Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Turkish Airlines majú najlepšiu ekonomickú triedu v Európe (WorldTravelAwards)

Turkish Airlines majú najlepšiu ekonomickú triedu v Európe (WorldTravelAwards)

Turkish Airlines sú pre mnohých cestovateľov najlepšími aerolinkami na krátke i dlhé vzdialenosti. Kvalitu ich ekonomickej triedy najnovšie ocenili aj v prestížnej ankete World Travel Awards. Turecké aerolínie získali prvenstvo aj v roku 2020 a porazili tak veľmi silnú konkurenciu v európskom leteckom priemysle. Medzi nominovanými v ekonomickej triede boli okrem iného aj spoločnosti Air France, British Airways, Lufthansa a KLM.

Reklama

Turkish Airlines sa najnovšie môžu pýšiť ocenením Europe’s Leading Airline – Economy Class 2020.

Anketa World Travel Awards prebieha od roku 1993 a je považovaná za jednu z najuznávanejších inštitúcií v cestovnom ruchu.

Turkish Airlines ponúkajú aj v ekonomickej triede neobyčajný komfort a zaujímavý servis. Sedadlá cestujúcich figurujú s 6-palcovým (15 cm) sklonom, opierkou hlavy a nôh, šírkou viac ako 19 palcov a pevným 31 cm (79 cm) priestorom pre nohy. Ten je doplnený 12-palcovým multimediálnym displejom nabitým hodinami filmov, hudby a TV a nabíjacím zariadením pre elektronické zariadenia na každom sedadle.

Medzi najlepšími v Európe už nejaký ten piatok

Nie je to prvýkrát, čo si Turecké aerolinky uchmatli ocenenie na takomto prestížnom podujatí. V minulých rokoch získali Turci hlavnú cenu v niekoľkých kategóriách, medzi ktoré patrí:

 • Najvýznamnejší svetový web leteckých spoločností 2019
 • Najvýznamnejšia letecká spoločnosť v Európe v roku 2019
 • Najvýznamnejšia letecká spoločnosť v Európe v roku 2017
 • Vedúca európska letecká spoločnosť – Business Class 2010
 • Tento týždeň získala spoločnosť Turkish Airlines od asociácie Airline Passenger Experience (APEX) hodnotenie päťhviezdičkovej globálnej leteckej spoločnosti, čo ďalej upevňuje jej pozíciu popredného medzinárodného dopravcu

Turkish Airlines sú naďalej najrušnejším európskym dopravcom

Napriek pretrvávajúcej pandémii a aktuálnemu znižovaniu počtu leteckých spojení lietajú Turkish Airlines vo väčšej frekvencii a tiež do viac destinácií ako ktorýkoľvek iný dopravca v Európe.

Eurocontrol vo svojej najnovšej aktualizácii uvádza, že turecká spoločnosť uskutočnila v 50. týždni tohto roku až 550 letov. Na druhom mieste je Ryanair s 338 letmi a napokon KLM s 299 letmi za týždeň.

Krajiny patriace do EUROCONTROL zóny (zdroj: Wikipédia):

Turecké aerolínie obnovili medzinárodné spojenie z Istanbulu od 10. júna. Od 18. júna pridali priame lety zo 16 miest v šiestich európskych štátoch do 14 tureckých miest, aerolinky sa následne vrátili aj do Viedne, kam lietajú dennodenne na krídlach obľúbeného Dreamlinera.

Pred koronakrízou mali Turkish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách. Všetky komerčné lety dopravcu boli pozastavené od polnoci 4. apríla. Medzinárodné lety boli zastavené ešte skôr, 28. marca.

Akciové letenky Turkish Airlines

Zdroj: SimpleFlying.com

Zdroj foto: turkishairlines.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore