Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Najvyššia hora Japonska a ikonický symbol krajiny bude toto leto nedostupný pre návštevníkov. Sopečný vrchol s výškou 3 776 m.n.m. tak uzavrú prvýkrát po šesťdesiatich rokoch. Pandémia ochorenia COVID-19 totiž spôsobila špeciálne obmedzenia, ktoré sa dotknú aj výstupov na horu.

Reklama

Japonská prefektúra Shizuoka je zodpovedná za tri zo štyroch hlavných trás na vrchol sopečnej hory Fuji a tento týždeň oznámila, že cesty zostanú zatvorené aj počas letného obdobia, teda hlavnej sezóny.

Krajina, ktorá mala tento rok hostiť letnú olympiádu tak pokračuje vo svojom úsilí udržať prípady koronavírusu na čo najnižších číslach. Hora Fuji je totiž jednou z atrakcii, ktoré každoročne priláka desiatky tisíc turistov zo zahraničia. Japonci dúfajú, že ak sa im podarí znížiť počet prichádzajúcich turistov v lete, podarí sa im lepšie zvládnuť aktuálnu situáciu.

Problémom nie sú samotné turistické chodníky, ale najmä vysokohorské chaty, ktoré sú súčasťou výstupu, píše Lonely Planet. Návštevníci totiž prespávajú v chatách, ktoré sú v hlavnej sezóne preplnené a ich majitelia nevedia zabezpečiť dostatočný sociálny dištanc ubytovaných.

Sopečná hora Fuji patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Minulý rok v lete prilákala viac ako 200 000 návštevníkov. Počet prípadov Japonska je stále nízky v porovnaní s niektorými krajinami v Európe – krajina zaznamenala celkovo 16 285 prípadov.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky5 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky9 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy11 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU11 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy12 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I13 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky13 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky14 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore