Nájdeš nás aj na:

Novinky

Aerolinky SAS spustia predaj leteniek na prvý let lietadlom s elektrickým pohonom

Aerolinky SAS spustia predaj leteniek na prvý let lietadlom s elektrickým pohonom

Skandinávske aerolínie (SAS) oznámili novú a vzrušujúcu iniciatívu, ktorá predstavuje významný krok smerom k udržateľnejšiemu letectvu. SAS plánuje začať predávať miesta na prvý spoj s elektrickým lietadlom už štyri roky pred jeho skutočným odletom. Táto nová forma predaja umožní cestujúcim zabezpečiť si svoje miesto na histórickom lete a zároveň podporiť vývoj elektrického letectva. Do predaja pôjde zatiaľ 30 miest na každý z troch plánovaných letov.

Reklama

Šanca pre ekologickejšie lietanie

Elektrické lietadlá predstavujú revolučný vývoj v letectve, pretože sú ekologickejšie a menej závislé od fosílnych palív. SAS je jednou z prvých leteckých spoločností, ktorá sa rozhodla investovať do tohto nového technologického trendu.

Predpredaj leteniek umožní cestujúcim získať exkluzívnu príležitosť byť súčasťou histórie letectva. Taktiež to pomôže leteckým spoločnostiam získať finančné prostriedky na vývoj a výrobu týchto elektrických lietadiel. SAS verí, že táto iniciatíva pritiahne pozornosť cestujúcich, ktorí sa zaujímajú o udržateľné cestovanie a chcú byť súčasťou inovácií v letectve.

Prvé elektrické lietadlo SAS by malo byť schopné prepravovať viac ako 100 cestujúcich na krátkych vzdialenostiach. Očakáva sa, že takéto lietadlá budú mať významný vplyv na redukciu emisií CO2 a iných škodlivých látok produkovaných leteckou dopravou. SAS dúfa, že tento krok bude impulzom pre ďalšie letecké spoločnosti, aby sa tiež zapojili do vývoja a využívania elektrických lietadiel.

Zdroj: zdopravy.cz, Denník N


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore