Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Vyberte sa na pobyt do moskovských uličiek podľa vašej chuti

Vyberte sa na pobyt do moskovských uličiek podľa vašej chuti

Určite ste sa už v súvislosti s Ruskom stretli s viacerými stereotypmi. Všetci Rusi sú mafiáni, pijú vodku, nikdy sa nesmejú, Rusky si hľadajú zámožných partnerov, ženy sú príliš ženské, muži príliš mužskí, národná literatúra, to je iba Tolstoj a Dostojevskij, národná kuchyňa je plná kôpru, Rusko je nekonečná a chladná zem,… mohli by sme pokračovať. Vyberte sa s nami do Ruska, zažite ho na vlastnej koži a posúďte sami. Moskovské uličky si vychutnajte na pobyte podľa vašej chuti.

Reklama

Spoznajte Moskvu so sprievodcom za 5 dní

Vyberte sa s nami po uličkách Moskvy a objavte jej zákutia so sprievodcom za 5 dní. Ak vás Moskva láka skôr osamote či len v prítomnosti vašej polovičky, možno pre vás bude skôr vhodný náš pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli na 4 až 5 dní. Objavujte bývalých vládcov hlavného mesta Ruska, spoločne s Kremľom a Červeným námestím, ktoré ostávajú historickým, geografickým a duchovným srdcom Moskvy (a zrejme aj celej krajiny). Ich váhu pocítite pri prechádzke popri stenách starobylej pevnosti, obdivujúc ohromujúcu veľkoleposť katedrály sv. Bazila. Pozrite si Zvonicu Ivana Veľkého, ktorú dal vystavať Ivan III. a svojou výškou mala symbolizovať moc cára a pravoslávnej viery.

Červená Moskva

Pozostatky sovietskeho štátu sú roztrúsené po celom meste. Pamiatky odkazujú na padlých hrdinov a víťazné bitky, zatiaľ čo múzeá sa pokúšajú minulosť reflektovať. Vyberte sa s nami na exkurziu do Mauzólea Vladimira Iľjiča Lenina – miesto odpočinku známeho revolucionára, kde leží zabalzamované telo Lenina. Jeho pozostatky boli na žiadosť ľudu uchované pre ďalšie generácie. Ročne mauzóleum navštívi približne 2,5 milióna ľudí.

Podzemná Moskva

Naberte sily počas raňajok a vyberte sa Moskvu objavovať ďalej. Tentokrát trochu z iného uhla. Prejdite sa históriou moskovského metra a pozrite si jeho najvýnimočnejšie stanice ako napríklad Námestie revolúcie, Komsomolskaja, Kyjevskaja, Novoslabodskaja či Bieloruská a ďalšie. O Bunkri 42, ležiacom 65 metrov pod povrchom Moskvy, spočiatku vedeli len tí vyvolení. Začal sa stavať počas studenej vojny, ako reakcia na jadrové zbrane USA.  Podmienkou bolo postaviť bunker blízko Kremľa, aby sa v prípade útoku hlava krajiny unikla čo najskôr. Pridajte si do denného programu Kolomesnskoje skanzen, dnes múzeum v prírode o rozlohe 390 hektárov. Podľa archeologických nálezov je známe, že tieto miesta boli obývané už v dobe Kamennej. Prvé písomné zmienky o Kolomenskom pochádzajú z roku 1336.

VDNCh – pýcha socialistickej architektúry

VDNCh je skanzenom socialistickej architektúry a výstava úspechov národného hodpodársvta. Stanica metra s rovnomenným názvom, na ktorej vystúpite, vám poodhalí „Všesovietsku poľnohospodársku výstavu”, ako bola originálne navrhnutá, neskôr ju premenovali na Všeruské výstavné centrum. Pôvodne naplánovaná na rok 1937, otvorila sa však o dva roky neskôr. Počas druhej svetovej vojny boli jej exponáty vyvezené a obnovená bola v roku 1954. Oficiálnym umeleckým smerom bol vtedy socialistický realizmus. Pavilóny a výstava mali odrážať úspechy jednotlivých republík, krajov a oblastí. Pozrite si spolu s nami jej najznámejšie pavilóny, fontány a legendárne Zelené divadlo. Po tejto návšteve si dajte večeru a vychutnajte si folklórny program v tradičnej ruskej reštaurácii a ochutnajte boršč v jeho tradičnom šate, výborné pelmeni či vareniky.

Moskva a Petrohrad jedným dychom

Ak vám návšteva Moskvy nestačí, spojte návštevu dvoch najslávnejších ruských miest do jedného výletu. Po intenzívnom programe v Moskve si vychutnajte ikonické petrohradské múzeum Ermitáže, jedno z najväčších na svete. Je ozajstnou pokladnicou svetovej kultúry a umenia. Viac ako tri milióny exponátov je rozmiestnených v komplexe šiestich budov, vo viac ako štyristo sálach. Sú drahokamom svetového kultúrneho dedičstva, od praveku až po súčasnosť. Ďalej sa už nechajte unášať petrohradskou architektúrou, ktorá je viac ako výnimočná.

Pozrite si spolu s nami Kazanskú katedrálu, patriacu medzi najkrajšie ruské pravoslávne katedrály, chrám Kristovho vzkriesenia, ktorý bol vybudovaný na mieste, kde bol v roku 1881 spáchaný atentát na panovníka Alexandra II., ktorý na následky atentátu zomrel. Dom Petra Veľkého, pompézny Jusupovský palác, fascinujúce Národné múzeum Puškina, či Kunstkamera, najväčšie ruské múzeum antropológie a etnografie sú takisto súčasťou exkurzie po tak čarovnom meste. Ak vás fascinujú miesta, kde žila cárska rodina, spisovateľ Puškin a túžite si vychutnať pohľad na preslávenú jantárovú komnatu, môžete tak urobiť na päťďňovom pobyte so sprievodcom. Ak si svoj program v meste, kde sa zrodil sa legendárny ruský balet a kde sa schádzajú významní hudobní skladatelia a tanečníci z celého sveta, chcete naplánovať po svojom, využite náš štvor- až päťdňový pobyt do Petrohradu, kde sa o vás postarajú vo štvorhviezdičkovom hoteli Original Sokos Hotel Olympia Garden.


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

Zľavy na ubytovanie (Airbnb, Booking, Pelikán)

Booking.com

Pridaj sa do VIP skupiny cestovateľov 

Ušla ti dobrá letenka alebo dovolenka? Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš #pelipecky notifikáciu na najlepšie letenky, dovolenky, zľavové kody na cestovanie a výhody

Výhodný autobus na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

Revolut karta zdarma od Pelikána

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ peckových leteniek do exotiky od 289€! https://t.co/i5K61IrJZ0 #2v1 cestovanie #afrika #ázia #exotika #lacné letenky z bratislavy #lacné letenky z viedne #letenky #multicity3 hodiny dozadu
PECKA DŇA: Letecký pobyt v 3* hoteli s raňajkami na Dubrovníku za 199€ https://t.co/zBqKmh6VAi #dovolenky #stredomorie #víkend4 hodiny dozadu
Bukurešť ťa milo prekvapí! Tipy na výlet https://t.co/D5BOuDJqzd #cestopisy #destinácie8 hodín dozadu
Navštív tento rok Kubu. Termíny máme do decembra a letenky za 519€ https://t.co/tiIG6vKadB8 hodín dozadu
Phuket a 2 dni v Dubaji s letenkami od Emirates za 499€! https://t.co/vUnakBC8Or #multicity10 hodín dozadu
Slnečné Alicante na jar s letenkami od 21€! https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v 4* hoteli Tri Studničky, wellness a skipass za 159€ https://t.co/N3pdQPpCQZ1 deň dozadu
Hra na schovávačku – nájdi tento Volkswagen ukrytý vo švédskom lese a je tvoj https://t.co/ATc9gde4ZU1 deň dozadu
MEGA VÝPREDAJ: Objav svet za veľkou mlákou od 319€ len do konca januára! https://t.co/PzfzAdgqRQ1 deň dozadu
Slovenský pas patrí opäť medzi najsilnejšie. Prvé hodnotenie novej dekády https://t.co/bMNmEyxnji1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform