Nájdeš nás aj na:

Letenky

Novinka z Viedne. Ako sa lieta do Seville na krídlach Austrian Airlines? 

Slnko počas celého roka, pomarančovníky a palmy na každom kroku, vynikajúca gastronómia, unikátna kultúra a história. To je španielska Sevilla, štvrté najväčšie mesto Španielska, do ktorého počas tejto zimnej sezóny začali lietať rakúske aerolinky Austrian Airlines. Priamy let z Viedne sme sa vybrali otestovať aj my. 

Reklama

Sevilla sa právom nazýva perlou španielskej Andalúzie – nájdete tu fúziu kultúr, ktorá ju robí výnimočnou. Je to tiež vynikajúci celoročný citybreak, ktorý láka na svoju unikátnu atmosféru, históriu, ale aj príjemné počasie počas celého roka. Aj počas novembra, kedy sme sa do nej vybrali my, vás môžu príjemne prekvapiť teploty atakujúce 20°Celzia. 

Linka do Sevilly je čerstvou novinkou v letovom poriadku, kam začali v tomto roku lietať aerolinky Austrian Airlines. Okrem samotnej Sevilly sme sa však rozhodli otestovať zážitky ešte pred príchodom do destinácie. Urobiť tak môžete aj vy, keďže letenky do Seville s Austrianom momentálne začínajú na cenovke od 119 eur. Ako sa teda na juh Španielska lieta s rakúskym dopravcom? 

Akciové letenky do Seville Austrian Airlines

Ešte pred odletom…

Čo tak začať zážitok z cesty ešte na letisku? Konkrétne v letiskovom salóniku Austrian Business Lounge. Ešte pred odletom si tak oddýchnete, dobre sa najete a doplníte potrebné tekutiny. V letiskovom salóniku na vás čakajú alkoholické aj nealkoholické nápoje, čaje aj káva. 

Vybrať si viete aj z bohatej ponuky občerstvenia – od snackov až po plnohodnotné teplé jedlá. Letíte ráno? Vyberte si z raňajkovej ponuky. Obed? Večera? Austrian Business Lounge vás rozhodne nenechá hladných. 

Vstup do loungu je bezplatný pre cestovateľov v biznis triede, vychutnať si ho však môžete aj pri cestách v economy – cena vstupu je 44€ na osobu a môžete si ho zakúpiť aj online na webe Austrian Airlines prípadne priamo na mieste.  

Prečo letieť s Austrian Airlines? 

V cene letenky v ekonomickej triede Austrian Airlines nechýba snack a pitie a v cene sú tiež zahrnuté aj 2 príručné batožiny (spolu do 10kg). Už v ekonomickej triede ide v prípade rakúskych aeroliniek a letov v rámci Európy o výborné služby na palube. 

A čo rozhodne poteší? Melangerie – alebo aj chutné občerstvenie na krátkych a stredných letoch v rámci Európy. Pochutnáte si tak priamo na palube na kvalitných, udržateľne vyrábaných rakúskych špecialitách. Na výber tak po novom nie sú len sendviče a koláče, ale napríklad aj slávny viedenský schnitzel. 

Možno si vybrať z jedálneho lístka a zaplatiť priamo palubnému personálu platobnou kartou (VISA, MasterCard, Diners, AMEX aj Apple Pay). Tak ako v dobrej viedenskej reštaurácii či kaviarni. Objednať si možno aj dopredu, a to priamo na webovej stránke Austrian Airlines

Komfort, ktorý poteší

Rýchle lety z Viedne po Európe ale neznamenajú, že na vás čaká menej komfortu. Austrian Airlines majú výborný palubný servis aj na krátkych letoch.

Ergonomické sedadlá s unikátnou relaxačnou funkciou zaisťujú väčšie pohodlie aj na európskych letoch. Tesne pred odletom si možno online zarezervovať aj preferované miesto v lietadle. Austrian Airlines lietajú do mnohých európskych destinácií novými Airbusmi A320-A321.

Wi-Fi pripojenie na letoch aj v rámci Európy

Bezdrôtový internet v lietadle nie je samozrejmosť. Letecká skupina Lufthansa Group si však už dávnejšie povedala, že to ide zmeniť a v spolupráci s operátorom Telekom ponúka na vybraných európskych letoch vysokorýchlostné pripojenie na internet.

Využiť ju môžu aj zákazníci Austrian Airlines. Napríklad za sumu 5 eur možno surfovať počas celého letu. Navyše momentálne vás čaká na letoch Austrian bezplatných 30 minút určených na posielanie správ. 


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Prvý raz letela lietadlom až v 19tich, od tej doby si ho zamilovala. Krajinu podľa nej spoznáš podľa gastronómie a toho, ako ti naservírujú dezert. Za hranicami ju najčastejšie nájdete sedieť v lokálnej kaviarni so šálkou kávy a domácim zákuskom. Vyrástla v rodine dejepisárov, povinnou zastávkou každej jej cesty sú preto historické pamiatky a múzea. Myslela si, že preferuje more, nedávno sa však zamilovala do hôr, a to rovno do našich domácich.

Hore