Nájdeš nás aj na:
cancun plaz hotel

Novinky

Obľúbené rezorty v Mexiku budú aj naďalej otvorené bez nutnosti COVID pasu

Obľúbené rezorty v Mexiku budú aj naďalej otvorené bez nutnosti COVID pasu

Od samotného začiatku pandémie koronavírusu v roku 2020 malo Mexiko jedny z najmenej prísnych pravidiel, pokiaľ išlo o vstup turistov do krajiny. Cestovali tam vďaka tomu milióny návštevníkov. Prezident Mexika Andrés Obrador vyhlásil, že pravidlá sa nebudú menť ani teraz a pri vstupe sa ľudia nebudú musieť preukázať očkovaním. Niektoré mestá však zavádzajú vlastné opatrenia.

Reklama

Prezident sa odvolal na protesty v Európe, kvôli ktorým sa chce zavedeniu rovnakých pravidiel vyhnúť, píše Travel off Path. Akutálne Mexiko vyžaduje len vyplnenie fomulára. Minister cestovného ruchu Marques povedal, že očakávajú viac ako 20 miliónov turistov počas júla a augusta.

Mierny zmätok však vyvoláva fakt, že mestá a štáty si môžu určiť svoje vlastné opatrenia. Mazatlán, mesto a známy rezort, zaviedol pravidlá, podľa ktorých sa všetci obyvatelia aj návštevníci musia preukázať očkovaním alebo negatívnym testom nie starším ako 8 dní, pri vstupe do reštaurácií, hotelov a obchodov. Rezortové mesto Puerto Vallarta zatvára bary a nočné kluby, kvôli vyššiemu výskytu prípadov delta variantu koronavírusu. Reštaurácie musia zatvoriť o polnoci a kapacitu znížili na 50 percent.

Naopak rezorty ako Playa Del Carmen, Tulum a Cancún nové pravidlá pre turistov zaviesť nechcú, chcú ich len pre zamestnancov v tomto sektore. Tí budú povinní preukázať sa očkovaním a budú ich pravidelne aj testovať.

Akciové letenky do Mexika


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore