Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najsledovanejší let na svete: Cestu predsedníčky americkej Snemovne na Taiwan sledovalo 708-tisíc ľudí

Najsledovanejší let na svete: Cestu predsedníčky americkej Snemovne na Taiwan sledovalo 708-tisíc ľudí

Let predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej z Malajzie na Taiwan sledovalo na internetovom portáli Flightradar24 viac ako 708-tisíc ľudí. Vytvorili tým rekord v počte osôb sledujúcich konkrétny let v reálnom čase. Informovali o tom administrátori portálu, píše agentúra DPA.

Reklama

Švédsky portál Flightradar24, ktorý vizualizuje polohu lietadiel v reálnom čase a ďalšie informácie o letoch, uviedol, že aspoň časť Pelosiovej sedemhodinového letu z Kuala Lumpuru do Tchaj-peja sledovalo viac ako 2,9 milióna osôb.

Podľa dát portálu sa lietadlo s Pelosiovou vyhlo priamej trase ponad Juhočínske more, namiesto toho letelo nad východom Indonézie a severnou časťou Filipín.

Prevádzkovatelia portálu Flightradar24 tiež konštatovali, že veľký počet ľudí sledujúcich let spôsobil určité problémy s jeho fungovaním.

Čína považuje Taiwan za súčasť svojho územia a snaží sa ho diplomaticky izolovať. Peking vníma cesty zahraničných predstaviteľov na Taiwan ako prejav uznania nezávislosti ostrova.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore