Nájdeš nás aj na:

Ázia

Lacné letenky do Emirátov: leť v TOP sezóne z Viedne už od 131€!

Lacné letenky do Emirátov: leť v TOP sezóne z Viedne už od 131€!

Záujem o Spojené Arabské Emiráty rastie na všetkých smeroch a my máme opäť výbornú správu. Do Dubaja či Abu Dhabi môžeš letieť priamym leteckým spojením z Viedne na krídlach Wizz Air už od 131€. Pripomíname, že do Dubaja sa lieta 3x do týždňa – vždy v pondelok, stredu a piatok a do Abu Dhabi už každý deň! Vďaka tomu možno lietať veľmi lacno do Emirátov z Viedne na predĺžený víkend i dvojtýždňovú dovolenku.

Reklama

Lacné letenky Dubaj a Abu Dhabi: odlet z Viedne s Wizz Air

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizz Air
 • Kedy? jar 2023 a január – február 2024
 • Príklad? Termín 17. – 23. máj 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina
 • POUŽI ZĽAVOVÝ KÓD – PECKYAPPKA – cez našu mobilnú appku a máš 10 eur zľavu

Najlacnejšie letenky do Dubaja

Čo robiť, vidieť a zažiť v Dubaji?

Dubaj je pomerne mladé mesto, ktoré v posledných desaťročiach prešlo obrovským rozvojom a stalo sa jedným z najbohatších a najmodernších miest na svete. Tu je niekoľko zaujímavostí o Dubaji:

Najvyššia budova na svete: Burdž Chalífa, vysoká 828 metrov, sa nachádza v Dubaji

burj khalifa

Najväčší nákupný a zábavný komplex: Dubai Mall je najväčší nákupný a zábavný komplex na svete s viac ako 1200 obchodmi, viac ako 200 reštauráciami a kaviarňami a dokonca aj s vlastnou lyžiarskou halou.

dubai mall

Púštne safari: Turisti môžu zažiť púštne safari v Dubaji a jazdiť na púštnych dúnach na štvorkolke alebo na ťavách a sledovať spektakulárne západy slnka.

Burj Al Arab: Je to luxusný hotel s ikonickou výstavnou konštrukciou, ktorá pripomína plachetnicu. Je to jeden z najdrahších hotelov na svete a jeho najvyššie položená izba sa nachádza vo výške 321 metrov.

Palm Jumeirah: Je to umelý ostrov v tvare palmičky s vyše 1 000 vilami, plážami a luxusnými hotelmi.

palm jumeirah

Fontána v Dubaji: Dubai Fountain je najväčšou fontánou na svete s dostrekom do výšky až 150 metrov. Každý večer ponúka zaujímavú svetelnú šou.

Toto sú len niektoré zaujímavosti, ktoré môžete zažiť v Dubaji. Mesto ponúka obrovské množstvo atrakcií a zážitkov, ktoré si určite zaslúžia pozornosť:

dubaj lod

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore