Nájdeš nás aj na:

Afrika

Najkrajšie africké destinácie s Turkish Airlines od 479€!

Najkrajšie africké destinácie s Turkish Airlines od 479€!

Afrika je svetovým lákadlom, ktoré nestačí vidieť len raz. Prečo? Je na to hneď niekoľko dôvodov. Nájdeš tu jednu z najkrajších divokých prídoných scenérií, o dobrodružstvo a aktivity nie je nikdy núdza, spoznáš jedinečných a priateľských lokálnych ľudí a najhoršie je, že sa určite budeš chcieť vrátiť!

Reklama

Dobrou správou je, že máme pre teba letenky už od 479 eur. A nie sú to len tak hocijaké letenky, ale poletíš rovno s Turkish Airlines. Len pripomíname, že Turkish Airlines sú absolútna špička vo vzduchu – majú úžasný servis, perfektný zábavný systém, rozdávajú luxusné komfortné balíčky aj v ekonomickej triede, a samozrejme, žiadna iná aerolinka nemá také dobré jedlo ako Turkish Airlines + automaticky máte v cene aj 2 kusy 23kg podpalubnej batožiny

AFRIKA od 479 EUR!

✅ TOP zábavný systém ✅ výborné jedlá ✅ komfortný balíček

Keňa

Keď sa povie Afrika, mnohí si predstavia práve Keňu. Je to jedna z najlepších destinácií na pozorovanie divokého života zvierat. Nie len krásne safari, ale aj biele pláže, hory a stáročné ruiny robia z Kene ideálne miesto na dobrodružnú dovolenku. Je to krajina, kde môžeš raňajkovať so žirafami či prejsť sa Pekelnou bránou (Hell’s Gate) spolu so zebrami a gazelami.

Nairobi je hlavné mesto plné hudby, ktorú si užiješ naozaj všade. Les Karura je krásnym miestom pre romantické pikniky, prechádzky v tieni a pozorovanie zvierat.

Viedeň 1 prestup Nairobi 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 479 Rezervuj

Mombasa je pobrežné mesto, najstaršie v celej krajine. Navštív Haller Park, pláž Diani alebo si urob prehliadku mesta s fascinujúcou históriou.

Viedeň 1 prestup Mombasa 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 529 Rezervuj

Tanzánia

Kilimandžáro, najvyšší vrch Afriky a najvyššia sopka na svete, je hádam tou najkrajšou pozvánkou do Tanzánie. Úžasná biodiverzita robí z tejto africkej krajiny obrovský domov spoločný pre divoké vtáctvo, slony, šimpanzy či nosorožce. Tanzánia je okrem toho známa aj nádhernými plážami s desiatkami palmových stromov a gigantických baobabov.

Viedeň 1 prestup Dar Es Sallam 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 519 Rezervuj

Rwanda

Majestátne hory v sopečnom národnom parku Virunga, posledné horské gorily na svete, jedny z najlepších pláži v Afrike a horské dažďové pralesy. Rwanda, krajina v minulosti zasiahnutá krvavou genocídou, je dnes jedna z najkrajších a najbezpečnejších v Afrike. Kigali, hlavné mesto, je označované za najčistejšie mesto v Afrike a jedno z najčistejších miest na svete vôbec. Stretneš tu priateľských domácich, zabavíš sa v nekonečných baroch a ochutnáš skvelú miestnu kuchyňu.

Viedeň 1 prestup Kigali 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 529 Rezervuj

Uganda

Malá krajina s mnohými možnosťami. Po nemilej minulosti sa turizmus do perly Afriky, ako Ugandu nazývajú, opäť vracia. Od veľmi priateľských miestnych, cez nekonečne zelenú džungľu až po množstvo nádherných jazier a vodopádov – Uganda sa určite zaradí medzi tvoje nezabudnuteľné zážitky.

Viedeň 1 prestup Entebbe 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 529 Rezervuj

Etiópia

O Etiópii sa hovorí, že je iná ako ktorákoľvek krajina na Zemi. Vydaj sa na najnižšie položené miesto na africkom kontinente, Danakilskú preliačinu. História a kultúrna identita je tu tiež unikátna, keďže sa Etiópia ako jediná z afrických krajín vyhla európskej kolonizácii. Krásnym zážitkom je i pozorovanie vtákov.

Viedeň 1 prestup Adis Abeba 1 prestup Viedeň
Istanbul Istanbul
od 539 Rezervuj

Turkish Airlines prevádzkujú moderné lietadlá s výborným zábavným systémom na dlhých aj krátkych letoch. Jedlo na palube je výnimočné a prispieva k celkového zážitku – preto Turci podávajú na palubách svojich lietadiel ozajstné „šmaky.“

Na dlhých letoch dokonca dostanete komfortný kozmetický balíček (amenity kit). Je to štandard veľkých leteckých spoločností s dlhými letmi, rozdiel je však ten, že balíky od Turkishu sa dajú porovnať s produktom, ktoré iné aerolinky rozdávajú iba klientom v obchodnej triede.

A čo sa stane, ak v Istanbule zmeškáte let, prípadne máte veľmi dlhý prestup? Letecká spoločnosť vám ponúkne hotel úplne zadarmo, pri dlhých prestupoch ponúkne prehliadku Istanbulu na vlastné náklady. Sú to detaily, detaily, za ktoré však neplatíte, pretože tieto letenky sú výrazne lacnejšie ako pri iných aerolinkách. A prečo nemať niečo navyše, keď to stojí menej peňazí?

Ako vyzerá let s Turkish Airlines

Čo sa týka cestovania v ekonomickej triede, Turkish Airlines môže konkurovať len veľmi málo leteckých spoločností. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, čo všetko vás čaká cestou na Cancún so spoločnosťou Turkish Airlines.

Priestoru na nohy máte skutočne veľa, lakťové opierky sú komfortné a aj s výškou 190 cm sedíte s rovnakým komfortom, ako ľudia nižšieho vzrastu.
Samozrejmosťou je polohovanie sedadla, viete ho sklopiť dozadu o 15 centimetrov a pracovať viete aj s opierkou hlavy, ktorá je zľava i sprava polohovateľná. A ešte ten priestor pre nohy – 78 centimetrov dostanete v rámci európskych letov len málokde – ak sa bavíme o bežnej ekonomickej triede.

Ekonomická trieda cestou do Istanbulu:

V ekonomickej triede dostanete klasický príbor, a namiesto malého snacku (tak ako to býva zvykom pri krátkych letoch v rámci Európy) dostanete plnohodnotné menu – obsahujúce dve menšie jedlá, dezert, vodu a akýkoľvek alkoholický (pivo, víno) alebo nealkoholický nápoj z ponuky.

Ekonomická trieda cestou z Istanbulu do Centrálnej Ameriky:

Pri dlhom lete si môžete vyberať z viacerých jedál a vzhľadom k dĺžke letu dostanete aj viackrát jedlo. My sme cestovali vyše 13 hodín, preto sme dostali dve hlavné jedlá, niekoľko snackov a neobmedzené množstvo nápojov (alkoholické a nealkoholické).
Multimediálny svet, s ktorým by ste pokojne mohli letieť aj týždeň v jednom kuse a neomrzel by vás. Ak ste milovníkom filmov, vyberáte z desiatok najnovších, najobľúbenejších a samozrejme aj podľa žánrov. Pri dlhých letoch dostanete k dispozícii aj lepšie slúchadlá, pohodlný vankúš a deku na zohriatie.
Kozmetický balíček obsahuje zubnú kefku, zubnú pastu, štuplíky do uší a klapky na oči pre komfortnejši spánok, balzam na pery, cool ponožky a papučky s logom Turkish Airlines.

Mnohí o tom nevedia, že ak majú dlhý prestup v Istanbule a hrozí, že by mali tráviť noc na letisku – majú nárok na hotel zdarma. Treba splniť určité podmienky, ale až také ťažké to nie je – na získanie nároku na hotel, transfer a jedlo zdarma je potrebné v prípade tejto leteckej spoločnosti mať náväzné lety v jednej letenke, medzi letmi nesmie byť skorší odlet do konečnej destinácie a musí byť dodržaná minimálna dĺžka prestupu (v ekonomickej triede viac ako 10 hodín, v biznis triede 7 hodín).

Ďalšia skvelá vec, o ktorej mnohí nevedia je, že istanbulské letisko ponúka pri dlhšom prestupe aj bezplatnú prehliadku mesta. Hippodrome Square, Blue Mosque či Topkapi Palace. To všetko máte možnosť vidieť v Istanbule, ak máte na letisku Ataturk Airport medzi letmi minimálne šesť hodín čas. Po príchode do haly pre medzinárodné prílety takisto vyhľadajte tzv. „Hotel Desk“, ktorý sa nachádza hneď vedľa kaviarne Starbucks. Tam sa môžete zaregistrovať na jednu z piatich denných prehliadok.
Mnohí o tom nevedia, že ak majú dlhý prestup v Istanbule a hrozí, že by mali tráviť noc na letisku – majú nárok na hotel zdarma. Treba splniť určité podmienky, ale až také ťažké to nie je – na získanie nároku na hotel, transfer a jedlo zdarma je potrebné v prípade tejto leteckej spoločnosti mať náväzné lety v jednej letenke, medzi letmi nesmie byť skorší odlet do konečnej destinácie a musí byť dodržaná minimálna dĺžka prestupu (v ekonomickej triede viac ako 10 hodín, v biznis triede 7 hodín).

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

USA od 6. decembra sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test nie starší ako 24 hodín https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky1 hodinu dozadu
Hľadáme najlepšie letenky na Zanzibar: víťazia Emirates aj Qatar Airways https://t.co/OhyyF5i2ZN #letenky1 hodinu dozadu
Česká republika: ľudia prichádzajúci inviduálnou dopravou nemusia vypĺňať príjazdový formulár https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky2 hodiny dozadu
Turistické chodníky v Tatrách sú síce zavreté, tieto túry však môžeš absolvovať aj v zime https://t.co/LtWejkmUeO #dovolenky2 hodiny dozadu
10 TOP noviniek, ktoré môžeš zažiť v Dubaji https://t.co/4WEHPJI2Kg #letenky2 hodiny dozadu
MEGA: Letenky Emirates do exotických destinácií na túto zimu už od 459€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň na Maldivách v TOP sezóne s letenkami, all inclusive a 4*hotelom za 2013€! https://t.co/o41foqTwP2 #dovolenky4 hodiny dozadu
Emiráty oslavujú 50 rokov: 2. decembra je vstup na EXPO2020 zdarma pre všetkých! https://t.co/9IoiJA4fQm #tipy22 hodín dozadu
Emiráty chcú dekriminalizovať predmanželský pohlavný styk a pitie alkoholu https://t.co/siPmkZHpVt #novinky1 deň dozadu
Írsko mení pravidlá: od 3. decembra žiada od každého cestujúceho negatívny test https://t.co/jcZD2MbKkc1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore