Nájdeš nás aj na:

Letenky

Leto v Európe: letenky pod 100 eur

Ak chcete tráviť tohtoročné leto v Európe, máme pre vás dobré správy. Ešte stále totiž máme letenky pod 100 eur až do ôsmich destinácií! Nice, Alicante, Split, Rím, Amsterdam, Štokholm, Londýn či Paríž.

Reklama

Leto v Európe s letenkami do najlepších destinácií už od 79 eur

Chcem lacné letenky do Európy

Kam vás to láka najviac? Pokúsime sa vám pomôcť s výberom, zoradili sme pre vás spomínané letenky od tých najvýhodnejších:

Londýn v lete z Prahy za 79 eur

shutterstock_285984530

Letím do Londýna v lete

Londýn je vždy dobrý nápad, bez ohľadu na to, či je zima alebo leto. Túto letenku berieme ako výbornú príležitosť vyraziť za nákupmi či jednoducho navštíviť a lepšie spoznať najväčšie a najznámejšie britské mesto. V Bedekri si určite nalistujete atrakcie ako Big Ben, Westminsterské opátstvo a možno sa vám podarí zahliadnuť aj kráľovskú rodinu v Buckinghamskom paláci. No určite si spravte čas a pozrite si Londýn aj z iného pohľadu.

Paríž v lete z Viedne za 89 eur

shutterstock_112137230

Letím do Paríža v lete

Paríž. Aj vy už len pri prečítaní kombinácie týchto písmen cítite vôňu práve upečených croissantov a okolo seba počujete samé „Oh, la la!“? Paríž je zosobnením francúzskeho šarmu, baretky, odtienkov kvalitného parfumu a arómy dobrého červeného vína. Je to skrátka mesto lásky a vy si ho v lete zamilujete!

Alicante v lete z Viedne za 99 eur

shutterstock_323442812

Letím do Alicante v lete

Alicante je takmer celoročná destinácia. Nachádza sa na juhovýchode Španielska pri Stredozemnom mori, vďaka čomu sa tu sezóna začína v apríli a končí až niekedy v novembri. Ak sa do Alicante vydáte v júni, špeciálne v dátume 24 – 26. jún, stihnete obrovské oslavy. Koná sa tu totiž festival Las Hogueras de San Juan 2016. Oblohu zdobia ohňostroje, pláže zase oheň a ľudia zapalujú rôzne papierové lampióny. Nenechajte si ujsť pláž Playa de San Juan. Je považovaná za jednu z najkrajších pláží na celom pobreží Costa Blanca.

Split v lete z Viedne za 99 eur

shutterstock_311158274

Letím do Splitu v lete

Chorvátsko je dlhé roky najobľúbenejšou destináciou Slovákov a Split je jedno z najživších a najčulejších miest na Jadrane. Je to ideálna voľba, ak chcete stráviť dovolenku v historickom mestečku s krásnymi plážami. Split však nemusí byť vašou konečnou destináciou. Odtiaľto je to len na skok do nádherného Omišu, na slnečný ostrov Brač či na legendárnu Makarskú riviéru.

Nice v lete z Viedne za 99 eur

 z Viedne do Nice

Letím do Nice v lete

V Nice nájdete tie najluxusnejšie pláže Francúzskej riviéry. Toto prímorské letovisko ich ponúka až 30. Najznámejšou je štrková pláž tiahnúca sa popri Promenáde Angličanov. Nice je mesto plné francúzskeho šarmu a najkrajšie ho spoznáte, keď sa zatúlate v úzkych uličkách príjemne nasiaknutých morským vzduchom. A k tomu všetkému vás tu čakajú výborné francúzske bagety, skvelé francúzske víno a úžasná nočná atmosféra.

Amsterdam v lete z Viedne za 99 eur

shutterstock_189863267-min

Letím do Amsterdamu v lete

Koncom 12. storočia založili ľudia na brehu rieky Amstel malú rybársku dedinku. Dnes je z nej najmultikulturálnejšie a pre mnohých aj najliberálnejšie mesto na svete. To ale nie sú tie hlavné dôvody, prečo turisti tak veľmi milujú Amsterdam. Amsterdam je plný umenia, dobrých jedál, krásnych tulipánov a skvelých obyvateľov.

Rím v lete z Viedne za 99 eur

shutterstock_194861606 (1)

Letím do Ríma v lete

Rím je jedno z najúžasnejších miest na svete. Veľkolepé mesto, ktoré naozaj nebolo postavené za jeden deň. Sú to tisícky rokov kultúry, tisíce umelcov a tisíce turistov, ktorých stretnete na každom kroku. Vyrástli tu ohromné budovy, krásna architektúra, fontány a sochy. Na Ríme je najúžasnejšie to, že kdekoľvek idete, vždy natrafíte na niečo nové. Budovy, ktoré majú svoj osobitý príbeh, ktorý písali storočia.

Štokholm v lete z Viedne za 99 eur

shutterstock_133005938

Letím do Štokholmu v lete

Mesto pretkané kanálmi, zdobené severskou architektúrou je prezývané aj Benátkami severu. Ak ste sa vždy chceli pozrieť do Škandinávie, no nemáte radi zimu, leto je na takýto výlet výborným obdobím. V Štokholme môžete mať počas vašej letnej návštevy pokojne aj 22 stupňov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky2 dni dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky2 dni dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky2 dni dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky2 dni dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky3 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky3 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky3 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore