Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Najvyššia hora Japonska a ikonický symbol krajiny bude toto leto nedostupný pre návštevníkov. Sopečný vrchol s výškou 3 776 m.n.m. tak uzavrú prvýkrát po šesťdesiatich rokoch. Pandémia ochorenia COVID-19 totiž spôsobila špeciálne obmedzenia, ktoré sa dotknú aj výstupov na horu.

Reklama

Japonská prefektúra Shizuoka je zodpovedná za tri zo štyroch hlavných trás na vrchol sopečnej hory Fuji a tento týždeň oznámila, že cesty zostanú zatvorené aj počas letného obdobia, teda hlavnej sezóny.

Krajina, ktorá mala tento rok hostiť letnú olympiádu tak pokračuje vo svojom úsilí udržať prípady koronavírusu na čo najnižších číslach. Hora Fuji je totiž jednou z atrakcii, ktoré každoročne priláka desiatky tisíc turistov zo zahraničia. Japonci dúfajú, že ak sa im podarí znížiť počet prichádzajúcich turistov v lete, podarí sa im lepšie zvládnuť aktuálnu situáciu.

Problémom nie sú samotné turistické chodníky, ale najmä vysokohorské chaty, ktoré sú súčasťou výstupu, píše Lonely Planet. Návštevníci totiž prespávajú v chatách, ktoré sú v hlavnej sezóne preplnené a ich majitelia nevedia zabezpečiť dostatočný sociálny dištanc ubytovaných.

Sopečná hora Fuji patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Minulý rok v lete prilákala viac ako 200 000 návštevníkov. Počet prípadov Japonska je stále nízky v porovnaní s niektorými krajinami v Európe – krajina zaznamenala celkovo 16 285 prípadov.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore