Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najlepšie miesta na rok 2021: Víťazom je opäť Londýn

Najlepšie miesta na rok 2021: Víťazom je opäť Londýn

Atmosféra mnohých metropol, na ktoré sme zvyknutí v plnom rozkvete, sa pod rúškom globálnej pandémie výrazne zmenila. Zatvorené bary a reštaurácie spomínajú na časy, kedy boli plné domácich aj turistov. Smutno je aj niektorým svetoznámym kultúrnym pamiatkam. Spoločnosť Resonance Consultancy, ktorá sa zaoberá poradenstvom v oblasti nehnuteľností, turizmu a ekonomického rozvoja, zostavila svoj rebríček najlepších miest na rok 2021 bez výnimky.

Reklama

Spoločnosť v každoročnom zozname 100 najlepších miest z celého sveta zohľadňuje 25 faktorov v 6 kategóriách. Hodnotia mestá, ktoré majú viac ako milión obyvateľov a pozerajú sa napríklad na diverzitu, počasie, množstvo parkov a turistických atrakcií, či počet hashtagov na sociálnych médiách. Pandémia koronavírusu predsalen v niečom tohtoročné hodnotenie zmenila. Po prvýkrát umiestnenie destinácií ovplyvnil faktor nezamestnanosti, počet nakazených COVID-19 a príjmová nerovnosť.

TOP 3 miesta na rok 2021

1. Londýn

Londýn je jednotkou v rebríčku už šiesty rok po sebe. Hoci špekulácie okolo Brexitu naštrbili povesť mesta, v tomto zozname si udržalo svoje prvenstvo. Spoločnosť, ktorá ho zostavuje, ocenila napríklad chladný čerstvý vzduch, za ktorý mesto vďačí stromom a zeleni. Podľa nej na svete nie je lepšieho urbanistického zážitku, ako toho v Londýne.

2. New York

New York v rebríčku ocenili ako miesto, kde sa stretávajú mozgy, géniovia, inovácie a progres. Tento rok bolo mesto ocenené aj ako druhé najlepšie nákupné mesto, hneď po Tokiu. Aktuálne je situácia prirodzene ťažká, keď však mesto svoj boj s koronavírusom vyhrá, bude sa môcť opäť naplno otvoriť jeho obdivovateľom, ktorých je neúrekom.

3. Paríž

Paríž sa umiestnil na treťom mieste napríklad aj vďaka leteckej doprave, keďže má druhé najlepšie letiskové spojenie na svete. Piate miesto získalo za múzeá, má ich viac ako sto. Pandémia spomalila výstavbu mnohých hotelov, ale aj samotného Notre Dame. Napriek tomu však spoločnosť považuje hlavné mesto Francúzska za dobrý cestovateľský nápad, ako vždy. Jedinečnému zážitku pridávajú aj nové možnosti kúpania sa vo vonkajších bazénoch vo vodách rieky Seina.

V prvej 10 sa umiestnili aj tieto miesta:

4. Moskva

5. Tokio

6. Dubaj

7. Singapur

8. Barcelona

9. Los Angeles

10. Madrid

Akciové letenky na rok 2020/2021

Zdroj: Lonely Planet


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore