Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ako sa nechať prekvapiť Londýnom

London Eye, Tower of London, Tower Bridge, Westministerské opátstvo, Katedrála svätého Pavla, Buckinghamský palác. To všetko sú pamiatky, ktoré by mal v Londýne vidieť každý turista. Ak ste ale skôr dobrodruhom, objavovateľom a milovníkom undergroundu, pozrite si, ako sa môžete nechať Londýnom prekvapiť.

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Po stopách vraha

Jack Rozparovač (z angl., Jack the Ripper bol sériovým vrahom, ktorý v roku 1888 v Londýnskej štvrti Whitechapel údajne brutálne zavraždil päť prostitútok. Nikdy sa ho však nepodarilo dostihnúť. Legendy, ktoré o ňom kolujú sú kombináciou konšpiračných teórií, folklóru a historických výskumov. Vyberte sa po stopách jeho obetí návštevou baru Ten Bells pub. Je to miesto, kde niektoré nešťastníčky prichádzali za biznisom.  Prejavte úctu k obetiam na neďalekom cintoríne City of London Cementery, na mieste posledného odpočinku dvoch zo zavraždených žien.

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Lovci pokladov na brehu Temže

Vyberte sa na breh rieky Temža, môžete tam nájsť naozaj krásne a zaujímavé kúsky zo zašlých čias. Ak ste vášnivým zberateľom všetkého, čo má za sebou nejaký príbeh, tento spôsob trávenia času v metropole Spojeného kráľovstva si určite zamilujete! Kúsky keramiky, gombíky a ďalšie stopy minulosti nájdete na severnom brehu rieky v blízkosti St. Paul alebo pri Southwark či Blackfriars Bridges. Pozor ale na klzké kamene, aby ste si z výletu neodniesli poklad v podobe sadry na ruke!

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Na obed do mesta

Borough Market je trh, kde nájdete všetko dobré od výmyslu sveta. Nachádza sa v časti  Southwark a je jedným z najstarších a najväčších londýnskych trhov. Tí z vás, čo hľadajú trhy s lokálnou atmosférou však môžu zavítať aj do Maltby Street Marketu. Mnohí z pôvodných dodávateľov sa presídlili práve tu, na miesto so zmyslom pre komunitu. Nie je taký veľký ako spomínaný Borough, ale nájdete tu špeciality ako škótske vajíčka či tradičnú medovinu.

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Plavba do stanice Zoo

Londýnsku Zoo ročne navštívi približne 1,3 milióna ľudí ročne. Málokto z nich však vie, že sa doň môžu i priplaviť zadnými dvermi. London Waterbus je jedna z niekoľkých spoločností, ktorá usporadúva plavby pozdĺž pokojného Regent´s Canal, ktorý je prepojený s listnatou časťou Little Venice a rušným Camden Town.

Ako sa nechať Londýnom prekvapiť

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO33 hodiny dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT3 hodiny dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM3 hodiny dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc6 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt07 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354922 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf23 hodín dozadu
Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore