Nájdeš nás aj na:

Tipy

Potrebujete prespať na letisku? Tu je pár tipov ako to úspešne zvládnuť

Potrebujete prespať na letisku? Tu je pár tipov ako to úspešne zvládnuť

Let skoro ráno, do mesta je to príliš ďaleko alebo chceme jednoducho ušetriť peniaze. Všetci to poznáme! Nechceme platiť za drahé letiskové hotely a tak sa radšej zmierime s predstavou spania na nepohodlných letiskových stoličkách. Ako takýto zážitok zvládnuť bez čo najmenšej ujmy, nachladnutia a doprania si aspoň pár hodín nerušeného spánku?

Buďte pripravení

Kým veľké letiská sú na nočné sovy zvyknuté, pri tých menších to nemusí byť pravidlom. Určite si dopredu zistite, či je letisko naklonené takýmto nočným spáčom. Aj keď ostáva na noc otvorené, môže sa stať, že sa pri vás zastaví ochrankár alebo zamestnanec letiska a bude sa vás pýtať na vaše cesty. Nebuďte prekvapení ani sa nezľaknite, len majte po ruke vašu letenku.

Stoličky vs. zem

Najväčšou misiou pri spaní na letisku je nájdenie si dobrého miesta. Nočná mora každého cestovateľa sú stoličky s rúčkami! Nie každé letisko má pohodlné stoličky, na ktoré sa dá reálne ľahnúť. Vašou jedinou alternatívou tak ostáva spanie na zemi. Výhodou je, že si môžete pohodlne vystrieť nohy, zem však môže byť studená. Ak sa vám do batohu zmestí tenká prikrývka, určite nevahájte a zoberte si ju. Hodíte ju na zem alebo na seba a bude vám hneď teplejšie. Nezabúdajte sa tiež vyhnúť miestam pri hlavných dverách. Tie sa otvárajú celú noc a prievan môže spôsobiť iba nepríjemnosti.

Teplo a pohodlne sa oblečte

Vonku môže cez deň svietiť slnko a vám sa tak bude zdať, že vnútri letiska to bude ako doma pri krbe. Môže vás to však prekvapiť – noc na letisku môže byť naozaj chladná. Nachystajte si tak poriadny hrubý sveter a teplý pár ponožiek, inak sa môže ľahko stať, že sa ráno zobudíte chorí. V neposlednom rade si oblečte hlavne niečo pohodlné, aby ste z tých pár hodín spánku vyťažili maximum.

Štuple do uší sú najlepším kamošom

Každý cestovateľ vie, že pridávať kilá navyše do batožiny je zbytočné. Také štuple do uší alebo maska na oči však nezaberú priestor ani váhu a môžu vám prísť vhod. Stanú sa vašimi najlepšími kamošmi! Kým vy sa síce snažíte spať, letisko nespí ani v noci. Spolucestujúci či tety upratovačky majú aj cez noc nabitý program.

Batoh pod hlavu

Najväčšou obavou ľudí pri spaní na letiskách je práve strach o vlastné veci. Veľa letísk ponúka možnosť odložiť si veci do úložného priestoru, samozrejme za istý poplatok. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, alebo letisko takúto službu neponúka, hoďte si všetky cennosti na spodok batoha a dajte si ho pod hlavu namiesto vankúša. Ak sa budete niekto podozrivý snažiť zobrať vám veci, zobudíte sa. Strategickým môže byť aj spanie blízko bezpečnostných kamier alebo skupinky iných cestovateľov.

Nájdite si kamoša

Ak cestujete sami, môže sa situácia občas skomplikovať. A to napríklad vtedy, ak si nájdete perfektné miesto na spanie, no budete si potrebovať v noci odskočiť. Kto postráži batožinu? Nájsť si skupinku iných cestovateľov tak môže mať veľa výhod. Okrem zdieľania životných príbehov a cestovateľských zážitkov vám určite s radosťou postrážia miesto, kým sa vrátite.

Zbaľte si „desiatu“

Väčšina reštaurácií a obchodov na noc zatvára. Zoberte si preto so sebou niečo malé na jedenie aj pitie. Vo veľa krajinách je pitná aj voda z kohútikov, môžete sa však ocitnúť niekde, kde to tak nemusí byť. Buďte preto pripravení, ak by vás v noci postihol náhly hlad či smäd.

Budíček!

Nieže váš let prespíte! Ľudia občas na letisku zaspávajú s tým, že si dávajú krátkeho šlofíka alebo si myslia, že pri toľkom hluku a svetle sa im určite nepodarí zaspať. Na tento mýtus sa však nespoliehajte. Pri troche šťastia vás ráno zobudí zamestnanec letiska pri pravidelnej kontrole, ale pre istotu si nastavte aj budík, aby ste váš očakávaný let takouto nešťastnou náhodou nezmeškali.

Pozrite si aj zoznam letisiek, na ktorých sa spí najlepšie podľa portálu Sleeping in Airports.

Toto je top 5:

1. Singapore Changi International Airport, Singapor
2. Seoul Incheon International Airport, Južná Kórea
3. Tallinn International Airport, Estónsko
4. Vancouver International Airport, Kanada
5. Kuala Lumpur International Airport, Malajzia

5 (100%) 3 votes
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Streda, 20. marec 2019
16:04 | Laudamotion z Viedne spúšťa 21 nových liniek. Dokopy ich je 55 od 31 eur.
12:17 | Rím v máji je úžasný. Posledné letenky za 33 eur.
9:33 | Nezvyčajné dovolenkové miesto na Slovensku aj pre rodiny. Zelená Lagúna od 79 eur.
Utorok, 19. marec 2019
16:58 | Tieto letenky nás ešte stále bavia. Do exotiky luxusne s Qatarom.
14:01 | New York so Scandinavian Airlines. Spiatočné letenky s podpalubnou batožinou za 389 eur.
9:56 | Košice, Poprad, Bratislava. Letenky s odletom zo Slovenska od 26 eur.
Pondelok, 18. marec 2019
12:14 | TOP AKCIA – 4 noci na Slovensku za cenu 3. Domáce akciové pobyty od 139 eur.
1 2 3 14

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore