Nájdeš nás aj na:
zanzibar

Afrika

KLM majú rýchle lety na Zanzibar od 469€. Takto komfortne to vyzerá na palube

KLM majú rýchle lety na Zanzibar od 469€. Takto komfortne to vyzerá na palube

Holandskú leteckú spoločnosť KLM máme veľmi radi. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú naozaj príjemný zážitok z letu už aj v ekonomickej triede. KKLM začali lietať na obľúbený Zanzibar v zime 2020. S Holanďanmi sme mali tú česť letieť hneď niekoľkokrát, prinášame preto článok o tom, prečo ich odporúčame na lety do exotiky. Na záver článku pripájame aj letenky a aktuálne podmienky vstupu na Zanzibar.

Reklama

Zanzibar bude v decembri už šiestou destináciou aeroliniek KLM vo východnej Afrike. Holandská letka premáva z Európy už nejaký čas aj do metropol ako Dar Es Salaam, Entebbe, Kigali, Kilimandžáro a Nairobi.

Pohodlne, rýchlo a Dreamlinerom

Spoločnosť KLM začne 10. decembra s linkou dvakrát týždenne a použije na to svoje obľúbené lietadlá B787-9 Dreamliner. Linka bude premávať nasledovne: Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salaam – Amsterdam.

Cestou tam pôjde o priamy let a veľmi rýchle spojenie, cestujúceho z Viedne čaká kratučký prestup v Amsterdame a komfortný let priamo na Zanzibar. Cestou naspäť z dovolenky na Zanzibare si lietadlo spraví technický stop v tanzánijskom meste Dar Es Salaam a následne smeruje Do Amsterdamu a Viedne.

Ráno nasadneš vo Viedni, večer si na Zanzibare. Do Amsterdamu sú to dve hodinky letu počas ktorého prebieha na palube aj klasický palubný servis (snack a pitie). Na prestup v Amsterdame je 50 minút, čo je v prípade KLM bez problémov a určite to stihneš. Let z Amsterdamu na Zanzibar trvá zhruba 8 a pol hodiny, do exotiky dorazíš 20:25 miestneho času večer v ten istý deň.

Vo flotile KLM je celkovo 13 kusov modelu Boeing 787-9 Dreamliner. Ide o nové stroje z roku 2015 a špecializujú sa práve na dlhšie lety – sú to veľmi efektívne lietadlá z pohľadu spotreby paliva a aj preto ich holandské aerolinky pomenovali podľa názvov kvetov – vyjadruje to ich ohľaduplnosť k našej planéte. Vo flotile tak napríklad majú slnečnicu, karafiát, levandulu, tulipán a ďalšie.

Miesto na sedenie si vyberáš zadarmo a online

Je jedno, aký spôsob check-inu si vyberieš (podotýkame, že letecká spoločnosť KLM ponúka výber ľubovoľného sedadla počas check-inu). Môžeš tento krok vykonať online, k dispozícii máš aj samoobslužné pulty na letiskách alebo klasické check-in desky/okienka. Svoju podpalubnú batožinu tiež môžeš riešiť samoobslužne.

V základnej cene letenky KLM/Air France je 1x príručná batožina v rozmeroch 55x35x25 cm, ku ktorej si na palubu môžete zobrať ešte aj jednu osobnú položku navyše v maximálnych rozmeroch 40x30x15 cm, napríklad kabelku alebo tašku na notebook. Celková váha nemôže prekročiť 12 kg.

Letenka KLM z Viedne na Zanzibar zahŕňa aj podpalubnú batožinu do 23 kg, jej rozmery nemôžu prekročiť 158 cm.

Priestoru dostatok, jedlo a pitie aj cestou do Amsterdamu

Sedadlá v ekonomickej triede na letoch do európskych destinácií sú rovnako ergonomické ako na dlhých letoch. Rozdiel je v tom, že priestor pre nohy je o pár centimetrov menší (76 cm), takisto ako aj uhol, do ktorého ich dokážeš sklopiť (9 cm).

Na lete z Viedne do Amsterdamu dostaneš chutný snack a tiež občerstvenie vo forme rôznych nealkoholických (vrátane kávy a čaju) a alkoholických (pivo a víno) nápojov.

Z Amsterdamu na Zanzibar už letíš opäť o niečo komfortnejšie. Po príchode na tvoje mieste ťa určite poteší vankúš s prikrývkou a veľmi pohodlné ergonomicky tvarované sedadlá s nastaviteľnou opierkou hlavy. Obe strany opierky hlavy sa dajú ohýbať, takže si tvoja hlava môže odpočinúť, aj keď sedíš v strede alebo v uličke. Ekonomická trieda KLM poskytuje na tejto linke sedenie 3-3-3,

Ekonomická trieda KLM pre interkontinentálne lety sa vyznačuje veľmi pohodlnými sedadlami. Okrem toho, že sú ergonomické, ich komfort zvyšuje aj vankúš a deka, tie dostane každý cestujúci automaticky. Nohy majú k dispozícii priestor vo veľkosti 79 cm (štandard), sedadlá sa dajú aj sklopiť do 12,5 cm. Zábavný systém je taký istý ako v ekonomickej triede pre interkontinentálne lety.

 • štandardný priestor pre nohy (79 cm / 31 palcov)
 • sklopiteľné sedadlo o 12,5 cm
 • ergonomicky tvarované s nastaviteľnou opierkou hlavy
 • 9 – 11 palcový displej pre multimediálnu zábavu
 • bezplatný výber sedadla počas registrácie
 • samozrejmosťou je fľaša vody, hygienické utierky a sada slúchadiel

Pokiaľ cestuješ mimo Európy v ekonomickej triede KLM, môžeš sa tešiť z teplého jedla a z rôznych nápojov. Okrem hlavného jedla dostaneš aj šalát a dezert, nezostaneš hladný ani medzi týmito chodmi vďaka malým snackom. Ponúknu ti aj rôzne nápoje – alkoholické (pivo a víno) a nealkoholické (vrátane kávy a čaju). Super je, že ak si hladná(ý), môžeš kedykoľvek požiadať o snack.

Palubný zábavný systém obsahuje 200 filmov, rôzne hudobné albumy a hry, poteší aj deti kanálom špeciálne vytvoreným pre nich. Táto ponuka sa obnovuje každý mesiac. Na väčšine letov sa cestujúci môžu zabaviť cez vlastnú interaktívnu obrazovku. To, či na palube je dostupná aj WiFi, môžeš skontrolovať na tejto stránke 3 dni pred dátumom tvojho odletu.

Cestovanie na Zanzibar a vstupné podmienky

Tanzánijská vláda ešte na jar 2020 obnovila medzinárodnú leteckú osobnú prepravu, ako aj vstup občanov z tretích krajín na jej územie. Zrušila sa tiež povinná 14-dňová karanténa pre všetkých cestujúcich, prilietajúcich do Tanzánie.

Všetkým osobám prilietajúcim do krajiny odmerajú teplotu. Cestujúci budú povinní na palube lietadla vyplniť registračný formulár pre cestujúcich, ktorý odovzdajú príslušnému zdravotníckemu personálu v príletovej hale letiska. Cestujúca verejnosť je naďalej povinná dodržiavať hygienické odporúčania v podobe nosenia rúšok, pravidelného umývania a dezinfekcie rúk a dodržiavanie spoločenského odstupu na verejnosti. 

Pripájame akciové letenky KLM na Zanzibar.

Lacné letenky na Zanzibar 2020/2021

Zdroj foto: KLM.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore