Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Orlando: Čo sa oplatí vidieť okrem zábavných parkov?

Orlando: Čo sa oplatí vidieť okrem zábavných parkov?

Mesto Orlando na Floride je známe najmä svojimi zábavnými parkmi. Nachádzajú sa tú snáď všetky, na ktoré si zmyslíš. Od Hollywood štúdia cez Disneyland, Animal Kingdom až po Volcano bay. Turisti navštevujú Orlando práve za cieľom stráviť dni plné zábavy v tématických parkoch. Čo sa teda oplatí vidieť a navštíviť okrem zábavných parkov?

Reklama

Lacné letenky do USA

Lake Eola

Jazero Eola v centre Orlanda je obkolesené výškovými budovami. Veľké jazero lemuje zeleň, ktorá je ako stvorená na oddych počas slnečných dní. Tých je na Floride naozaj mnoho. Nachádza sa tu niekoľko sôch, farebná inštalácia pripomínajúca mušľu, niekoľko mól, či japonský domček. Popri jazere sa prechádza množstvo zaujímavého vtáctva. Napríklad aj taká dvojfarebná labuť.

Entertaiment McDonald’s

Počul si už o unikátnych pobočkách McDonald’s po celom svete? Tie najväčšie pecky sa nachádzajú práve v Amerike. Zhodou náhod jeden z týchto McDonaldov sme objavili v Orlande. Niesol názov McDonald’s Entertaiment. Okrem zaujímavého menu, ktoré obsahovalo pizzu či špagety, na druhom poschodí ponúkal hernú miestnosť s hracími strojmi. Za 5 dolárov si si mohol kúpiť hracie lístky a zahrať sa jednu z hier buď sám, alebo so svojim kamarátom.

Universal City walk

Atmosféru zábavných parkov vieš zažiť aj na prechádzke známou ulicou Universal City Walk. Ponúka taktiež mnoho aktivít, ktorými si môžeš spestriť deň. Od luxusného IMAX kina až po mini golf. Nachádza sa tu aj pobočka Hard Rock Café, či známe reštaurácie ako Jimmy Buffetś Margartaville a Bubba Gump Shrimp Company. Taktiež množstvo barov, nočných klubov, či karaoke kde si môžeš zaspievať so živou kapelou.

Shopping

O Orlande sa hovorí ako o najlepšom mieste na nákupy v Amerike. My sme navštívili Orlando International Premium Outlets a boli sme veľmi prekvapené širokou ponukou. Nájdeš tu naozaj takmer všetky známe značky. Nachádza sa tu napríklad aj vcelku veľký outlet Victoria’s Secret, Disney outlet, ale aj značky ako Karl Lagerfeld.

Girrafe ranch

Ak patríš medzi milovníkov zvierat, tak si ranč so žirafami rozhodne užiješ. Nachádza sa iba hodinu od Disneyworldu v meste Dade city. V parku môžeš sám kŕmiť žirafy, ale taktiež pozorovať rôzne zvieratá, ktoré žijú práve v Afrike. Park je obklopený alejami a zeleňou, čo dotvára skvelú atmosféru.

Chocolate Kingdom

Zaujímalo ťa niekedy, ako vzniká čokoláda, ktorú všetci tak milujeme? V interaktívnej továrni ťa prevedú celým procesom, ako čokoláda vzniká z kakaových bôbov až po sladkú maškrtu. Napriek tomu, že je tento zážitok určený práve deťom vďaka princovi a drakovi, ktorí sprevádzajú návštevníkov výrobou, na svoje si rozhodne prídu aj dospelí. V továrni máš možnosť vytvoriť si aj svoju vlastnú čokoládovú tyčinku podľa svojich predstáv.

Crayola Experience

V tejto tvorivej dielni môžeš vyskúšať 26 zábavných atrakcií a aktivít. Miesto pre rodiny s deťmi sa nachádza v obchodnom dome The Florida Mall. Okrem zábavy sa taktiež rodinky dozvedia ako sa vyrábajú pastelky. Dokonca si budete môcť zabaliť a pomenovať svoju vlastnú pastelku.

Kennedy Space Center Visitor Complex

Ak ťa láka vesmír, v Kennedyho centre ho môžeš dôkladne preskúmať. Nachádza sa tu množstvo artefaktov a replík, ako napríklad raketoplán Atlantis či raketa Saturn V moon. Taktiež môžeš zažiť raketové simulácie, stretnúť astronautov, či zistiť nové informácie o vesmíre.

The Wheel

Koleso, ktoré ponúka krásny výhľad na mesto Orlando sa stalo ikonou mesta hneď po jeho spustení v roku 2015. Má 400 metrov a po zotmení svetielkuje, tým pádom je ho dobre vidieť z rôznych kútov mesta.

Disney springs

Nazvali sme ho Disneylandom pre dospelých. Ide o zábavny komplex, ktorý je podobný Universal City walk, akurát ma jedno veľké plus a to výhľad na vodu. Rovnako ako v Universal City walk sa tu nachádzajú tematické reštaurácie, bowling, obchody so suvenírmi, či predstavenia slávneho Cirque du Soleil.

Lacné letenky do USA

Mohlo by ťa zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore