Nájdeš nás aj na:

2v1 cestovanie

Tahiti a Kalifornia v top sezóne spolu od 1049€! Leť za bezkonkurenčnú cenu exkluzívne cez Pelikán

Tahiti a Kalifornia v top sezóne spolu od 1049€! Leť za bezkonkurenčnú cenu exkluzívne cez Pelikán

Som nesmierne rád, že multicity ponuky sú späť. Tentokrát je to spojenie slnečnej Kalifornie s exotickým tichomorským súostrovím Tahiti. Tento raj môžeš skombinovať s návštevou San Francisca alebo Los Angeles. Ktoré to bude?

Reklama

Takže máš dve možnosti, jednu lepšiu ako druhú:

1. Trasa Viedeň – Kodaň – San Francisco – Papeete – San Francisco – Kodaň – Viedeň stojí dokopy 1049€, to je super cena. Do San Francisca letíš s aerolinkami SAS (23 kg batožina v cene) a na Tahiti pokračuješ na palube French Bee (batožinu je potrebné dokúpiť si).

2. Trasa Viedeň – Kodaň – Los Angeles – Papeete – Los Angeles – Kodaň – Viedeň ťa teraz s Pelikánom vyjde na neuveriteľných 1 099€. Do Los Angeles poletíš s obľúbenými aerolinkami škandinávskymi aerolinkami SAS a cestu na Tahiti zabezpečuje náš miláčik Air France. V prípade Kalifornie už máš takisto v cene aj podpalubnú batožinu, na Tahiti si ju v prípade potreby ešte budeš musieť dokúpiť k letenke.

Tahiti a Kalifornia s Pelikánom

 • Odkiaľ? Z letiska Viedeň
 • S kým? Letecké spoločnosti SAS, Air France, French Bee
 • Kedy? December 2023 – Marec 2024 (top sezóna na Tahiti)
 • Čo je v cene? Spiatočné letenky, príručná batožina, 23 kg podpalubná batožina je na trase Viedeň – Kodaň – Los Angeles/San Francisco – Kodaň – Viedeň
 • K absolvovaniu celej cesty je potrebné zakúpiť obidve spiatočné letenky, teda Viedeň – Los Angeles + Los Angeles – Papeete, spolu za 1099 eur

Tahiti + Kalifornia s Pelikánom

Prečo cestou navštíviť Los Angeles či San Francisco?

Odlet je z Viedne, odkiaľ poletíš do Kodane. Z Kodane sa dostaneš do cool Los Angeles, kde stráviš ľubovoľný počet dní – podľa kalendára, vyber si ty, koľko ti vyhovuje. Čo tam môžeš zažiť? Druhé najväčšie mesto Ameriky je pre mnohých „once in a lifetime“ skúsenosťou. Moderné centrum, mrakodrapy, legendárne Beverly Hills aj kilometre pláží.

No a čo podniknúť v San Franciscu? Prevez sa električkou strmými uličkami, zasurfuj si s miestnymi na najpríťažlivejších plážach Kalifornie, preplav sa do najznámejšej väznice na svete – Alcatrazu, alebo si len tak vychutnávaj príjemný vánok Tichého oceánu a sleduj z diaľky jeden z najkrajších mostov na svete – výhľad na most Golden Gate. Vedel(a) si, že výhľad z námestia Alamo patrí medzi 10 najkrajších panorám sveta?

V cene letenky v ekonomickej triede SAS máš okrem 23 kg podpalubnej batožiny aj jedlo a pitie a multimediálny zábavný systém s množstvom filmov, hudbou či hrami. Deti sa zabavia pri rozprávkach. Za poplatok aerolinky na palube poskytujú aj WIFI pripojenie.

Pripájame tiež naše tipy na aktivity v Los Angeles:

Keď si užijes L.A. do sýtosti, presunieš sa na Tahiti, konkrétne Papeete. Tu ťa čaká ľubovoľný počet dní, no a samozrejme viac ako dosť zážitkov. Tahiti sú tropickým rajom s unikátnymi čiernymi plážami a drevenými domčekmi. Aktívna dovolenka začína potápaním v krásnom prostredí a pokračuje turistikou v objatí hôr.

Ako sa lieta s Air France do exotiky?

Priestor v ekonomickej triede Air France na diaľkové lety oproti minulosti narástol. Napríklad medzi opierkami rúk oproti o desiatky centimetrov. Sedadlá s ergonomickou výplňou možno sklopiť do 188° uhla. Priestor na nohy je tiež dostatočne veľký, presne 79 cm. Okrem toho, stolíky sa tiež zamenia za väčšie, a nemôžeme zabudnúť ani na moderné dotykové obrazovky (29,8 cm) multimediálneho zábavného systému Air France.

Vizuál sa zmenil vďaka novým tmavomodrým poťahom (so symbolom Air France, samozrejme) sedadiel a opierok hláv. Tento zdržanlivý odtieň vytvára krásny kontrast so žiarivými a farebnými dekami. Motívy spacích masiek inšpirované jednotlivými destináciami určite potešia zberateľov.

Je veľmi dôležité, že môžeš používať aj svoje elektronické zariadenia počas celého letu vďaka USB-portom a elektrickým zásuvkám. Zasurfuješ si aj na internete, prístup na Wi-Fi pribúda postupne do každého lietadla Air France.

Každý cestujúci na privítanie dostane malý uteráčik podľa japonskej tradície, ktorý sa volá oshibori. Pozornosť príde ale aj v tekutej forme – šampanské. Jedlo na palube Air France je známe svojou kvalitou, cestujúci na letoch dlhších ako 8 hodín a 30 minút dostanú špeciálne gurmánske menu. Nezabúda sa ani na raňajky, tie sa podávajú pod názvom „Bon Appétit“ na letoch medzi 8,5 hodín a 10,5 hodín (na týchto dostanú cestujúci aj francúzske sladkosti na privítanie).


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.9/5 - (9 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore