Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

TOP atrakcie: Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné tipy na výlet)

TOP atrakcie: Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné tipy na výlet)

Domov, sladký domov. Áno presne tak, väčšinou vám prinášame články o ďalekých miestach, ktoré vám odporúčame navštíviť všetkými desiatimi, ale nesmieme zabudnúť ani na našu rodnú zem, ktorá sa pýši dych berúcimi výhľadmi, historickými pamiatkami a nádhernou prírodou. Preto by bola škoda, nevypichnúť zaujímavosti a možno tak trochu aj unikátne miesta na Slovenku. Tieto môžeš napríklad hrdo ukázať zahraničnému turistovi, prípadne na ne použiť rekreačný poukaz. Dovolenka na Slovensku je hit v roku 2020 aj koronakríze a preto sme spísali najkrajšie miesta, ktoré sa ti len tak neopozerajú.

Reklama

P.S.: Najlepšie na tom je, že stačí sadnúť do auta a za pár hodín si môžete naplno užívať najkrajšie miesta Slovenska.

Čičmany, skanzen – najkrajšie prírodné múzeum na Slovensku?

Prírodné múzeum, ktoré sa rozprestiera v doline Strážovských vrchov stojí za návštevu. Motívy, ktoré zdobia tunajšie budovy nakreslili ženy, a objavujú sa na krojoch a obrusoch.

Klin, najväčšia socha Ježiša Krista

Mohli by ste mať pocit, že sa nachádzate v Riu de Janeiro, ale opak je pravdou. Najväčšia socha Ježiša Krista sa nachádza v obci Klin. Na tomto mieste zrelaxujete ako dušu, tak aj telo, a užijete si parádny výhľad na okolie.

Tatry pozná každý, ale čo tak Slovenský raj?

Len ťažko by sme vedeli opísať krásy Slovenského raja. Svojím návštevníkom ponúka jaskyne, rokliny, kaňony a nádherné vodopády! Slová sú tu zbytočné.

Najkrajší výhľad v Slovenskom raji – Tomašovský výhľad

Nádherný skalný útvar, ktorý sa týči nad riekou Hornád, nazývajú ho aj najkrajším výhľadom v Slovenskom raji. Výstup na Tomašovský výhľad nie je extra náročný, zvládnu ho aj deti aj starší ľudia, a na konci Vás čaká sladká odmena – fantastický výhľad na okolie.

Výhodné ubytovanie na Slovensku na najbližšie týždne

Exotické kúpele Hammam, Trenčianske Teplice

Exotický interiér, vynikajúce služby a príjemný relax láka viac a viac turistov. Kedysi Hammam slúžil len pre šľachtu, dnes je sprístupnený širokej verejnosti. Ešte ste neboli? Tak to treba zmeniť!

Jaskyňa Domica – UNESCO kráska, ktorú poznáme z filmov

Vedeli ste že, krásu Domice použili aj filmári vo filme Soľ nad zlato, a to, že vďaka svojej unikátnosti bola zaradená do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO? Pýcha Gemera ponúka svojim návštevníkom dve prehliadkové trasy, dlhšia meria 1 180 m a kratšia 780 m.

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

Král pop-artu, alebo Andy Warhol! Jeho diela si môžete pozrieť v MMUAW. V múzeu sú tri stále expozície – Diela Andyho Warhola, o pôvode Andyho Warhola a street art vs. pop-art. Je to skvelý tip pre milovníkov umenia!

Spievajúca fontána a zvonkohra v Košiciach

Hlavné mesto východu ponúka plno aktivít, tentokrát sme sa ale zamerali na Spievajúcu fontánu. Často sa pri nej fotia mladomanželia, a v tieni stromoch oddychujú mladí Košičania. Vedeli ste, že Vám môžu zahrať aj na želanie? Hudba však musí byť uložená na USB kľúče.

Ochtinská aragonitová jaskyňa – UNESCO rarita

Ochtinská aragonitová jaskyňa je svetovou raritou, ktorá sa nachádza na strednom Slovensku. Cenná je vďaka aragonitovej výzdobe. Zaujímavé je, že na celom svete nájdeme len niekoľko podobných jaskýň. Nemusíme už ani dodať, že ju nájdeme aj na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Bojnický zámok – najkrajší zámok v strednej Európe?

Rozprávkové miesto, ktoré pripomína svetoznámy zámok z Disney rozprávok. Je to jeden z najnavštevovanejších miest na Slovensku a v strednej Európe. V zámku každoročne organizujú Medzinárodný festival duchov a strašidiel, kedy sa stretnú bosorky, upíri a strašidlá z celého sveta.

Kalameny – skrýty wellness raj neďaleko Ružomberka

Termálna voda s príjemnou teplotou a s menej príjemnou „vôňou“. Okolo umelého vrtu vybudovali malé jazierko a okúpať sa tu môžete zadarmo. 😉

Dražovský Kostolík z 12. storočia a turistika

Románsky kostolík v obci Dražovce očarí každého návštevníka. Sakrálna stavba bola postavená ešte v 12. storočí a stojí na kopci. Vyšliapať sa ho fakt oplatí, potom Vás čaká nádherný výhľad na Nitru a okolie.

Šútovo a kúpanie v chladnom kameňolome

Tyrkysová priezračná voda, príjemné slniečko a krásna príroda všade navôkol. Nie, nie ste v žiadnej exotickej krajine. Šútovské jazero je v podstate zatopený kameňolom, v jeho okolí sa nachádzajú bufety, reštaurácie, parkovisko a dokonca aj menšia nudistická pláž.

Slovenské Tahiti? Slnečné jazerá

Známe Slnečné jazerá, ktoré ležia len 25km od Bratislavy sú populárnou destináciou pre milovníkov kúpaní, vodných športov a slnka. A práve tu sa viete ubytovať v polynézskom štýle. Bungalovy Lobster predstavujú komfortnú a nevšednú dovolenku, ktorú si môžete užiť na Slovensku.

Spišský hrad – jeden z najväčších hradov v Strednej Európe

Ďalší skvost Slovenska, ktorý sa dostal na Zoznam kultúrnych pamiatok UNESCO. Spišský hrad je svojou rozlohou jedným z najväčších hradov v Strednej Európe. Bohužiaľ, ešte v roku 1870 túto mohutnú stavbu zničil požiar. Pokojne by sme ho však mohli volať aj najkrajší hrad na Slovensku a často sa umiestňuje v rebríčkoch, ktoré velebia Najkrajšie hrady a zámky na Slovensku.

Vyhliadková veža a k tomu Tokajské víno

Vo Vinohradníckej oblasti Tokaj môžete ochutnať jedinečné vína a tradičné jedlá, navštíviť historické pivnice, a po fajných dobrotách nevynechajte ani 12 metrov vysokú vyhliadkovú vežu. Veža v tvare suda v 2015 získala prestížnu cenu za stavbu roka!

Vysoké Tatry – najkrajšie sú na jeseň

Keď milujete Tatry, tak ich milujete v každom ročnom období. Nestrácajú na svojom šarme a veľkoleposti ani keď praskajú vo švíkoch.

Najkrajšie miesta na Slovensku

Zabudli sme na niečo? Napíšte nám do komentára!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky8 hodiny dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky8 hodiny dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky10 hodiny dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky10 hodiny dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky10 hodiny dozadu
12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy12 hodiny dozadu
Kto míňa najviac za súkromné lietadlá? Umiestnil sa Putin aj Travolta https://t.co/o4yQixxwkE #novinky12 hodiny dozadu
Testovanie na hraniciach má trvať 60 dní a týkať sa zrejme bude všetkých https://t.co/Alwufub9W8 #novinky13 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky13 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky13 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore