seychely: k vstupu stačí PCR test, prvú dávku vakcíny už dostalo 91% obyvateľstva

Cestovanie na Seychely: k vstupu stačí PCR test, prvú dávku vakcíny už dostalo 91% obyvateľstva

Exotické súostrovie Seychely sa otvorilo turistom z takmer celého sveta od 25. marca 2021. Zákaz vstupu platí už len pre cestujúcich z Južnej Afriky. Slovenským turistom postačí ku vstupu na Seychely negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Následne pre cestujúceho už nebudú existovať žiadne obmedzenia pohybu ani nutnosť karantény.

Reklama

V platnosti naďalej zostáva nosenie rúšok, spoločenské odstupy a iné známe hygienické opatrenia na zastavenie šírenia nákazy koronavírusom.

Nové opatrenia tiež umožnia návštevníkom prístup do všetkých spoločných priestorov v hotelových priestoroch vrátane barov, bazénov, kúpeľov a detského klubu.

Seychelské ministerstvo cestovného ruchu uviedlo, že rozhodnutie zmierniť opatrenia a otvoriť krajinu prichádza po úspešnej očkovacej kampani. Seychely majú k 30. marcu zaočkovaných 91% obyvateľstva jednou dávkou vakcíny proti koronavírusu a viac ako polovicu populácie aj druhou dávkou. Ostrovná krajina tak o niekoľko dní dosiahne tzv. kolektívnu imunitu.

Informuje o tom štátna tlačová agentúra na Seychellách s odvolaním sa na seychellského ministra cestovného ruchu Sylvestre Radegondeho.

Podmienky vstupu na Seychely

 • Vstup na Seychely majú návštevníci z celého sveta bez ohľadu na ich národnosť alebo na to či absolvovali očkovanie – žiadna karanténa na mieste ani ďalší PCR test
 • Od 25. marca 2021 sa zrušili všetky obmedzenia ohľadom vstupu cestujúcich z Európy, rovnako tak nie je vyžadované očkovanie ku vstupu
 • Ku vstupu stačí mať negatívny PCR test, online registráciu, ubytovanie v schválenom ubytovaní a cestovné poistenie.
 • Pred odletom domov nie je potrebné doložiť PCR test ani antigénový test, niektoré aerolinky to však môžu vyžadovať (viac info nižšie v článku)

Pripomíname, že Seychely sú aktuálne jednou z najbezpečnejších exotických destinácií. V polovici marca dosiahnu zaočkovanosť 70% populácie a obe dávky očkovania už dostali takmer všetci pracovníci cestovného ruchu či kritickej infraštruktúry.

Čo treba spraviť pred odletom na Seychely?

Najprv je potrebné zakúpiť letenku a ubytovanie na celú dĺžku pobytu, prípadne kompletnú dovolenku cez cestovnú kanceláriu. Pred nástupom na let na Seychely potom stačí mať zabezpečné cestovné poistenie, výsledok negatívneho PCR testu v anglickom jazyku (nie starší ako 72 hodín od vykonania testu).

Najskôr tri dni pred odletom potom treba ešte požiadať o registráciu ku vstupu: https://seychelles.govtas.com/. Platí, že:

 • všetci návštevníci musia mať negatívny certifikát o teste COVID-19 PCR od akreditovaného laboratória. Vzorky pre tento test musia byť odobraté do 72 hodín pred odchodom.
 • návštevník potrebuje mať platné cestovné zdravotné poistenie, ktoré kryje minimálne izoláciu, karanténu a klinickú starostlivosť súvisiacu s COVID-19. Potvrdenie o poistení treba mať ešte pred nástupom do lietadla.
 • Rezervácia ubytovania môže byť uskutočnená iba v licencovaných ubytovacích zariadeniach cestovného ruchu a musí byť zabezpečená na celý pobyt cestujúceho. Ubytujte sa v takých hoteloch a rezortoch, ktoré sú certifikované Úradom verejného zdravotníctva. Pozrite si zoznam certifikovaných ubytovacích zariadení.
 • Návštevníkom, ktorí neboli očkovaní a prechádzajú cez krajiny, ktoré nie sú na zozname povolených krajín, bude povolený vstup na Seychely iba v prípade, že počas tranzitu neopustia letisko.

Ubytovanie na Seychelách: vyberajte certifikované hotely

Do 25. marca 2021 platí, že po príchode na Seychely musia nezaočkovaní návštevníci zostať v turistickom ubytovaní minimálne na 6 nocí a najskôr potom môžu opustiť toto ubytovanie. Od tohto dátumu však už toto obmedzeni NEPLATÍ a priamo z letiska možno bez obmedzení cestovať do hotelového rezortu bez nutnosti izolácie.

Ubytovanie možno rezervovať iba v licencovaných ubytovacích zariadeniach, resp. tých, ktoré schválila seychelská vláda. Pozrite si zoznam certifikovaných ubytovacích zariadení. Pobyt v súkromných rezidenciách nie je aktuálne povolený.

Tranzit do hotela: verejná doprava je pre turistov zakázaná

Presun návštevníkov z letiska do miesta ubytovania sa uskutoční autorizovanou dopravou a návštevníci sa musia vždy riadiť pokynmi poskytnutými prevádzkovateľmi. Ak máte dovolenku na Seychelách cez cestovnú kanceláriu Pelikán, transfer máte zabezpečený a v tomto ohľade si nemusíte robiť žiadne starosti.

Mali by ste tiež vedieť, že:

 • Návštevníci zo zahraničia nie sú oprávnení používať verejnú dopravu. Týka sa to autobusov MHD, domáce lety a preprava loďou na ostrove stále funguje, hoci v súľade s reštrikciami a s určitými zmenami v rozvrhu. Turisti môžu využívať oficiálne taxi služby a prenájom áut (zdroj: advisory.seychelles.travel)
 • Počas pobytu na letisku je potrebné neustále udržiavať fyzický odstup.
 • Návštevníci s prestupnými vnútroštátnymi letmi na iné ostrovy by mali zostať v priestoroch letiska až do odletu. V prípade, že je prípojný let nasledujúci deň, je potrebné rezervovať ubytovanie na prenocovanie v zdravotne certifikovanom turistickom ubytovacom zariadení.

Potrebujete test pri ceste naspäť? V ponuke sú viaceré odberné miesta

 • Ak by pri odlete zo Seychel vyžadovali aerolinky alebo destinácia návratu PCR test, ostrovy zriadili aj testovacie zariadenia:
 • Návštevníkom pred odletom sú k dispozícii testovacie zariadenia PCR na 3 hlavných ostrovoch, a to na ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue. Návštevníci vyžadujúci test by mali s dostatočným predstihom kontaktovať Úrad verejného zdravotníctva na e-mailovej adrese [email protected] alebo na telefónnom čísle +248 4388410, aby vykonali potrebné opatrenia. Test PCR v súčasnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 95 EUR). Od poplatku sú oslobodené deti do 12 rokov a osoby od 65 rokov. Všetky PCR testy uskutočňované na Seychelách sú akreditované ministerstvom zdravotníctva.
 • Niektorí súkromní poskytovatelia zdravotníckych služieb ponúkajú za príplatok odber vzoriek na mieste pre PCR testy a rýchle antigénové testy v mieste starostlivosti, aj tieto výsledky sú akceptované.

Návrat zo Seychel na Slovensko

Seychely patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny. Neznamená to, že tam nemôžeme cestovať, ale po návrate sa treba registrovať, absolvovať domácu izoláciu a na 8. deň bezplatný test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí.

A prečo ísť na Seychely? Dôvodov je milión

Seychely sú jeden z posledných exotických rajov na našej planéte. Ako dôkaz pripájame naše tri najlepšie články o týchto výnimočných ostrovoch:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP roadtripy v USA: 6 najkrajších ciest naprieč Amerikou! https://t.co/KxpoZZOId1 #cestopisy13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Last minute dovolenka v Egypte s all inclusive, letenkami z Bratislavy a 4*hotelom za 383€ https://t.co/F5TvUvSIcU #dovolenky14 hodín dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 21€) https://t.co/Ct4I6MlmKp #cestopisy14 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Zadar tak príťažlivou destináciou + letenky na jeseň od 21€ https://t.co/o889GhIRFI #cestopisy15 hodín dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 129€ aj na budúci rok https://t.co/CAR6AsgMQd #cestopisy15 hodín dozadu
USA v novembri otvoria hranice pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie https://t.co/iHe6gLYSJY #novinky15 hodín dozadu
So službou FLEX zrušíte svoj pobyt bez udania dôvodu 14 dní pred odletom https://t.co/jHqMvwZEcr #dovolenky1 deň dozadu
USA pripravujú plán na otvorenie hraníc pre zaočkovaných turistov z EÚ aj Veľkej Británie. Hovorí sa už o novembri https://t.co/iHe6gMgu8y #novinky1 deň dozadu
Hotel Clover Patong: vyskúšali sme luxusný SHA+ hotel na slávnej pláži (recenzia) https://t.co/1YYwjxUXBh1 deň dozadu
Máš rád peckové ponuky? Vyplň minútový dotazník a daj nám vedieť, čo pre teba máme pripraviť na jeseň a zimu https://t.co/FOE8HXda5t #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore