Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Tipy na výlet v Paríži: Nenechaj sa ničím zaskočiť

Tipy na výlet v Paríži: Nenechaj sa ničím zaskočiť

Paríž, romantické aj kontroverzné mesto, si užiješ viac, ak si dobre pripravený. Vieš, kde sa ubytovať a aké mobilné aplikácie sa ti môžu v hlavnom meste Francúzska zísť? My pre teba máme zopár tipov.

Vedel si o Paríži, že…?

Asi najlepším parížskym tajomstvom je mini dedinka s názvom La Campagne á Paris, ktorá sa nachádza na kopci v neturistickej oblasti. Skladá sa z 92 neuveriteľne malebných domčekov.

5 miest, ktoré musíš v Paríži vidieť

Bazilika Sacré-Coeur: Úžasná rímsko-byzantská architektúra s mnohými detailmi, nachádzajúca sa na najvyššom bode mesta. Nájdeš tu strop vyzdobený obrovskou mozaikou a jeden z najväčších zvonov na svete, ktorý váži až 19 ton.

Eiffelova veža: Praktický význam svojho času geniálneho architektonického diela sa ukázal najmä počas vojny. Svojim vzhľadom však každému oku neulahodila. Napriek všetkému je dodnes neodmysliteľnou súčasťou mesta.

Louvre: Najväčšie múzeum umenia na svete skrýva tisícky skvostov. Najznámejší z nich, Mona Lisa, je najdrahšou maľbou na svete. V múzeu nájdeš aj ohromujúce zbierky gréckeho, rímskeho či mezopotámskeho umenia.

Panteón: Monumentálna parížska stavba bola postavená na počesť patróna mesta. Dnes ukrýva pozostatky Marie-Curie Sklodowskej či Victora Huga.

Víťazný oblúk: Je situovaný uprostred najväčšieho kruhového objazdu na svete. Oplatí sa vyjsť aj na jeho vrchol, z ktorého budeš mať výhľad na mesto vrátane slávnej Champs-Élysées – najprestížnejšej a najširšej ulice v Paríži.

Netradičný turista

Vzrušujúcu zábavu zažiješ so šampanským v ruke počas kabaretnej show v kabarete Le Lido.

Deti určite nezabudnú na Parc Astérix, kde môžu zažiť svet obľúbenej komiksovej a filmovej dvojice. Atrakcie a 4D filmová show zaujmú nie len tých najmenších.

Nestačí ti pozerať sa na Paríž z brehu? Vydaj sa na plavbu výletnou loďou s audiosprievodcom.

Všetky zážitky v Paríži nájdeš TU.

(Peli)peckové letenky

Rozhodol si sa pre výlet v Paríži? Kúp si akciové letenky.

Výhodné ubytovanie

Hľadáš ubytovanie za dobrú cenu, z ktorého to nebudeš mať ďaleko za krásami Paríža? 3* hotel Kyriad Paris 18-Porte de Clignancourt-Montmartre je útulným hotelom so stanicou metra priamo pred budovou.

Užitočné aplikácie

Paris Metro Map & Routes: Získaj trasy metra spolu s predpokladanými odchodmi a časmi.

Paris Travel Guide: Nájdi, kde sa nachádzaš na mape a zorientuj sa v okolitých atrakciách. Vytvor si zoznamy obľúbených reštaurácií či múzeí a získaj o nich krátke informácie.

TheFork: Informácie o okolitých reštauráciách vrátane recenzií, fotiek a lokácie. Cez túto aplikáciu si môžeš rezervovať aj stôl v mnohých z nich. Bonusom je „odporúčanie šéfkuchára“ – zoznam s predjedlami, hlavnými jedlami a dezertmi, ktoré by si mal ochutnať.

Indie Guides Paris: Mraky turistov a hlavne v lete. Toto je čierna stránka obľúbených destinácií. Aplikácia Indie Guides ti pomôže objaviť alternatívne kultúrne miesta vrátane galérií, barov a reštaurácií.

Hoci to francúzska baretka nie je, pred slniečkom sa môžeš chrániť štýlovým klobúčikom, ktorý využiješ vždy na cestách.

5 (100%) 1 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ 5* EVA AIR: https://t.co/JjsFgzC5ok Priame lety do Bangkok a iné od 499€!13 hodín dozadu
VIDELI STE? https://t.co/wYKTLJdTJK Týchto 8 miest museli kvôli turistom zavrieť!15 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/O7dYjJSFkQ Grécko s 4* all-inclusive za 509€!15 hodín dozadu
NEW YORK AJ DNES ZA 279€ 🔥 https://t.co/2lisJqSteb Neváhaj dlho!19 hodín dozadu
BOLI SME V ŠTOKHOLME: https://t.co/f7wq59E43A Čo všetko stihneš za 1 víkend?19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore