Nájdeš nás aj na:

Tipy

Všetky lietadlá naživo na interaktívnej mape. Flightradar je veľmi užitočný web

Všetky lietadlá naživo na interaktívnej mape. Flightradar je veľmi užitočný web

Zaujímalo ťa niekedy koľko hodín si strávil v lietadle, či koľko letov si absolvoval za celý svoj život? Alebo by si chcel vedieť koľko lietadiel sa práve teraz nachádza vo vzduchu? Pre všetkých nadšencov lietania, lietadiel a štatistík tu mám skvelú stránku Flightradar24, ktorá ukrýva viacero užitočných funkcií.

Reklama

Zaznamenávaj si svoje lety

Chceš vedieť koľko letov si nalietal za svoj život? Túto a mnoho iných funkcií ti ponúka tvoj profil na myflight radar. Stačí sa registrovať a následne vyplniť dátum a číslo letu. Stránka za teba doplní všetky ostatné údaje ako aerolinku, či typ lietadla. Ty si môžeš doplniť detaily ako číslo a miesto sedadla, či účel letu. Nakoniec sa ti na hlavnej stránke naskytne prehľadná štatistika o všetkých tvojich letoch. Vieš si tak ľahko pozrieť s ktorou aerolinkou si lietal najčastejšie, koľko dní si strávil vo vzduchu, alebo dokonca koľko krát si obletel zem.

Ďalej ti taktiež ponúka informácie

  • ktoré mesiace, či dni v týždni si lietal najčastejšie
  • koľko letov si absolvoval v konkrétnom roku
  • do ktorej krajiny si lietal najčastejšie
  • Tieto všetky informácie taktiež môžeš zdieľať so svojimi kamarátmi.

Flightradar24 má 3 hlavné funkcie

Mapview

Napadlo ti niekedy koľko lietadiel je práve teraz vo vzduchu? Veľmi veľa. Túto situáciu vieš sledovať na interaktivnej mape, kde sú vyobrazené všetky lietadlá, ktoré sú aktuálne vo vzduchu. Na každé si vieš jednotlivo kliknúť a zistiť informácie o type lietadla, či odkiaľ-kam lietadlo smeruje  a či má meškanie.

Multi-select

Okrem všetkých lietadiel, ktoré sa aktuálne nachádzajú v prevádzke vieš sledovať aj letiská. Tabuľka zobrazuje aj počet odletov v nasledujúci týždeň, či najvyťaženejšiu linku. Pre zaujímavosť Bratislava ma na najbližších 7 dní naplánovaných 192 letov, Viedeň 2794 a Budapešť 1195. V tabuľke sa tiež dozvieš do koľkých krajín a letísk sú prevádzkované lety z konkrétneho letiska.

Delayview

Sú rozdelené do troch kategórií, podľa toho či sú lietadla bez meškania, s malým meškaním, alebo so závažným meškaním. Na každý let vieš kliknúť a zistiť tak informácie odkiaľ kam letí, či je omeškané, o aký typ lietadla ide, či akou rýchlosťou sa práve pohybuje. Tiež vieš sledovať štatistiku akú mieru meškania má dané letisko a k tomu náleží aj tabuľka letísk, ktoré majú najväčšie meškania. Aktuálne je to San Francisco, Qingdao a Tokyo.

Na stránke tak vieš veľmi jednoducho sledovať nie len svoje lety, ale aj lety svojich známych a byť tak informovaný o tom kde sa práve nachádzajú. 

V ponuke majú taktiež prehľadnú aplikáciu na mobil, ktorá ti môže poslúžiť na tvojich cestách.

Na webe si vieš tiež dohľadať informácie o zozname letísk, lietadiel, či aeroliniek, ktoré existujú po celom svete. Skrátka je to zábavka aspoň na pár hodín. Možno napríklad aj keď ti bude najbližšie meškať let.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 hodiny dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky2 hodiny dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 hodiny dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky5 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky5 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky5 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky5 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky6 hodiny dozadu
Thajsko budúci týždeň privíta prvých turistov. Očakáva let z Číny https://t.co/d7OiZ9cpkO #novinky6 hodiny dozadu
Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy https://t.co/pOvOPhm13n #novinky6 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore