Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Taliansko pre koronavírus oživilo tradíciu zo 17. storočia: Víno so sebou

Taliansko pre koronavírus oživilo tradíciu zo 17. storočia: Víno so sebou

Vínové okienka sú novým projektom, ktorý oživuje staré tradície. Okná v stenách zo 17. storočia v Toskánsku premenili na mini bary ideálne pre social distancing. Dnes si v nich môžeš objednať okrem vína aj iné dobroty.

Reklama

Nielen bezkontaktný check-in na letiskách či hoteloch, Taliansko vymyslelo bezkontaktné podávanie drinkov. V Toskánsku je takýchto okien asi 150, pričom viac ako 100 z nich sa nachádza v historickom centre Florencie. Nápad vznikol v neziskovej kultúrnej organizácii Buchette del Vino, ktorú založili traja kamaráti v roku 2015. Ich cieľ bolo udržiavať práve tradíciu týchto mini okienok s unikátnou myšlienkou.

Zdroj foto: Buchette del Vino

Pôvodne pochádzajú už zo 17. storočia, kedy sa predajcovia vína rozhodli vyrezať otvory do stien, aby mohli predávať nápoje počas talianskeho moru. Pandémia koronavírusu okienka znova oživila. Teraz sa v nich nepredáva len víno, ale napríklad aj káva či zmrzlina.

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore