Nájdeš nás aj na:

2v1 cestovanie

Viedeň – Perth – Kuala Lumpur – Viedeň za 1129€ s Turkish Airlines (TOP servis, veľká batožina, hlavná sezóna)

Viedeň – Perth – Kuala Lumpur – Viedeň za 1129€ s Turkish Airlines (TOP servis, veľká batožina, hlavná sezóna)

Ak máš Austráliu na svojom bucket liste, potom sa ti táto ponuka určite zapáči. Vypelikánovali sme perfektné letenky Turkish Airlines, ktoré ťa z Viedne cez Istanbul vezmú do ďalekej Austrálie a cestou naspäť sa môžeš tešiť na týždeň v Juhovýchodnej Ázii. Súčasťou letenky je totiž 7-dňová zastávka v Kuala Lumpur, odkiaľ môžeš super lacno lietať do ďalších zaujímavých a exotických destinácií.

Reklama

Lacné Multicity letenky do Austrálie (Perth + Kuala Lumpur)

 • Odkiaľ? Odlet z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Turkish Airlines (TOP servis) + Malindo (cool malajzijské aerolinky lietajúce Boeingmi 737 s multimediálnou zábavou a batožinou v cene)
 • Kedy? január – marec 2023
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina a 30kg podpalubná batožina
 • ZĽAVOVÝ KÓD: Stiahni si našu Pelipecky appku a my ti za odmenu dáme k tejto letenke 10€ zľavu, stačí napísať v objednávke: PECKYAPPKA (ale pozor, funguje to len v appke)

Prečo si vybrať Turkish Airlines?

Turkish Airlines ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort a zaujímavý servis. Sedadlá cestujúcich figurujú s 6-palcovým (15 cm) sklonom, opierkou hlavy a nôh, šírkou viac ako 19 palcov a pevným 31 cm (79 cm) priestorom pre nohy. Ten je doplnený 12-palcovým multimediálnym displejom nabitým hodinami filmov, hudby a TV a nabíjacím zariadením pre elektronické zariadenia na každom sedadle.

Turkish Airlines sú pre mnohých cestovateľov najlepšími aerolinkami na krátke i dlhé vzdialenosti. Kvalitu ich ekonomickej triedy najnovšie ocenili aj v prestížnej ankete World Travel Awards. Turecké aerolínie získali prvenstvo aj v roku 2020 a porazili tak veľmi silnú konkurenciu v európskom leteckom priemysle. Medzi nominovanými v ekonomickej triede boli okrem iného aj spoločnosti Air France, British Airways, Lufthansa a KLM.

A takto to vyzerá na lete malajzijských aeroliniek Malindo:

Perth si užiješ so surfom v ruke

Perth je celoročne slnečné mesto. Leto začína v decembri, trvá do februára a je veľmi horúce. Zima prebieha od júna do augusta a je mierna. V cestopisoch sa dočítaš, že podnebie je tu subtropické a veľmi príjemné počas celého roka. Perth sa inak nachádza na juhozápade Austálie a medzi najbližším veľkomestom na západe a Perthom je veľká vzdialenosť – 2800 kilometrov!

Perth je považovaný za mekku surferov západnej Austrálie. O surfovaní tu hovoria úplne všetci. Veľmi obľúbeným športom medzi miestnymi je aj splavovanie rieky Margaret na kanoe a nezabudnuteľným výletom pre teba môže byť aj návšteva ostrova Rottnest Island, kde sa môžeš potápať v krištáľovo čistej vode alebo len tak ležať na pláži na opačnej polovici zemegule.

Alebo sa vyber pozrieť ružové jazierko Hillier. Tento prírodný úkaz nájdeš v Západnej Austrálii a vyznačuje sa svojou svetloružovou farbou, slanosťou a tiež tým, že od oceánu je oddelený len pásom piesku zmiešaného so soľou. Prečo má jazero ružovú farbu zatiaľ nie je objasnené – ružovou zostáva aj keď ju preleješ do nádoby!

Výhľad z Kings Parku musíš vidieť. Predstav si jeden z najväčších parkov na svete. Park taký obrovský, že z neho vidíš panorámu celej metropoly. Presne takým miestom je Kings Park a okrem toho že je to park, je to aj botanická záhrada. Slúži ako pamiatka na austrálskych vojakov, ktorí prišli o svoje životy počas vojny.

Krysí ostrov Rottnest Island. Tento ostrov v Austrálii nemá konkurenciu. Platia tu prísne predpisy ochrany životného prostredia – presúvať sa tu môžeš len pešo, na bicykli alebo miestnymi autobusmi. Všetky jazerá sú tu 4x slanšie ako more z oceánu. Ak miluješ zvieratká, na tomto ostrove žije unikátny tvor prezývaný ako quokka, a ide o malého rozkošného klokana!

Oblasť Margaret River sa nachádza južne od Perthu a vyrába sa tu svetoznáme víno odrody Cabernet a Chardonnay. Prečo práve víno z Perthu? Sú tu skvelé podmienky na pestovanie hrozna – vinice majú po celý rok dostatok svetla a sú v tejto oblasti chladené čerstvým vetrom z Indického oceánu. Neochutnať víno z Perthu by bol hriech!

Prečo si užiť cestou aj Kuala Lumpur?

Kuala Lumpur. Najväčšie mesto Malajzie je miestom, kde môžete zažiť malajskú, indickú, ale aj čínsku kultúru. A ak chcete precestovať Juhovýchodnú Áziu, tak práve sem smeruje jedno z najlepších leteckých spojení z Európy. Kuala Lumpur je moderným, rozvíjajúcim sa mestom, ktoré sa čoraz viac začína podobať západným metropolám – kombinuje sa tu luxus Západu okorenený ázijskými vôňami a európskym životným štýlom.

Kuala Lumpur je jedno z najmodernejších miest JV Ázie. Plné mrakodrapov, skvelého street-foodu a ešte lepších zážitkov. A je výborným východiskovým bodom na cestovanie po Juhovýchodnej Ázii. Odtiaľto môžeš letieť do Thajska, Vietnamu, Laosu, Kambodže a mnohých ďalších letovísk za pár eur.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore