Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Mount Fuji tento rok kvôli koronavírusu uzatvoria

Najvyššia hora Japonska a ikonický symbol krajiny bude toto leto nedostupný pre návštevníkov. Sopečný vrchol s výškou 3 776 m.n.m. tak uzavrú prvýkrát po šesťdesiatich rokoch. Pandémia ochorenia COVID-19 totiž spôsobila špeciálne obmedzenia, ktoré sa dotknú aj výstupov na horu.

Reklama

Japonská prefektúra Shizuoka je zodpovedná za tri zo štyroch hlavných trás na vrchol sopečnej hory Fuji a tento týždeň oznámila, že cesty zostanú zatvorené aj počas letného obdobia, teda hlavnej sezóny.

Krajina, ktorá mala tento rok hostiť letnú olympiádu tak pokračuje vo svojom úsilí udržať prípady koronavírusu na čo najnižších číslach. Hora Fuji je totiž jednou z atrakcii, ktoré každoročne priláka desiatky tisíc turistov zo zahraničia. Japonci dúfajú, že ak sa im podarí znížiť počet prichádzajúcich turistov v lete, podarí sa im lepšie zvládnuť aktuálnu situáciu.

Problémom nie sú samotné turistické chodníky, ale najmä vysokohorské chaty, ktoré sú súčasťou výstupu, píše Lonely Planet. Návštevníci totiž prespávajú v chatách, ktoré sú v hlavnej sezóne preplnené a ich majitelia nevedia zabezpečiť dostatočný sociálny dištanc ubytovaných.

Sopečná hora Fuji patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Minulý rok v lete prilákala viac ako 200 000 návštevníkov. Počet prípadov Japonska je stále nízky v porovnaní s niektorými krajinami v Európe – krajina zaznamenala celkovo 16 285 prípadov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné) https://t.co/IohwTYWATU #cestopisy17 hodín dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski na jeseň od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky17 hodín dozadu
Šéfkuchár Gordon Ramsay hľadá mladých cestovateľov s vášňou pre varenie. Chystá dobrodružnú šou https://t.co/m3z6MPLKGv #novinky17 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste naše tipy na hotely https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky18 hodín dozadu
Budúcnosť bezemisného lietania? Airbus ukázal tri koncepty vodíkového lietadla https://t.co/EYgZFVfXTx20 hodín dozadu
Turisti v Abu Dhabi musia nosiť elektronické náramky. Kontrolujú dodržiavanie obmedzení https://t.co/o8iRkxeeUA20 hodín dozadu
Letisko Helsinki už používa psov na detekovanie COVID-19 u cestujúcich https://t.co/rccZPhhRIw #novinky20 hodín dozadu
Havaj sa opäť otvorí 15. októbra, stačí negatívny test. Letenky na budúci rok od 589€ https://t.co/suchMz0OPp #letenky20 hodín dozadu
Novinky na semafore, karanténa v Írsku aj Nórsku a exotika od októbra https://t.co/Ek57YTBNHx #novinky21 hodín dozadu
Exotický ostrov Réunion od neuveriteľných 299€! https://t.co/ILnQRrNuhR #letenky21 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore