Nájdeš nás aj na:

Novinky

Puškin či Lomonosov: Ruské letiská majú nové mená

Puškin či Lomonosov: Ruské letiská majú nové mená

Letiská v desiatkach ruských miest sú po novom pomenované podľa slávnych obyvateľov. Rozhodol tak prezident Putin vydaním dekrétu.

Reklama

Mená vybrala v hlasovaní verejnosť. Medzi top sa dostali mená cárov, vesmírnych priekopníkov aj spisovateľov. Takže napríklad letisko Sheremetyevo v Moskve bude oficiálne premenované na Alexander Puškin, Domodedovo na Mikhail Lomonosov, Vnukovo na Andrei Tupolev. Nové mená dostali aj niektoré letiská v Soči, Jekaterinburgu, Novosibirsku a Krasnodare.

Viedeň1 prestupRusko1 prestupViedeň
VaršavaVaršava
od 199 Rezervuj

Hlasovanie spôsobilo i kontroverzné momenty. Sporné bolo napríklad premenovanie letiska západného mesta v Kaliningrade, ktoré bolo v minulosti súčasťou Nemecka. Veľa miestnych hlasovalo za meno nemeckého filozofa Immanuela Kanta, boli však obvinení z nedostatku patriotizmu. Letisko bude nakoniec nazvané podľa cisárovnej Elizabeth Petrovny, ktorej armáda ovládla mesto v roku 1758, no opustila ho o 5 rokov neskôr.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore