Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo robiť v New Yorku v lete? Pozri si našich 10 tipov

Čo robiť v New Yorku v lete? Pozri si našich 10 tipov

Prvá ochutnávka USA je v prípade mnohých cestovateľov práve New York. Jedna z najobľúbenejších dialkových destinácií Slovákov ponúka nepochybne množstvo zážitkov, ktoré by ste inde hľadali márne. Ako si užiť Veľké jalbko v lete? Treba ochutnávať, nechať sa unášať vlnami a dobre pozerať.

Reklama

Plavba loďou

Prehliadka loďou je skvelá najmä v horúcich letných mesiacoch. Uži si výhľady na New York z pohodlia paluby. Plaviť sa môžeš napríklad k Soche slobody, alebo si jednoducho užiť večeru či ochutnávku vín na vlnách.

Kino v prírode

Outdoorové kino v parku Bryant Park je autentickým letným zážitkom v New Yorku. Sadni si na deku na lúke, uži si slniečko a jedinečnú atmosféru.

Hurá na pláž

Márne hľadať pláž počas výletu v New Yorku? Nie tak celkom! Nasadni na novú New York Ferry a za pár dolárov sa odvez na Long Island.

Parky, parky, parky

Za pekného počasia by si nemal(a) vynechať newyorské parky. Brooklyn Bridge Park s výhľadmi na Manhattan či slávny Central Park s množstvom zelene a priestoru na relax. O Prospect parku si už počul(a)? Je to akási brooklynská verzia Central Parku. Vyskúšaš?

Manhattanhenge

Recept na zaručený zážitok: Dvakrát do roka zapadá slnko pod určitým uhlom, New Yorské ulice svojm usporiadaním vytvárajú mriežku. Slnko sa vtedy dokonalo vyrovnáva a ukazuje medzi mrakodrapmi. Výsledok? Fenomén nazvaný Manhattanhenge, ktorý môžeš pozorovať len v máji a júli.

Zmrzka

Čo je najlepšie na lete? No predsa nekonečné ochutnávanie osviežujúcej zmrzliny. Selwyn z lovinn-newyork.com odporúča vyskúšať Big Gay Ice Cream Shop, Ice & Vice, Morgenstern’s Finest Ice Cream alebo Van Leeuwen. Na koľko kopčekov to vidíš ty?

New York na dvoch kolesách

V lete je hriech nevyužiť množstvo cyklistických chodníkov a mestský bicyklový program k tomu. Prenajmi si dvojkolesového kamoša a prevez sa popri rieke Hudson alebo do Central Parku.

Drink v oblakoch

Máš chuť na dobrý drink, ale nie len tak hocijako? Prípadne hľadáš miesto na dokonalú cestovateľskú fotku do svojho fotoalbumu z New Yorku? Vyber sa do jedného z miestnych rooftop barov, kde ti k nápoju naservírujú aj top výhľady na okolie. Selwyn odporúča Gallow Green Rooftop Bar alebo napríklad 230 Fifth Rooftop Bar, z ktorého máš peckový výhľad na Empire State Building.

Governors Island

Ďalšou jedinečnou aktivitou prístupnou len v lete je návšteva Governors Island. Aj sem sa môžeš odviezť loďou za pár dolárov. Budeš mať pekný výhľad na Sochu slobody, alebo si môžeš urobiť napríklad piknik.

4. júl

Ak si nezažil americký 4. júl, akoby si v USA ani nebol(a). Či? Každopádne je určite zážitkom zúčastniť sa spolu s domácimi osláv a podujatí na Deň nezávislosti.

Akciové letenky

zdroj foto: unsplash.com, pixabay.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky2 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky2 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky2 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore