Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Digitálny COVID pas už na Slovensku môžu získať aj ľudia, ktorí sa predtým očkovali v zahraničí

Digitálny COVID pas už na Slovensku môžu získať aj ľudia, ktorí sa predtým očkovali v zahraničí

NCZI spúšťa od stredy vydávanie digitálneho covid preukazu EÚ ľuďom, ktorí sú zaočkovaní v zahraničí a nechajú sa doočkovať na Slovensku. „Doočkovať sa bude môcť každý, komu bola podaná prvá alebo druhá dávka vakcíny v zahraničí a má o tom potvrdenie,“ uviedlo NCZI.

Reklama

Doplňujúcu (druhú alebo tretiu) dávku získa buď u ambulantného lekára, ak má zdravotné poistenie na Slovensku, alebo vo vakcinačnom centre.

V aplikáciách zdravotných poisťovní sa certifikát o tretej dávke (Covid preukaz EÚ) zobrazí automaticky. Certifikát o tretej dávke však nepríde automaticky všetkým. Ak ho nemáte, treba si ho stiahnuť cez štátny web korona.gov.sk.

COVID pas si viete pohodlne nahrať do mobilu, stačí si ho cez QR kód od NCZI nahrať do mobilnej aplikácie GreenPass a bude dostupný kedykoľvek.

Digitálny covid preukaz EÚ o očkovaní bude od 1. februára platiť 9 mesiacov. Európska komisia nastavila jednotné pravidlá, obmedzenie bude platiť nielen pri cestovaní, ale aj v rámci slovenských pravidiel. Podaním posilňujúcej dávky vakcíny sa platnosť automaticky predĺži na ďalšie obdobie, informuje ministerstvo zdravotníctva. Lehotu 9 mesiacov už začali uplatňovať takmer všetky krajiny Európskej únie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (16 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore