Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo robiť v New Yorku v lete? Pozri si našich 10 tipov

Čo robiť v New Yorku v lete? Pozri si našich 10 tipov

Prvá ochutnávka USA je v prípade mnohých cestovateľov práve New York. Jedna z najobľúbenejších dialkových destinácií Slovákov ponúka nepochybne množstvo zážitkov, ktoré by ste inde hľadali márne. Ako si užiť Veľké jalbko v lete? Treba ochutnávať, nechať sa unášať vlnami New Yorku a dobre pozerať.

Reklama

Plavba loďou

Prehliadka loďou je skvelá najmä v horúcich letných mesiacoch. Uži si výhľady na New York z pohodlia paluby. Plaviť sa môžeš napríklad k Soche slobody, alebo si jednoducho užiť večeru či ochutnávku vín na vlnách.

Kino v prírode

Outdoorové kino v parku Bryant Park je autentickým letným zážitkom v New Yorku. Sadni si na deku na lúke, uži si slniečko a jedinečnú atmosféru.

Hurá na pláž

Márne hľadať pláž počas výletu v New Yorku? Nie tak celkom! Nasadni na novú New York Ferry a za pár dolárov sa odvez na Long Island.

Parky, parky, parky

Za pekného počasia by si nemal(a) vynechať newyorské parky. Brooklyn Bridge Park s výhľadmi na Manhattan či slávny Central Park s množstvom zelene a priestoru na relax. O Prospect parku si už počul(a)? Je to akási brooklynská verzia Central Parku. Vyskúšaš?

Manhattanhenge

Recept na zaručený zážitok: Dvakrát do roka zapadá slnko pod určitým uhlom, New Yorské ulice svojm usporiadaním vytvárajú mriežku. Slnko sa vtedy dokonalo vyrovnáva a ukazuje medzi mrakodrapmi. Výsledok? Fenomén nazvaný Manhattanhenge, ktorý môžeš pozorovať len v máji a júli.

Zmrzline v New Yorku

Čo je najlepšie na lete? No predsa nekonečné ochutnávanie osviežujúcej zmrzliny. Selwyn z lovinn-newyork.com odporúča vyskúšať Big Gay Ice Cream Shop, Ice & Vice, Morgenstern’s Finest Ice Cream alebo Van Leeuwen. Na koľko kopčekov to vidíš ty?

New York na dvoch kolesách

V lete je hriech nevyužiť množstvo cyklistických chodníkov a mestský bicyklový program k tomu. Prenajmi si dvojkolesového kamoša a prevez sa popri rieke Hudson alebo do Central Parku.

Drink v oblakoch

Máš chuť na dobrý drink, ale nie len tak hocijako? Prípadne hľadáš miesto na dokonalú cestovateľskú fotku do svojho fotoalbumu z New Yorku? Vyber sa do jedného z miestnych rooftop barov, kde ti k nápoju naservírujú aj top výhľady na okolie. Selwyn odporúča Gallow Green Rooftop Bar alebo napríklad 230 Fifth Rooftop Bar, z ktorého máš peckový výhľad na Empire State Building.

Governors Island

Ďalšou jedinečnou aktivitou prístupnou len v lete je návšteva Governors Island. Aj sem sa môžeš odviezť loďou za pár dolárov. Budeš mať pekný výhľad na Sochu slobody, alebo si môžeš urobiť napríklad piknik.

4. júl

Ak si nezažil americký 4. júl, akoby si v USA ani nebol(a). Či? Každopádne je určite zážitkom zúčastniť sa spolu s domácimi osláv a podujatí na Deň nezávislosti.

Akciové letenky

zdroj foto: unsplash.com, pixabay.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Havaj by sa mal onedlho otvoriť turistom z Japonska https://t.co/gxKUEXthCV #novinky1 hodinu dozadu
Lietanie je bezpečnejšie ako návšteva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská štúdia https://t.co/GUIwohIzAh #novinky4 hodiny dozadu
Kostarika ruší povinnosť negatívneho testu pri vstupe do krajiny https://t.co/yYk5u2Gqvm #novinky4 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 10 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky5 hodiny dozadu
Letisko Dillí začalo ponúkať testy na COVID pre všetkých cestujúcich https://t.co/Vpjed99yaw #novinky5 hodiny dozadu
Kazachstan. Very nice! Znie nová kampaň, ktorá láka turistov navštíviť Boratovu rodnú zem https://t.co/3saZLQgFlz #novinky5 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky6 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky6 hodiny dozadu
Emirates posielajú do dôchodku prvý Airbus A380. Stovka doubledeckrov naďalej ostáva vo flotile https://t.co/zasVWWo5Lh #novinky6 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore