Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najlepšie nákupy v Európe

Antikvariáty, butiky s luxusným oblečením či tržnice s domácimi výrobkami a práve natrhanou zeleninou. Čo je pre vás to pravé orechové, kde sa môžete stratiť aj na niekoľko hodín? Ponúkame vám zoznam miest, kde zažijete tie najlepšie nákupy v Európe. Odneste si kúsok z vášho výletu domov a urobte si z nákupov zážitok!

Reklama

shutterstock_371561725

1. Miláno

Quadrilatero della moda, Námestie módy alebo Via Montenapoleone je prvotriedna nákupná štvrť v centre talianskeho mesta Miláno, známym aj vďaka svojím butikom a maloobchodným predajniam, ktoré zastupujú tie najväčšie svetové módne domy. Toto miesto pokladá mnoho expertov módneho priemyslu, napríklad i tí z Vogue, za jednu z najdôležitejších módnych štvrtí vôbec.

shutterstock_232743565

2. Florencia

Keď sa prejdete popri florentských výkladoch, je to takmer akoby ste kráčali obrovskou galériou súčasného umenia. Mnoho z tých najlepších moderných talianskych umelcov pracujú zároveň ako módni dizajnéri a väčšina vedie i svoje vlastné obchody. Množstvo nákupných fanúšikov však nájdete i na pouličných trhoch. Dávajte si však pozor na tých podozrivých obchodníkov s „najlacnejšou“ Pradou vo Florencii.

shutterstock_174992768

3. Pobrežie Amalfi

Toto nádherné miesto leží na rohu talianskej Kampánie. Básnici a boháči tu často cestovali, aby videli jeho legendárne pamiatky. Stredovekú časť, romantické Ravello plné hôr či staré Paestum, s jeho povestnými chrámami. Dnes sa to tu len tak hemží návštevníkmi z celého sveta, ktorí určite súhlasia s rozhodnutím z roku 2007, ktoré učinilo UNESCO a z Amalfi sa tak stalo svetové kultúrne dedičstvo. Nadčasové suveníry, ktoré tu nájdete, z vašej poličky urobia vzácny výklad spomienok.

shutterstock_370609772

4. Antverpy

Mesto, ktoré môžete poznať i ako hlavné nákupné mesto Belgicka. Konkuruje tak bruselskému štýlu Art Deco či stredovekému Gent a Brugge. Ak sa však dostanete hlbšie do jeho podstaty, zistíte, že je v sebe skrýva pulzujúceho mladého ducha.

shutterstock_309399719

5. Paríž

Prechádzku jedným z najkrajších miest na svete, určite ocení nejeden milovník estetiky. Začnite epickou Eiffelovkou, pokračujte kráľovským Jardin des Tuileries a zakotvite v jednej drobných ale milovaných kaviarňach. Či už sa rozhodnete preskúmať historický, módny, buržoázny či bohémsky Paríž, jedna vec je istá: mesto svetla vás vždy nadchne! Prechádzali ste sa už uličkami Champs-Élysées? Ak áno, tak určite viete, aké bohatstvo v podobe luxusných a špecializovaných obchodov táto najširšia ulica v Paríži ponúka.

shutterstock_74639809

6. Cappadocia

Prejdite sa križovatkou prastarých obchodných ciest a zakotvite v obrovskom priemyselnom a obchodnom centre s názvom Kayseri. Nájdete v ňom tzv. Veľký bazár alebo Kapalı Çarşı, ktorý bol vybudovaný už 12. storočí. Objavíte tam takmer všetko. Zažite atmosféru tejto obrovskej tržnice, ktorej sa nemôže rovnať nijaké obchodné centrum.

shutterstock_49609888

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky2 dni dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky2 dni dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky2 dni dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky2 dni dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky3 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky3 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky3 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore