Nájdeš nás aj na:

Afrika

Cestovanie na Seychely: k vstupu stačí PCR test, pred odletom sa treba registrovať

Cestovanie na Seychely: k vstupu stačí PCR test, pred odletom sa treba registrovať

Exotické súostrovie Seychely sa otvorilo turistom z takmer celého sveta od 25. marca 2021. Zákaz vstupu platí už len pre cestujúcich, ktorí 14 dní pred vstupom do krajiny navštívili Brazíliu, Indiu, Bangladéš, Nepál a Pakistan. Slovenským turistom postačí ku vstupu na Seychely negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Následne pre cestujúceho už nebudú existovať žiadne obmedzenia pohybu ani nutnosť karantény. Podmienky sa postupne uvoľňujú a už napríkdla neplatí ani minimálny počet dní ubytovania v hotelovom zariadení po príchode na Seychely.

Reklama

Nové opatrenia tiež umožnia návštevníkom prístup do všetkých spoločných priestorov v hotelových priestoroch vrátane barov, bazénov, kúpeľov a detského klubu. Návštevníci však musia zabezpečiť, aby sa rezervácia ubytovania uskutočňovala iba v licencovaných zariadeniach resp. v hoteloch, ktoré boli certifikované úradom verejného zdravotníctva. Obchody a kasína sa teraz zatvárajú o 19.00 hod. Bary a reštaurácie sa zatvárajú o 22:00. Obmedzený zostáva aj počet osôb na plážach. Všetky ostatné opatrenia zostávajú nezmenené.

Pred odletom PCR test a registrácia

Návštevníci musia pred odletom na Seychely vyplniť registračný formulár: https://seychelles.govtas.com/. Poplatok za formulár pre dospelého je 10 EUR a 5,40 EUR na dieťa. Registráciu však možno vykonať len za predpokladu, že už máte negatívny výsledok PCR testu – ten tam totiž potrebujete zdokladovať.

Návštevníci musia mať rovnako platné cestovné zdravotné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje počas pobytu na Seychelách testovanie na COVID-19, izoláciu, karanténu a starostlivosť.

Na odlet zo Seychel sa nevyžaduje PCR test. Vaša letecká spoločnosť to však môže vyžadovať, preto je dobré pred cestou preveriť, či konkrétny dopravca také niečo nevyžaduje.

Testovacie laboratória na PCR testy sú návštevníkom k dispozícii pred odletom na troch hlavných ostrovoch, konkrétne na ostrovoch Mahe, Praslin a La Digue. Viac info na: https://advisory.seychelles.travel.

Seychely mali už k 30. marcu zaočkovaných 91% obyvateľstva jednou dávkou vakcíny proti koronavírusu a viac ako polovicu populácie aj druhou dávkou. Ostrovná krajina neskôr počas roka síce zaznamenala vyšší počet prípadov, ale to sa behom niekoľkých týždňov ustálilo a ohlásila tzv. kolektívnu imunitu.

Informuje o tom štátna tlačová agentúra na Seychellách s odvolaním sa na seychellského ministra cestovného ruchu Sylvestre Radegondeho.

Akciové letenky na Seychely

Podmienky vstupu na Seychely

 • Vstup na Seychely majú návštevníci z celého sveta bez ohľadu na ich národnosť alebo na to či absolvovali očkovanie – žiadna karanténa na mieste ani ďalší PCR test
 • Od 25. marca 2021 sa zrušili všetky obmedzenia ohľadom vstupu cestujúcich z Európy, rovnako tak nie je vyžadované očkovanie ku vstupu
 • Ku vstupu stačí mať negatívny PCR test, online registráciu, ubytovanie v schválenom ubytovaní a cestovné poistenie.
 • Pred odletom domov nie je potrebné doložiť PCR test ani antigénový test, niektoré aerolinky to však môžu vyžadovať (viac info nižšie v článku)

Čo treba spraviť pred odletom na Seychely?

Najprv je potrebné zakúpiť letenku a ubytovanie na celú dĺžku pobytu, prípadne kompletnú dovolenku cez cestovnú kanceláriu. Pred nástupom na let na Seychely potom stačí mať zabezpečné cestovné poistenie, výsledok negatívneho PCR testu v anglickom jazyku (nie starší ako 72 hodín od vykonania testu).

Najskôr tri dni pred odletom potom treba ešte požiadať o registráciu ku vstupu: https://seychelles.govtas.com/. Platí, že:

 • všetci návštevníci musia mať negatívny certifikát o teste COVID-19 PCR od akreditovaného laboratória. Vzorky pre tento test musia byť odobraté do 72 hodín pred odchodom.
 • návštevník potrebuje mať platné cestovné zdravotné poistenie, ktoré kryje minimálne izoláciu, karanténu a klinickú starostlivosť súvisiacu s COVID-19. Potvrdenie o poistení treba mať ešte pred nástupom do lietadla.
 • Rezervácia ubytovania môže byť uskutočnená iba v licencovaných ubytovacích zariadeniach cestovného ruchu a musí byť zabezpečená na celý pobyt cestujúceho. Ubytujte sa v takých hoteloch a rezortoch, ktoré sú certifikované Úradom verejného zdravotníctva. Pozrite si zoznam certifikovaných ubytovacích zariadení.
 • Návštevníkom, ktorí neboli očkovaní a prechádzajú cez krajiny, ktoré nie sú na zozname povolených krajín, bude povolený vstup na Seychely iba v prípade, že počas tranzitu neopustia letisko.

Ubytovanie na Seychelách: vyberajte certifikované hotely

Do 25. marca 2021 platí, že po príchode na Seychely musia nezaočkovaní návštevníci zostať v turistickom ubytovaní minimálne na 6 nocí a najskôr potom môžu opustiť toto ubytovanie. Od tohto dátumu však už toto obmedzeni NEPLATÍ a priamo z letiska možno bez obmedzení cestovať do hotelového rezortu bez nutnosti izolácie.

Ubytovanie možno rezervovať iba v licencovaných ubytovacích zariadeniach, resp. tých, ktoré schválila seychelská vláda. Pozrite si zoznam certifikovaných ubytovacích zariadení. Pobyt v súkromných rezidenciách nie je aktuálne povolený.

Tranzit do hotela: verejná doprava je pre turistov zakázaná

Presun návštevníkov z letiska do miesta ubytovania sa uskutoční autorizovanou dopravou a návštevníci sa musia vždy riadiť pokynmi poskytnutými prevádzkovateľmi. Ak máte dovolenku na Seychelách cez cestovnú kanceláriu Pelikán, transfer máte zabezpečený a v tomto ohľade si nemusíte robiť žiadne starosti.

Mali by ste tiež vedieť, že:

 • Návštevníci zo zahraničia nie sú oprávnení používať verejnú dopravu. Týka sa to autobusov MHD, domáce lety a preprava loďou na ostrove stále funguje, hoci v súľade s reštrikciami a s určitými zmenami v rozvrhu. Turisti môžu využívať oficiálne taxi služby a prenájom áut (zdroj: advisory.seychelles.travel)
 • Počas pobytu na letisku je potrebné neustále udržiavať fyzický odstup.
 • Návštevníci s prestupnými vnútroštátnymi letmi na iné ostrovy by mali zostať v priestoroch letiska až do odletu. V prípade, že je prípojný let nasledujúci deň, je potrebné rezervovať ubytovanie na prenocovanie v zdravotne certifikovanom turistickom ubytovacom zariadení.

Potrebujete test pri ceste naspäť? V ponuke sú viaceré odberné miesta

 • Ak by pri odlete zo Seychel vyžadovali aerolinky alebo destinácia návratu PCR test, ostrovy zriadili aj testovacie zariadenia:
 • Návštevníkom pred odletom sú k dispozícii testovacie zariadenia PCR na 3 hlavných ostrovoch, a to na ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue. Návštevníci vyžadujúci test by mali s dostatočným predstihom kontaktovať Úrad verejného zdravotníctva na e-mailovej adrese [email protected] alebo na telefónnom čísle +248 4388410, aby vykonali potrebné opatrenia. Test PCR v súčasnosti stojí 2 500,00 SCR (cca 95 EUR). Od poplatku sú oslobodené deti do 12 rokov a osoby od 65 rokov. Všetky PCR testy uskutočňované na Seychelách sú akreditované ministerstvom zdravotníctva.
 • Niektorí súkromní poskytovatelia zdravotníckych služieb ponúkajú za príplatok odber vzoriek na mieste pre PCR testy a rýchle antigénové testy v mieste starostlivosti, aj tieto výsledky sú akceptované.

Návrat zo Seychel na Slovensko

Pred návratom na Slovensko sa treba registrovať, a v prípade, že nemáte očkovanie na koronavírus aj absolvovať domácu izoláciu a bezplatný test na koronavírus.

A prečo ísť na Seychely? Dôvodov je milión

Seychely sú jeden z posledných exotických rajov na našej planéte. Ako dôkaz pripájame naše tri najlepšie články o týchto výnimočných ostrovoch:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  4.2/5 - (5 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: First Moment Kréta na 10 nocí s letenkami, 3*hotelom a raňajkami za 448€ https://t.co/jfXSfz4bCY #dovolenky14 hodín dozadu
Emirates a ďalšie aerolinky kvôli obavám s 5G pozastavujú niektoré lety do Ameriky https://t.co/7XnRKKfNNL #novinky15 hodín dozadu
Krásna Menorka na jar od 40€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky15 hodín dozadu
Navštív slnečné Alicante na jeseň od 29€ https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky16 hodín dozadu
Zaži úžasnú Valenciu s letenkami z Viedne od 26€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky16 hodín dozadu
Vstup do Česka: od 27. decembra je povinný PCR test pre cudzincov https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Švédska už zaočkovaní turisti nemusia predložiť negatívny test https://t.co/KxvBBRtlQd #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Valentínsky Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1502€ https://t.co/gc9CbCkPAG #dovolenky1 deň dozadu
6 vecí, ktoré treba zažiť na ostrove Maurícius a TOP letenky od 489€! https://t.co/H4oVIGcaqG #cestopisy2 dni dozadu
Najkomfortnejšia letenka do New Yorku: leť s Austrian Airlines od 309€! (aj leto 2022) https://t.co/dNcHYSIryV #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore