Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najlepšie miesta na surfovanie v Európe

Najlepšie miesta na surfovanie v Európe

Na to aby si videl a zažil pravý surferský raj nemusíš cestovať na opačný koniec zemegule. Obrovské vlny a nádhernú vodu nájdeš aj v Európe a je tu dokonca mnoho možností z ktorých si môžeš vybrať. Kde pôjdeš chytiť svoju vlnu ty?

Portugalsko

Pre surferov je Portugalsko taká Brazília Európy, vďaka Atlantickému oceánu a silným prílivom, ktoré vytvárajú dych berúce vlny je to obľúbená destinácia pre nadšencov surfovania, či milovníkov vodných športov.

Nazare

Malá rybárska dedinka Nazare sa nachádza pod stŕmym útesom v Portugalsku. Údajne najväčšie vlny na svete nájdeš práve v tomto surferskom raji. Mnohí surferi sem chodia práve kvôli gigantickým vlnám. Nazare si zaslúžilo aj prezývku “Big Mama”, nakoľko tu vlny dosahujú obrovských rozmerov. Nazare je ľahko dostupné z Lisabonského letiska od ktorého je vzdialené približne 30 minút.

Peniche

Ďalší surférsky klenot, ktorý sa nachádza v Portugalsku je Peniche, ktorý patrí k najvyhľadávanejším surférskym destináciam na celom svete. Ostrov, ktorý je plný mladých ale aj starších surferov, ktorí sa tu stretávajú každý rok práve kvôli obrovským vlnám. Rozhodne nevynechaj pláž “Supertubos”, ktorá je svetovo známa pre svoje “rúrkovité” vlny. Peniche je obľúbenou destináciou práve na surferské campy, ktoré sa tu pravidelne konajú každý rok. Peniche je teda naozaj živým ostrovom. Plážové bary a mnoho mladých, ktorí prišli zdolať obrovské vlny.

Španielsko

Ideálna destinácia pre začiatočníka, či pokročilého. Španielskym vlnám príde na svoje každý. Práve preto patrí k najvyhľadávanejším surferským destináciám v Európe.

San Sebastian

Destinácia, ktorá ti pravdepodobne pri prezeraní fotografií vyrazí dych. Ponúka mnoho aktivít, skvelú gastronómiu, nádherne čistú vodu vhodnú na potápanie, ale taktiež skvelé vlny na známej pláži Zurriola beach, ktorá je medzi surfermi obľúbená.

Meñakoz

Pláž Meñakoz je určená výhradne pokročilým surferom, je známa svojimi obrovskými vlnami. Súrfovanie na pláži je celkom nebezpečné, nakoľko je ohraničená kamennými útesmi. Treba preto zvážiť, či si trúfaš na túto surfersku výzvu. Nejeden skúsený surfer si tu zlámal svoju dosku, či si spôsobil zranenie.

Nemiña

Či si začiatočník, pokročilý, či profi surfer Nemiña je pre teba ideálnym miestom na zdolávanie vĺn všetkých rozmerov.

Francúzsko

Fracnúzsko to nie je len história, kopa syra, skvelého vína a chutného jedla. Skrýva toho omnoho viac, na jeho pobreží vieš nájsť mnoho klenotov. Surfovanie vo Francúzsku patrí medzi vyhľadávané aktivity na Francúzskom pobreží.

Anglet

Patrí k významným surferským mestám práve preto, že sa tu nachádza až 11 pláži, ktoré sa nachádzajú na pomerne malom území, tým pádom je ich koncentrácia veľmi veľká a ty ich môžeš prejsť pláž, po pláži. Všetky sú vhodné na surfovania na pobreží Atlantiku. Každá pláž ma svoju charakteristickú črtu a je na tebe, ktorú si vyberieš.

Biarritz

Nachádza sa len niekoľko stoviek metrov od mesta Anglet. Rozhodne sa oplatí ísť sa sem pozrieť a okúsiť vlny aj v tomto mestečku.

Lacanau

Populárna obec medzi surfermi práve pre svoje široké pláže, ktoré sú vhodné na všetky typy vĺn. Najlepší čas na návštevu je rozhodne na začiatki a konci leta, kedy pláže nie sú toľko preplnéné. Taktiež voda je tu o čosi teplejšia ako na severe Francúzska, čo je len ďalším pozitívom.

Írsko

Niekomu možno nenapadne zvoliť Írsko ako destináciu na surf, avšak verte, že sa oplatí vyskúšať to. Napríklad Bundoran získal titul najkrajších vĺn v Európe. V Mullaghmore zas môžeš skúsiť obrovské vlny, ktoré siahajú do výšky 15 tich metrov. V Írsku nájdeš miesta pre začiatočníkov (Inch Beach) ale taktiež aj pre pokročilých (Easkey).

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore