Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

TOP PONUKA: Letenky v sezóne z Bratislavy do Splitu s AirExplore od 128€

TOP PONUKA: Letenky v sezóne z Bratislavy do Splitu s AirExplore od 128€

Chorvátsko je top letnou dovolenkovou destináciou Slovákov v roku 2020. AirExplore sa rozhodli reagovať na dopyt dovolenkárov a spoločne s Pelikánom začiatkom júla spustili novú linku do chorvátskeho Splitu 2x týždenne priamo z bratislavského letiska M. R. Štefánika. 

Reklama

Cena jednosmernej letenky začína na sume od 69 eur v cene aj s veľkou batožinou. Nová linka lietaa dvakrát do týždňa, vždy v stredu a nedeľu od 19. júla až do približne polovice septembra. Letenky za najvýhodnejšiu cenu rezervujete na Pelikáne.

Rozhodnutie aeroliniek lietať do Splitu nie je prekvapením. Počet Slovákov, ktorí cestujú do Chorvátska lietadlom rastie každým rokom, od roku 2016 v priemere až o 43 percent viac,  a mnohí z nich chcú ušetriť čas i peniaze. Let pritom trvá len niečo vyše hodiny. 

Lacné letenky do Chorvátska

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť AirExplore
 • Kedy? 19. júlseptember 2020
 • Čo je v cene? Let tam, všetky poplatky, aj veľká batožina 25kg
 • ZĽAVOVÝ KÓD: Stiahni si našu Pelipecky appku a my ti za odmenu dáme k tejto letenke 10€ zľavu, stačí napísať v objednávke: PECKYAPPKA (ale pozor, funguje to len v appke 😉 )

Z Bratislavy do Splitu exkluzívne cez Pelikán

S veľkou batožinou i flexi letenka

Cena jednosmernej letenky spolu s veľkou batožinou začína už na sume 69 eur, ak ale ešte neviete, kedy presne chcete letieť, na Pelikáne si môžete rezervovať flexi letenku od 99 eur jednosmerne, ktorá povoľuje zmenu termínu bez doplatku. 

Ceny spiatočných leteniek z Bratislavy do Splitu sú fantastické: kúpite ich od 138 eur iba počas hlavnej sezóny, a to aj s veľkou batožinou 25kg. Rovnaké letenky stáli minulé leto s odletom z Viedne v priemere 209 eur bez batožiny. 

Virtuálna 3D prechádzka lietadlom AirExplore:

Potrebujete viac miesta pre nohy alebo túžite po luxuse?
Vyberte si sedadlo s extra miestom pre nohy (10 eur/smer), alebo si rezervujte Biznis sedadlo (50 eur/smer) pre ešte väčší luxus na palube (Biznis sedadlo je 2-2 sedenie v kožených kreslách v prednej časti kabíny).

Sedadlá economy na novej linke do Splitu:

Sedadlá biznis na novej linke do Splitu:

Do Chorvátska so slovenskými aerolinkami

AirExplore sú slovenské aerolínie, ktoré sa špecializujú najmä na prenájom lietadiel. Založené boli v roku 2010 a od svojho vzniku prepravili už viac ako 5 miliónov pasažierov a ich služby využívajú aj iné letecké spoločnosti z celého sveta. 

V súčasnosti aerolinky operujú so siedmimi modernými strojmi Boeing 737-800. Plány aerolínií, ktoré sídlia v Bratislave,  do budúcna sú skutočné veľké a Bratislavu plánujú rozlietať aj inak ako len do Chorvátska. 

Rýchlo a bezpečne 

Aerolinky AirExplore dôkladne dbajú na všetky bezpečnostné nariadenia. Lietadlá sú pravidelne dezinfikované a obmedzený je i predaj občerstvenia či pohyb po palube. Cestujúci sú povinní mať pri nástupe a zároveň počas celého letu prekryté horné dýchacie cesty. 

Lietadlá spoločnosti sú vybavené špeciálnymi HEPA filtrami vďaka čomu sa vzduch v kabíne obmení každé 4 minúty. Netreba sa preto báť, riziko nákazy je preto počas hodinového letu skutočne mizivé.

Pelikán ponúka rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Najobľúbenejší slovenský predajca leteniek ponúka dovolenkárom pred cestou do zahraničia, alebo po prílete z tzv. rizikovej krajiny, testovanie na koronavírus.

Veľkou výhodou je, že klienti Pelikána sa nemusia prispôsobiť voľným termínom na testovanie, ktoré sú zvyčajne otvorené iba 3 dni dopredu, ale môžu sa objednať aj s niekoľko týždňovým predstihom podľa svojho dátumu odletu do zahraničia.

Odber vzorky prebieha bezbolestne výterom z hrdla a nosa a realizuje sa „drive-through“ priamo z osobného auta alebo „walk-through,“ ak klient príde peši.

Výsledky sa posielajú maximálne do 48 hodín e-mailom alebo SMS správou. V prípade potreby je možné vystaviť aj fyzický certifikát o výsledku testovania. Viac na webstránke: https://www.pelikan.sk/covid-testy/

Užitočné info k Chorvátsku

10 dôvodov prečo milujeme Split 

1. Skvelé počasie a krásne more

Najpriaznivejšie počasie je, pochopiteľne, v mesiacoch júl a august. Minimum zrážok, teploty okolo 28 až 30 stupňov je to, čo potrebujeme k dokonalej dovolenke pri mori. Nemusíte sa však báť horúčav vďaka príjemnému vetru, ktorý vanie od mora. 

Spiatočné letenky z Bratislavy do Splitu v top sezóne rezervujete na Pelikáne už od 138 eur.

2. Množstvo aktivít 

Milovníkov aktívnej dovolenky poteší lesopark Marjan. Ten je ideálny pre akýkoľvek typ pohybu – beh, chôdzu či jazdu na bicykli. Po zdolaní zhruba 300 schodov sa zároveň dostanete na Telegrin, najvyšší vrch Splitu, z ktorého máte výhľad na celé mesto.

Na svahoch Marjana sa tiež môžu vyblázniť horolezci, ktorým rovnako učarujú aj hory Mosor. Viaceré pláže zároveň umožňujú dovolenkárom zahrať si tenis či amatérsky šport picigin – niečo ako volejbal so sieťou vo vode, ale s tenisovou loptičkou. 

3. Nádherné pláže 

Najznámejšou a najobľúbenejšou je pláž Bačvice, piesočná pláž s udelenou modrou vlajkou. To znamená, že pláž spĺňa prísne štandardy na svoje služby a čistotu mora. Pláž je zároveň sprístupnená aj pre osoby so zdravotným postihnutím a je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. 

Pre aktivitu si zájdite na pláž Žnjan, jednu z najväčších pláži v Splite. Je vhodná pre športovcov, ale rovnako i pre všetkých ostatných vrátane osôb so zdravotným postihnutím. Zároveň je na nej úžasná dostupnosť služieb.

4. Na skok kamkoľvek

Letisko Split je od mesta vzdialené približne 25 km. S verejnou dopravou sa bez problémov dostanete nielen do centra Split, ale i do každej väčšej oblasti Chorvátska. Split je obklopený nádhernými ostrovmi ako Brač, Hvar, Šolta alebo Čiovo. Najjednoduchšie sa na ne dostanete trajektom. A do Splitu sa dostanete najrýchlejšie a najvýhodnejšie priamym letom z Bratislavy už od 19. júla. 

5. Pamiatky z celého sveta

Povinnou zastávkou na ceste po pamiatkach je Diokleciánov palác, ktorý dal v meste postaviť rímsky cisár Dioklecián, ktorý zároveň stál aj pri zrode mesta. Ide pritom o jednu z najzachovalejších rímskych pamiatok na svete. 

Súčasťou paláca je i zrejme najstaršia rímskokatolícka katedrála na svete – Katedrála sv. Dujma a tiež egyptská sfinga z čiernej africkej žuly. 

Tá je stará približne 3 tisíc rokov a do Splitu ju priniesol taktiež cisár Dioklecián. Ten bol totiž fascinovaný egyptskou kultúrou a plánoval prebrať egyptský zvyk, podľa ktorého bola sfinga strážkyňou vsätých miest. Dovedna do Splitu doviezol až 12 sfíng. 

6. Zábava i kultúra

Na svoje si prídu aj dovolenkári, ktorí si počas dovolenky Splite zatúžia najmä zabaviť. Split je totiž miesto hneď s niekoľkými udalosťami. Ultra Music Festival je najväčším festivalom elektronickej hudby v Chorvátsku, ktorý sa pravidelne koná počas leta.

Tradičnejšími sú napríklad Dni Diokleciána, ktoré sa konajú rovnako v letných mesiacoch. Typická je rímska scenéria či gladiátorské zápasy. V septembri zase turisti zažijú medzinárodný filmový festival. 

7. Chorvátska gastronómia

Stredomorská kuchyňa je absolútnym lákadlom. Ryby, pršut, peka, lignje na žaru a mnoho iného sú chuťovky, ktoré nám spríjemňujú chorvátsku dovolenku. Špeciality sa líšia od regiónu k regiónu, preto odporúčame najmä ochutnávať a objavovať chuťovými pohárikmi. 

8. Hry o tróny na vlastné oči

Veľká časť seriálovej Západozeme z Hry o tróny sa odohrávala v skutočnosti v Dubrovníku. Filmári však neostali len pri ňom a vrámci Chorvátska sa presunuli aj do Splitu, ktorý sa premenil na otrokárske mestá. V seriáli sa tak mihol Diokleciánov palác no i pevnosť Klis.

9. Najväčšie chorvátske akvárium

Na skok od Splitu je i malá osada na polostrove Vranjic, kde sa nachádza najväčšie chorvátske akvárium. V nich nájdete viac ako 130 druhov rýb a dokonca i žraloky, z ktorých majú niektoré až 1,5 metra. Nechýbajú ani exotické tvory ako malý brazilský krokodíl. 

10. Chorvátsky vidiek

Veli Varoš je jednou z najstarších častí Splitu, takzvaný chorvátsky vidiek. Leží pri vrchu Marjan, tvorená je typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. Rybárska tradícia je zachovaná dodnes v prístave Matejuška, ktorá je zároveň aj bohatá na nočný život. Práve Matejuška je najtypickejším miestom, kde  stretávajú domáci i zahraniční návštevníci.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (4 votes)
Komentáre

Prvý raz letela lietadlom až v 19tich, od tej doby si ho zamilovala. Krajinu podľa nej spoznáš podľa gastronómie a toho, ako ti naservírujú dezert. Za hranicami ju najčastejšie nájdete sedieť v lokálnej kaviarni so šálkou kávy a domácim zákuskom. Vyrástla v rodine dejepisárov, povinnou zastávkou každej jej cesty sú preto historické pamiatky a múzea. Myslela si, že preferuje more, nedávno sa však zamilovala do hôr, a to rovno do našich domácich.

Hore