Nájdeš nás aj na:

2v1 cestovanie

Surferský raj Perth v sezóne s Turkish Airlines za 899€! TOP servis a 30kg batožina v cene

Surferský raj Perth v sezóne s Turkish Airlines za 899€! TOP servis a 30kg batožina v cene

Ak máš Austráliu na svojom bucket liste, potom sa ti táto ponuka určite zapáči. Vypelikánovali sme perfektné letenky Turkish Airlines, ktoré ťa z Viedne cez Istanbul vezmú do ďalekej Austrálie. To znamená, že letíš so špičkovým palubným servisom, veľkou batožinou a v hlavnej sezóne. A ak chceš, cestou tam si môžeš za doplatok 30 eur spraviť 2-dňovú zastávku v Kuala Lumpur. Obidve ponuky nájdeš nižšie v texte.

Reklama

Super letenky do Austrálie (Perth alebo Perth + Kuala Lumpur)

 • Odkiaľ? Odlet z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Turkish Airlines (TOP servis) + Batik Air (indonézske aerolinky)
 • Kedy? január – marec 2024
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina a 30kg podpalubná batožina

Prečo si vybrať Turkish Airlines?

Turkish Airlines ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort a zaujímavý servis. Sedadlá cestujúcich figurujú s 6-palcovým (15 cm) sklonom, opierkou hlavy a nôh, šírkou viac ako 19 palcov a pevným 31 cm (79 cm) priestorom pre nohy. Ten je doplnený 12-palcovým multimediálnym displejom nabitým hodinami filmov, hudby a TV a nabíjacím zariadením pre elektronické zariadenia na každom sedadle.

Turkish Airlines sú pre mnohých cestovateľov najlepšími aerolinkami na krátke i dlhé vzdialenosti. Kvalitu ich ekonomickej triedy najnovšie ocenili aj v prestížnej ankete World Travel Awards. Turecké aerolínie získali prvenstvo aj v roku 2020 a porazili tak veľmi silnú konkurenciu v európskom leteckom priemysle. Medzi nominovanými v ekonomickej triede boli okrem iného aj spoločnosti Air France, British Airways, Lufthansa a KLM.

A takto to vyzerá na lete malajzijských aeroliniek Malindo:

Perth si užiješ so surfom v ruke

Perth je celoročne slnečné mesto. Leto začína v decembri, trvá do februára a je veľmi horúce. Zima prebieha od júna do augusta a je mierna. V cestopisoch sa dočítaš, že podnebie je tu subtropické a veľmi príjemné počas celého roka. Perth sa inak nachádza na juhozápade Austálie a medzi najbližším veľkomestom na západe a Perthom je veľká vzdialenosť – 2800 kilometrov!

Perth je považovaný za mekku surferov západnej Austrálie. O surfovaní tu hovoria úplne všetci. Veľmi obľúbeným športom medzi miestnymi je aj splavovanie rieky Margaret na kanoe a nezabudnuteľným výletom pre teba môže byť aj návšteva ostrova Rottnest Island, kde sa môžeš potápať v krištáľovo čistej vode alebo len tak ležať na pláži na opačnej polovici zemegule.

Alebo sa vyber pozrieť ružové jazierko Hillier. Tento prírodný úkaz nájdeš v Západnej Austrálii a vyznačuje sa svojou svetloružovou farbou, slanosťou a tiež tým, že od oceánu je oddelený len pásom piesku zmiešaného so soľou. Prečo má jazero ružovú farbu zatiaľ nie je objasnené – ružovou zostáva aj keď ju preleješ do nádoby!

Výhľad z Kings Parku musíš vidieť. Predstav si jeden z najväčších parkov na svete. Park taký obrovský, že z neho vidíš panorámu celej metropoly. Presne takým miestom je Kings Park a okrem toho že je to park, je to aj botanická záhrada. Slúži ako pamiatka na austrálskych vojakov, ktorí prišli o svoje životy počas vojny.

Krysí ostrov Rottnest Island. Tento ostrov v Austrálii nemá konkurenciu. Platia tu prísne predpisy ochrany životného prostredia – presúvať sa tu môžeš len pešo, na bicykli alebo miestnymi autobusmi. Všetky jazerá sú tu 4x slanšie ako more z oceánu. Ak miluješ zvieratká, na tomto ostrove žije unikátny tvor prezývaný ako quokka, a ide o malého rozkošného klokana!

Oblasť Margaret River sa nachádza južne od Perthu a vyrába sa tu svetoznáme víno odrody Cabernet a Chardonnay. Prečo práve víno z Perthu? Sú tu skvelé podmienky na pestovanie hrozna – vinice majú po celý rok dostatok svetla a sú v tejto oblasti chladené čerstvým vetrom z Indického oceánu. Neochutnať víno z Perthu by bol hriech!

Prečo si užiť cestou aj Kuala Lumpur?

Kuala Lumpur. Najväčšie mesto Malajzie je miestom, kde môžete zažiť malajskú, indickú, ale aj čínsku kultúru. Kuala Lumpur je moderným, rozvíjajúcim sa mestom, ktoré sa čoraz viac začína podobať západným metropolám – kombinuje sa tu luxus Západu okorenený ázijskými vôňami a európskym životným štýlom. Kuala Lumpur je skrátka jedno z najmodernejších miest JV Ázie. Plné mrakodrapov, skvelého street-foodu a ešte lepších zážitkov. 


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore